Akbank Borç Kapatma Kredisi

Akbank Borç Kapatma Kredisi başvurusu yaparak tüm banka borçlarınızı tek bir yere toplayabilir ve ödemelerinizi düzenli yaparak kredi notunuzu da düşürmemiş olabilirsiniz. Akbank borç kapatma kredisi iki şekilde verilmektedir. Bir bu banka üzerinde olan tüm borçlarınızı tek bir yere toplama kredisi, bir diğeri ise diğer banka kredi kartı borçlarını toplama kredisidir. Akbank üzerinden borç kapatma kredisi almak içinde bankanın bazı şartlarına uygun bir müşteri olmanız gerekir. Ayrıca kredi başvuruları sadece şubeler üzerinden evraklarınız ile birlikte yapılmaktadır. Eğer bir geliriniz yok veya gelir belgesiz sunamıyorsanız bu bankadan borç kapatma kredisi alamazsınız. Çünkü bu tarz krediler gelirinize göre verilmektedir.

Akbank Kredi Kartı Borç Transfer Kredisi

Akbank üzerinde en çok kullanılan kredi şekli Akbank borç transfer kredisidir. Bu borç transferi kredisi ile tüm bankada olan kredi kartlarınızı kapatabilir ve kredi alarak düzenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Bu krediyi alabilmek için banka kredi sicilinizin iyi olması gerekir. Eğer kredi kartlarınızı ödeyemediniz ve icralık olduysanız bu krediden maalesef kullanamazsınız. Şimdi size bu kredinin belirli özelliklerini söylemek istiyoruz.

  • Akbank kredi kartı borç kapatma kredisi en az 200 TL, en fazla 20.000 TL olarak verilmektedir. Bu limitlerin üzerinde kredi istiyorsanız ipotek vermeniz gerekebilir.
  • Kredinin faiz oranı şu an için %2.25 olarak bilinmektedir. Eğer güncel faiz oranlarını öğrenmek istiyorsanız akbank.com sitesine gidebilirsiniz.
  • Kredi kartı borç transfer kredisi en fazla 12 ay vade ile yapılmaktadır. Bazı müşterilerine banka 60 ay vade ile kredi imkanı sunmaktadır.
  • Kredi başvurusu için banka şubesine evraklarınız ve diğer banka borçlarınızı bildiren evraklarla başvurmanız gerekir. Borç kapatacağınız kredi kartı IBAN numaralarını da almayı unutmayınız.
  • Akbank borç kapatma kredisi aynı gün sonuç almak istiyorsanız saat 11.00’e kadar banka üzerinde başvuru yapabilirsiniz. Krediniz öğleden sonra sonuçlanacaktır.

Akbank Borç Kapatma Kredisi Hesaplama

Kredi Tutarı Vade Aylık Taksit
1.000 TL 12 Ay 99 TL
2.000 TL 12 Ay 198 TL
5.000 TL 12 Ay 494 TL
10.000 TL 12 Ay 987 TL
15.000 TL 12 Ay 1.481 TL
20.000 TL 12 Ay 1.974 TL

Bu verdiğimiz tablodaki faiz oranları değişiklik gösterebilir. Eğer kredi notunuz çok yüksekse bu faiz oranlarının daha altında kredi alabilirsiniz. Eğer sizde kredi kartı ödemelerinden bıktıysanız bu kredi başvurusunu yapabilir ve kolay bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. 1.000 TL kredi aldığınızda 1.184 TL geri ödeme yaparsınız. Bu durumda hem kredi notunuz düşmez, hem de kredi sicilinize leke gelmez.

Diğer Bankaların Borç Kapatma Kredileri

Her bankanın genel olarak borç kapatma kredisi seçeneği vardır. Bu bankalardan en çok tercih edilenleri kamu bankalarıdır. Kamu bankalarından uygun faiz oranları ile borç kapatma kredisi alabilirsiniz. Vakıfbank üzerinden alacağınız borç kapatma kredisinde 3 ay ertelemeli olarak kredi çekebilirsiniz. Şekerbank ise 100.000 TL’ye kadar size kredi imkanı sunmaktadır. 100.000 TL’ye kadar olan borçlarınızı borç kapatma kredisi adı altında kredi çekerek kurtulabilirsiniz.

Burgan Bank, Denizbank, Finansbank, Garanti Bankası gibi bankalardan da borç kapatma kredisi alabilirsiniz. Eğer faizsiz borç kapatma kredisi almak istiyorsanız katılım bankalarına başvuru yapabilirsiniz. Katılım bankaları müşterilerine faizsiz, islami şartlara uygun, helal kredi olarak hizmet vermektedir.