Akbank EFT ve Havale Saatleri 2019

Akbank EFT Saatleri ve Havale Saatleri Nedir? Akbank müşterilerinin en merak ettiği konulardan birisi de EFT ve Havale Saatleridir. Karşı tarafa para göndermek istiyorsanız bankanın EFT ile Havale işlemlerinden birisini seçebilirsiniz. Bankalar arası para transferi EFT ile Aynı banka arası para transferleri ise Havale işlemleri ile olmaktadır. Her bankada olduğu gibi Akbank EFT saati içersinde EFT işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere bu saatler hakkında bilgiler vereceğiz.

Akbank EFT Saati Saat Kaça Kadar?

Bir bankadan başka bir bankaya para göndermek istiyorsanız EFT işlemi yapmalısınız. Yani Akbank üzerinden başka bir Banka olan Ziraat Bankası’na para göndermek istiyorsanız kişinin adı soyadı ve IBAN numarasını alarak para gönderebilirsiniz. Bu para gönderme işleminin hemen karşı tarafa ulaşması içinde EFT saatleri içinde işlem yapmanız gerekmektedir. Akbank EFT Saatleri 09.00 ile 17.15 arasında yapılmaktadır. Bu saatlerin içinde yapılmasının sebebi ise merkez bankasıdır. Merkez bankası tatil ve kapalı olduğu zamanlarda EFT işlemleri yapılmaz. Çünkü yaptığınız tüm EFT işlemleri merkez bankası onayından geçmektedir. Bu yüzden bankalarda kendi mesai saatleri içinde EFT saatleri hazırlamıştır.

Havale işlemleri ise bir bankadan yine aynı banka hesap numarasına para transferidir. Bu işlemlerde 7 gün 24 saat yapılmakta olup her hangi bir saat sıkıntısı yoktur.

Akbank EFT Ücretleri Nedir?

Akbank üzerinden EFT işlemi yapacak kişiler belirli ücretler ödeyeceklerdir. Bu ücretler gönderim yaptığınız yere göre değişir. Ucuz ve hesaplı komisyon ödemek istiyorsanız internet bankacılığı veya mobil şube olan Akbank Direkt uygulamasını kullanabilirsiniz. Şimdi sizlere Akbank eft ücretleri hakkında bilgiler verelim.

  • Akbank şubelerden yapılan EFT işlemlerinde en az 70 TL işlem ücreti alınmaktadır.
  • Akbank Nakit Gönderim EFT işlemlerinde 75 TL ve üzeri işlem ücreti alınmaktadır.
  • Akbank İnternet Bankacılığı ve Akbank Direkt uygulaması üzerinden Normal EFT 6.75 TL, Geç EFT ise 9.50 TL hizmet bedeli alınmaktadır.
  • Akbank ATM üzerinden EFT işlemi yaparsanız 18 TL işlem ücreti ödersiniz. Geç EFT işlemleri ise 20 TL olarak ödenmektedir.
  • Akbank Müşteri Hizmetleri üzerinden yapılan EFT işlemlerinde 60 TL ücret alınmaktadır.

Geç EFT: Akbank EFT saatleri dışında yapılan para transferleridir. Hafta sonu veya mesai saati dışında EFT işlemi yaparsanız geç EFT olacak ve bekleyecektir. Bu durum karşısında biraz daha fazla ödeme yaparsınız.

Akbank Hafta Sonu EFT Olur mu?

Akbank üzerinden hafta sonu EFT işlemi yapılmaz. Sadece işleme alırsınız ve GEÇ EFT olarak havuza bırakırsınız. Mesai saatleri içinde de EFT’niz belirttiğiniz IBAN numarasına gönderilmektedir. Ama havale işlemi yapmak istiyorsanız 7 gün 24 saat bu işlemi yapabilirsiniz.

EFT Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Eğer EFT işlemini mesai saatleri içinde yaptınız ve 20 dakika içinde karşı tarafın hesabına geçmediyse eft sorgulama yapabilirsiniz. AKBANK eft sorgulama işlemlerini internet bankacılığı ve mobil şubeden yapabilirsiniz. Ayrıca Akbank Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası 444 25 25 arayarak da eft hakkında bilgi alabilirsiniz. EFT’niz işleme alınmadıysa iptal ettirebilirsiniz. Bu işlemleri banka şubelerinden de yapmanız mümkündür.

Yukarıda sizlere Akbank EFT ve Havale Saatleri hakkında bilgiler verdik. Havale için her hangi bir saat yokken Akbank eft saati sabah 9 ile akşamüzeri 17.15 arasına kadar yapılmaktadır. Bu konu hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz.