Akbank IBAN Sorgulama İşlemi (Hızlı ve Pratik)

“Akbank müşterisiyseniz ve başka bir bankaya para transferi yapmak istiyorsanız, IBAN Numarasına ihtiyacınız vardır. Eğer bu numarayı bilmiyorsanız bankanın size verdiği yöntemlerle kolay bir şekilde IBAN Sorgulama işlemi yapabilirsiniz.” Vural Bey

Akbank İBAN sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız bu bankanın resmi internet sitesi üzerinden işlem yapabilirsiniz. Eğer IBAN numaranızı bilmiyorsanız ve hızlı bir şekilde nasıl öğrenebilirim diye merak ediyorsanız yazımızı okuyabilir ve kolay bir şekilde kendi hesap numaranızı ve IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz. Eğer siz Akbank hesabınıza başka bankadan para gönderilmesini istiyorsanız karşıya IBAN numaranızı vermeniz gerekir. O kişide IBAN numarası üzerinden size EFT yaparak para transferi işlemini gerçekleştirir. Bugün sizlere Akbank IBAN numarası sorgulama işlemi nasıl yapılır bunun hakkında bilgiler vereceğiz. Konumuza geçmeden önce Akbank IBAN numarası ile neler yapabilirsiniz bunun hakkında bilgiler verelim.

 • IBAN Numarası ile Akbank Şubelerinden EFT ve HAVALE işlemi yapabilirsiniz.
 • IBAN Numarası ile Akbank Direkt Mobil Bankacılık Uygulamasından EFT ve HAVALE İşlemleri yapabilirsiniz.
 • IBAN Numarası ile Akbank İnternet Bankacılığı üzerinden EFT ve HAVALE işlemleri yapabilirsiniz.
 • IBAN Numarası İle Akbank Telefon Şubesinden EFT ve HAVALE İşlemleri yapabilirsiniz.
 • Başka Bir Bankadan Sizin hesabınıza para transferi olacaksa IBAN Numaranızı verebilirsiniz.
 • Akbank üzerinden başka bir hesaptan size para transferi yapılacaksa Hesap Numarası Yeterli Olacaktır.

Akbank IBAN Numarası Sorgulama (Web Üzerinden)

Eğer sizin hesabınız Akbank’ta ise ve size para gelmesini istiyorsanız hesap numaranızı yani IBAN numaranızı bilmeniz gerekir. Aynı banka üzerinden gelen paraları hesap numarası ile halledebilirsiniz. Yalnız başka bir bankadan Akbank’a para gönderiyorlarsa karşı tarafa Akbank IBAN numarasını vermeniz gerekir.

Akbank IBAN sorgulama ve öğrenme işlemi için www.akbank.com.tr adresine giriş yapmalısınız. Oradaki arama kısmına IBAN sorgulama yazabilirsiniz. Eğer direk sayfaya gitmek istiyorsanız IBAN SORGULAMA için tıklayınız.  Burada size iki aşamalı bir seçenek verilecektir. Bu seçeneklerden şube kodu ile hesap numaranızı girmeniz istenecektir. Şube kodunu bilmiyorsanız tıklayınız.

Şube kodunuzu öğrendikten sonra, hesap numaranızla birlikte bulunan ekranda HESAPLA butonuna basarak kolay bir şekilde IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz. Bu işlemi kolay bir şekilde yapabileceğiniz gibi, ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

Akbank IBAN Numarasından Hesap Numarası Öğrenme İşlemi

IBAN numarasını öğrendiğiniz web sayfasından IBAN Doğrulama yerine girerek IBAN numaranızı girdikten sonra hesap numaranızı öğrenebilirsiniz. Eğer sadece IBAN numarasını biliyorsanız, hesap numarasını da bu şekilde öğrenebilirsiniz. Hesap numarası size Akbank üzerinden para yatıracak kişilere vermeniz yeterli olacaktır. Hesap numarası sorgulama işlemi de bu kadar basit ve hızlı bir şekilde resmi internet sitesinden yapabilirsiniz.

Örnek IBAN Numarası : TR 68 00062 0 0000222990028402

 • TR Ülke Kodu 2 hane
 • 68 Kontrol Kodu 2 Hane
 • 00062 Banka Kodu 5 Hane
 • 0 Rezerv Alan 1 Hane
 • 0000222990028402  Banka Hesap Numarası 16 Hane

Akbank ATM Üzerinden IBAN Sorgulama

Eğer hızlı bir şekilde IBAN numarası öğrenmek istiyorsanız ve banka şubeleri de kapalıysa hızlı bir şekilde en yakın ATM’ye giderek bankamatik kartınızı takarak IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz. Akbank ATM’lerinden bankamatik taktıktan sonra şifrenizi girip menüler kısmına geliniz. Orada hesaplar menüsüne girerek kolay bir şekilde IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz. Hesap numaranız ve altında IBAN numaranız yazacaktır. Sizde bu numaranın dekontu alarak yanınızda bulundurabilirsiniz. Ayrıca banka şubelerine giderek kimliğinizi verip IBAN numarasını öğrenebilirsiniz. Ayrıca internet bankacılığı ve Akbank Direkt uygulamasından da kolayca IBAN sorgulaması yapabilirsiniz.

Yukarıda Sizlere Akbank IBAN Sorgulama hakkında bilgiler verdik. Sizde bu yöntemle kolay bir şekilde IBAN sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Akbank Müşteri Hizmetleri arayarak da kolay bir şekilde IBAN sorgulama işlemi yapabilirsiniz.