Akbank İnternet Bankacılığı (Şifre İşlemleri)

“Akbank’tan internet bankacılığı işlemi yaparak tüm bankacılık işlemlerinizi yapacağınız gibi Kredi ve kredi kartı başvurularını da bankaya gitmeden yapabilirsiniz. Bunun için banka müşterisi olmanız gerekmektedir. Akbank internet bankacılığı kullanmanız için ise şifrenizin olması gerekir.” Vural Bey

Akbank internet bankacılığı ile kolay bir şekilde şifre alma, hesap açma ve şifre yenileme işlemleri yapabilirsiniz. Bütün bu işlemleri güvenli bir şekilde nasıl yaparsınız ve hangi adımlar ile kolay işlem yapabilirsiniz bunun hakkında bilgiler verdik. Akbank internet bankacılığı diğer adı Akbank Direkt Bankacılıktır. İnternet sitesi üzerinden ve ya Akbank Direkt mobil uygulamasını indirerek kolay bir şekilde bu hesabı kullanabilirsiniz. Bu hesapları ve uygulamaları kullanmanız için banka müşterisi olmanız gerekmektedir. Eğer banka müşterisi değilseniz ve Akbank internet bankacılığı kullanmak istiyorsanız en yakın Akbank şubesine giderek kendinize hesap açabilir ve internet bankacılığı şifresi alabilirsiniz. Şimdi sizlere Akbank internet bankacılığı şifre işlemleri ile ilgili detaylı bilgiler vereceğiz. Yazımızı okuyarak bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

<<< — SMS Kredi Veren Bankalar İçin Tıklayınız — >>>

Akbank İnternet Bankacılığı Şifre İşlemleri

Akbank direkt şifresi almanız için bankanın müşterisi olmalısınız. Eğer banka müşterisiyseniz Akbank İnternet şubesine giriş yapınız. Sonrasında ekranın alt kısmındaki bulunan şifre al butonuna basmanız gerekmektedir. Şifre almak için 4 aşamadan geçeceksiniz.

 1. Kart bilgileriniz size sorulacaktır. TC Kimlik numarası, Cep telefonu ve Anne Kızlık soyadınızı doğru girmelisiniz.
 2. Daha sonra açılan menüde kartınıza ait şifre girişi yapacaksanız.
 3. Şifreyi girdikten sonra kayıtlı olan cep telefonuna doğrulama kodu gelecektir. Bu kodu girdikten sonra son menüye aktarılacaksınız. Bu şifreyi 3 dakika içinde girmeniz gerekir.
 4. İşlem sonuç sayfasında ise şifre belirleme işlemi yapmanız istenecektir.

Bu işlemleri yaparken sanal klavyeyi kullanınız. Eğer uygulama üzerinden indirmek istiyorsanız Google Play Store için ve İOS Mağaza için uygulamayı indirebilirsiniz. Bir diğer konumuz olan Vakıfbank İnternet Bankacılığı hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Akbank İnternet Bankacılığı İle Yapılan İşlemler

Öncelikle sizi bir konuda uyarmak istiyoruz. Akbank internet bankacılığı şifre alma ve hesap açma işlemleri için size mail göndermez. Size gönderilen maillerdeki linklere kesinlikle tıklamayınız. Bu mailler sizin kişisel bilgilerinizi çalmak için gönderilmiştir. Ayrıca özellikle kart şifrenizi doğum tarihi, telefon numaranızdan ve ya ard arda rakamlardan belirlemeyin. Bu mailler sizin kart şifrenizi öğrenmek için gönderilen maillerdir. Her hangi bir şüpheli durumda Akbank müşteri hizmetleri numarası olan 444 25 25’i arayarak bilgi alabilir ve kartınızı iptal edebilirsiniz.

Akbank internet bankacılığı ile birçok işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemleri yapmadan önce banka sizden cep şifre isteyecektir. Cep şifre siz uygulamaya girdiğinizde telefonunuza otomatik olarak gönderilecektir. EFT ve HAVALE işlemlerinizde de bu işlem kullanılacaktır.

Akbank internet bankacılığından şu işlemleri yapabilirsiniz.

 • Kredi ve Kredi Kartı Başvurusu
 • EFT ve HAVALE işlemi
 • Fatura Ödeme
 • Cebe TL Yükleme
 • Kurum Ödeme
 • Döviz işlemleri
 • Hesap Açma
 • Mevduat Hesabı Açma
 • Kredi Ödeme
 • Kredi Kartı Ödeme
 • Bankada yaptığınız birçok işlemi yapabilirsiniz.

Akbank Direkt Kredi 20.000 TL Anında Onay

Akbank internet bankacılığı ve ya Akbank Direkt uygulamasını kullanarak ihtiyaçlarınızda anında kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu kredi başvurusunu 7 gün 24 saat yapabilirsiniz. Kredi başvurusu için Başvuru ve Nakit ihtiyaçlarım menüsüne girip, Akbank direkt kredi başvurusu seçeneğine basarak yapabilirsiniz. Kredi onaylandıktan sonra bankaya gitmeden gelir belgesiz kredi alabilirsiniz. Onaylanan tutar siz onay verdiğinizde hesabınıza aktarılacaktır. Hesaba aktarılan krediyi 36 ay vade yapabilirsiniz. Sözleşmeleri ve kredi kullanımı sırasındaki önerileri muhakkak okuyunuz.

Yukarıda sizlere Akbank İnternet Bankacılığı ve Akbank Direkt Kredi hakkında bilgiler verdik. Bir önceki konumuz olan Akbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu hakkında bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.