Akbank Kredi Kartı Başvurusu (Limiti Hazır)

“Akbank Kredi Kartı almak istiyorsanız Axess Özellikli bir kredi kartı kullanacaksınız. Akbank kredi kartı ile ülkenin her bir yerindeki üye işyerlerinde yaptığınız alışverişlerle chip puan kazanabilir ve bu chip puanlarınızla daha sonra bedava alışveriş yapabilirsiniz.” Dilek Hanım

Akbank kredi kartı başvurusu banka şubelerinden yapıldığı gibi, SMS ile başvuru, telefon ile başvuru ve internet ile başvuru yapabilirsiniz. Kolay bir şekilde kredi kartı başvurusu yapacağınız Akbank kredi kartı, ülkemizde en çok kullanılan ve en avantajlı olan kredi kartlarından bir tanesidir.

Akbank kredi kartlarında birçok özellik mevcuttur. Sizde eğer kredi kartı alacaksanız öncelikli olarak Akbank’ın kredi kartı özelliklerini bilmeniz gerekir. Çünkü her kişiye, mesleğe ve harcamalarınıza göre çeşitli kredi kartları mevcuttur. Örneğin siz devamlı seyahat ediyorsunuz sizin için ayrı bir kredi kartı varken, öğrencilere ayrı aidatsız kredi kartı vardır. Bugün sizlere Akbank kredi kartı başvuru hakkında ve başvuracağınız kartlar hakkında bilgiler vereceğiz.

Bir önceki konumuz olan Yapı Kredi Business Kart sahibi olmak istiyorsanız da makalemizi okuyabilirsiniz. Şimdi sizlere Akbank Axess Kredi Kartı ve diğer kartlar hakkında bilgiler verelim.

Akbank Kredi Kartı Çeşitleri (Detaylı Anlatım)

Akbank kredi kartının ortak özellikli olduğu gibi ayrı özellikli kredi kartları da vardır. Eğer sizde bu bankadan kredi kartı alacaksanız öncelikli olarak özelliklerini bilmenizi tavsiye ederiz. Akbank kredi kartlarında acil nakit ihtiyaçlarınızda 20.000 TL’ye kadar kredi çekebilir ve ayrıca limitiniz dahilinde 20.000 TL’ye kadar nakit avans çekebilirsiniz.

Çektiğiniz kredide en fazla 36 ay vade yaparken, nakit avans limiti size özel 12 ay vadeli olacaktır. Bu özelliğin diğer adı Hızlı Para Özelliğidir. Akbank Hızlı Para özelliğini aktif etmek istiyorsanız cep telefonunuzdan (bankaya kayıtlı) HP yazıp 6665’e mesaj atmanız gerekir. Bu mesaj sonrası hızlı para çekme özelliğiniz aktif olacaktır.

Akbank Axess kredi kartı özelliğinden bir tanesi de borçlarınızı erteleme özelliği bulunmasıdır. Ekstre borçlarınızı 3 ay ertelemeli olarak ödeyebilirsiniz. Yalnız bu erteleme işini yaptığınızda banka sizden yüksek faiz isteyecektir. %5 ile %7 arasında faiz işlenmektedir.

Akbank Axess kredi kartı ile yaptığınız tüm üye işyerlerindeki alışverişlerde 10 taksit imkanı vardır. Taksitle alışveriş yapan firmalardan bu özelliği kullanabilirsiniz. Örneğin 6 taksitle alışveriş yapan bir firmadan taksitli yapmak istiyorsunuz 6 + 10 taksit yapabilirsiniz. Ayrıca tüm yaptığınız alışverişlerden chip para kazanmaktasınız. Yaptığınız alışverişlere göre de bu bankadan cash para kazanma şansınızda vardır. Şimdi sizlere Akbank Kredi Kartı çeşitleri hakkında bilgiler verelim.

Akbank Free Kart (Aidatsız Kredi Kartı)

Akbank’ın bu kredi kartı aidatsız kredi kartı olarak kullanılmaktadır. Eğer senelik olarak aidat vermek istemiyorsanız, Akbank free kart sahibi olabilirsiniz. Yıllık kart ücreti ödemeden bu kart ile tüm Akbank üye işyerlerinden taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca kartınıza verdiğiniz talimat ile her yaptığınız alışveriş sonrası SMS alabilirsiniz.

Akbank Exi26 Kredi Kartı (Öğrenciler İçin Kart)

Üniversite öğrencileri için hazırlanmış olan bu karta en fazla 26 yaşına kadar alabilirsiniz. Ayrıca üniversitede okuma mecburluğu olan bu kredi kartı öğrenciler için harika bir fırsattır. 50 TL ve üzeri harcamalarınızda faizsiz olarak 3 taksit yaptırabiliyorsunuz. Ayrıca kartın yıllık ücreti 25 TL’dir. Bu ücreti topladığınız chip paralarla ödeyebilirsiniz. Ayrıca Üniversite Öğrencileri İçin İdeal Kredi Kartları adlı makalemizi de okuyarak diğer öğrenciler için verilen kartları öğrenebilirsiniz.

Akbank Axess Kredi Kartı (En Çok Kullanılan Kredi Kartı)

Akbank’ın tüm özelliklerini barındıran ve her türlü alışverişinizde taksit imkanı sağlayan kredi kartı Axess kart’tır. Yurt içi ve yurt dışında yaptığınız alışverişlerle Chip para kazanmaktasınız. Bu chip para 1 olduğu zaman bunun karşılığı 1 TL olacaktır. Eğer 100 Chip para biriktirirseniz 100 TL alışveriş yapma hakkı kazanabilirsiniz.

Akbank Axess Kredi Kartı Başvurusu

Bu kredi kartına başvurmak için bir çok yol vardır. Özellikle internet üzerinde Anında Onaylı Kredi Kartı diye reklamları çıkan kart Axess kredi kartıdır. Sizde her yoldan kolay bir şekilde Akbank Axess Kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Şimdi sizlere başvuru yollarını söyleyelim.

  • www.akbank.com sitesine girerek kredi kartı başvurusu menüsünden kolay bir şekilde kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz. Tüm istenilen bilgileri doğru şekilde girmenizi öneririz. Kredi kartınız onaylandığında veya olumsuz olduğunda verdiğiniz cep telefonuna sonucu gelecektir.
  • 444 25 25 numaralı Akbank Müşteri Hizmetleri telefon numarasından kolayca başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca bu numaradan kredi kartı başvuru sonucunu da öğrenebilirsiniz.
  • Cep telefonunuzdan mesaj atarak kolay bir şekilde kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Cep telefonunuzdan AXESS yazıp boşluk bırakıp TC Kimlik numaranızı yazdıktan sonra 5990’a mesaj göndermeniz gerekmektedir.
  • Akbank müşterisiyseniz Akbank Direk uygulaması veya Akbank internet bankacılığı üzerinden kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Anında sonucunuzu görebilirsiniz.
  • Akbank ATM’lerinden müşteri olsanız da olmasanız da kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Verdiğiniz cep telefonu numarasına sonucu gelecektir.

Başvurunuz yaptınız ve kredi kartınız onaylandıysa en yakın zamanda verdiğiniz adrese kartınız gönderilecektir. Akbank Axess Klasik Kart alırsanız yıllık kart aidatı ücreti 110 TL olacaktır. Seneden seneye bu kredi kartı aidatını kazandığınız chip paralarla ödeyebilirsiniz.

Yukarıda sizlere Akbank Kredi Kartı hakkında bilgiler verdik. Sizde eğer bu kredi kartını kullanmak istiyorsanız fazla düşünmemenizi öneririz. Çünkü diğer bankalara nazaran bu kredi kartı en çok tercih edilen bir karttır. Bu kart ile ilgili görüş, öneri ve yorumlarınızı aşağıya bırakabilirsiniz. Ayrıca bir önceki konumuz olan Kredi Kartı Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı yazımızı okumayı sakın unutmayın.