Arsa Kredisi Veren Bankalar 2019 (120 Ay Vadeli Kampanya)

Arsa kredisi veren bankalar 2019 yılı itibari ile faiz ve vadelerinde güncellemeye gitmiştir. Sizde eğer arsa kredisi almak istiyorsanız vereceğimiz bankalara kolay bir şekilde kredi başvurusu yapabilirsiniz. Arsa kredisi için faiz oranları ve hesaplamalar ile birlikte sizlere bilgiler sunacağız. Arsa kredisi almak istiyorsanız uygun bankayı seçmeden önce muhakkak ilk olarak kredi sicilinizi kontrol etmeniz gerekmektedir. Arsa kredisi veren bankalar ilk olarak kişilerin kredi sicili ve kredi notuna göre işlem yapmaktadırlar. Ayrıca bir gelir sahibi olmanız ve gelirinizi belgelemeniz gerekmektedir. Arsa kredisi için bankalar alacağınız arsanın ekspertiz değerine göre kredi biçmektedirler. Her bankadan da arsa kredisi alamazsınız. Eğer tapuda Tarla yazıyorsa bankalardan arsa kredisi almanız zor olacaktır. Şimdi sizlere arsa kredisi veren bankalar hangileridir bunlar hakkında bilgiler verelim.

Ziraat Bankası Arsa Kredisi 2019

Arsa kredisi dediğimiz zaman aklımıza gelen ilk bankalardan birisi Ziraat Bankasıdır. Ziraat Bankasından alacağınız arsanın ekspertiz değerinin %50’sine kadar 60 ay vadeye kadar kredi kullanabilirsiniz. Ziraat bankası arsa kredisi faiz oranı %1.53 olarak belirlenmiştir. Güncel faiz oranlarını bankalardan öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankasından kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, alacağınız arsanın belediye sınırları içinde ve imarlı olması gerekmektedir. Kısacası değerli arsalar üzerinden kredi verilmektedir. Alacağınız kredi süresinde arsa ipotek olarak bankada hacizli olacaktır. Borcunuz bittikten sonra ipotek kalkar. Ayrıca kredi hayat sigortası yaptırmak mecburidir. Kredi başvurularını Nüfus cüzdanı, Gelir Belgesi ve alacağınız arsanın tapu fotokopisi ile birlikte en yakın Ziraat Bankasından yapabilirsiniz.

İş Bankası Arsa Kredisi 2019

İş Bankası arsa kredisi veren bir diğer bankadır. Alacağınız arsanın ekspertiz değerine göre %50’sine kadar kredi veren bu bankanın faiz oranı %2.20’dir. İş Bankası arsa kredisi vadesi en fazla 60 ay olarak belirlenmiştir. Sizde bu bankadan kredi başvurusu yapmak istiyorsanız aşağıdaki evraklar ile birlikte iş bankası şubesine başvuru yapmanız gerekmektedir.

  • Arsa Kredisi Başvuru Formu
  • Nüfus Cüzdanı
  • Gelir Belgeleri
  • Arsanın Tapusu
  • Arsanın üzerinde ipotek olmadığını gösteren belge

Şekerbank Arsa Kredisi 2019

Alacağınız arsayı uzun vadeler ile kredilendirmek istiyorsanız 120 ay vade seçeneği veren Şekerbank şubelerini tercih edebilirsiniz. Arsanın ekspertiz değerine göre %50’sine kadar kredi veren bu bankadan başvuru yapmak istiyorsanız en yakın Şekerbank şubesine gitmeniz gerekmektedir. Arsa kredisi için kredi kullanacağınız arsanın imarlı olması gerekmektedir. Şekerbank Arsa kredisi için uygulanan faiz oranı %2,47 olarak belirlenmiştir.

TEB Arsa Kredisi 2019

Arsa kredisi için son zamanlarda tercih edilen bankalardan biri olan TEB uygun faiz oranı ve hızlı sonuç verdiği için arsa kredisi veren bankalar arasında yerini bulmuştur. 60 ay vadeye kadar alabileceğiniz bu kredi için faiz oranı %2,3 olarak belirlenmiştir. Bireysel ve ticari müşteriler TEB şubelerinden kolayca başvurularını yapabilirler. Alacağınız arsanın ekspertiz değerine göre kredi veren TEB Bankası değerin %50’sine kadar kredi imkânı vermektedir. Alacağınız arsanın değerli olması da önemlidir. Bu bankadan kredi almak istiyorsanız kredi notunuzun iyi seviyede olması gerekmektedir. Kredi notunuzu öğrenmek için Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Faizsiz Arsa Kredisi Veren Bankalar

İslami şartlara uygun olarak arsa kredisi almak istiyorsanız ülkemizde bulunan katılım bankalarından kolayca faizsiz kredi alabilirsiniz. Bu bankalardan arsa kredisi alacağınızda size faiz yerine kar payı uygulamaktadır. Alacağınız arsayı banka kendine alır ve siz bankaya ödeme yaparsınız. Bu durumda faiz ödememiş kar payı ödemiş olursunuz. Ülkemizde faizsiz arsa kredisi veren bankalar şunlardır.

  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Ziraat Katılım Bankası
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Türkiye Finans Katılım Bankası
  • Vakıf Katılım Bankası

Albaraka Türk Arsa Kredisi 2019

Faizsiz arsa kredisi veren bankalardan en çk tercih edileni Albaraka Türk Katılım Bankasıdır. Bunun sebebi ise arsanın ekspertiz değerinin %100’üne kredi vermektedir. Albaraka Türk Katılım Bankası 60 ay vade ile kredi verirken uyguladığı kar payı oranı ise 2.30 olarak belirlenmiştir. Arsa finansman kredisi olarak adlandırılan bu krediye başvurmak için en yakın Albaraka Şubesine gidebilirsiniz.

İpotekli Arsa Kredisi

Eğer arsa almak değil de arsanız var ve ipotekli kredi almak istiyorsanız bazı bankalar bu kredi için kampanyalar yapmaktadırlar. İpotek karşılığı arsa kredisinde vade 60 ay olarak belirlenmiştir. Ülkemizde en çok ipotekli arsa kredisi veren banka Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’tır. Bu bankalardan kolay bir şekilde arsa kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bu bankalar aynı zamanda uygun faiz oranları ile de hizmet vermektedirler. İpotekli arsa kredisi alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken arsanızın imarlı ve değerli olmasıdır. Çünkü bankalar arsaların hepsine kredi vermemektedir. Özellikle imarsız arsa kredisi verilmemektedir.

Yukarıda sizlere arsa kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankalarda arsa kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca bu konu hakkında sormak istediklerinizi bize iletebilirsiniz. Bir diğer yazımız olan İpotekli Kredi Veren Bankalar makalemizi okuyarak bu konu hakkında da bilgi alabilirsiniz.