Banka Dışında Kredi Veren Yerler 2019

Banka Dışında Kredi Veren Yerler Nerelerdir? Bankadan kredi alamayanlar nerelerden kredi alabilirler? Bu yazımızda sizlere bunlar hakkında bilgiler verdik. Son zamanlarda alım gücü azalırken ürünlerin ve hizmetlerin fiyatı ve çeşitliliği de artmaktadır. Bu yüzden keyfi veya gerekli ihtiyaçlarımızı almakta zorlanabiliriz. Harcama yapmadan önce gelirimizi ayarlayarak belli bir düzen kurmamız gerekmektedir. İşte bu süreçte ekonomik gücümüzün yetmediği zamanlarda bankalar devreye girmektedir. Bankalar müşterilerine çeşitli imkanlar sunarak kredi vermektedir. Bu yazımızda sizinle bankalar dışında kredi veren kuruluşlar hakkında bilgi vereceğiz.

Banka Dışında Kredi Veren Yerler 

Fakat bildiğiniz üzere bankalar her talep edene kredi vermemektedir. Bankalardan dilediğiniz miktarda kredi alabilmeniz için kredi notunuzun iyi olması gerekmektedir. Kredi notu, bankalar arasında müşterilerin geçmişe dayalı ödeme verilerine kadar toplanan tüm bilgilerin belli bir algoritma ile puanlanma sistemidir. Böylece bankalar kredi notunuza bakarak kredi kartı veya kredi borçlarınıza kadar ne kadar sorumlu olduğunuzu görebilirler. Eğer siz borçlarınızı gecikmeli veya hiç ödemezseniz kredi notunuz düşer ve ileride kredi için başvuru yaptığınızda olumsuz sonuç alırsanız.

Nakit ihtiyacımız olduğunda ve kredi notumuz yüzünden bankalardan kredi alamadığımızda diğer kredi veren kurum ve firmalara yöneliriz. Bu kurum ve firmalar hakkında detaylı araştırma yapmadan kredi başvurusu yapmayanız. Çünkü internettin yaygınlaşması, teknolojinin gelişmesiyle birlikte dolandırıcılık ve sahtekarlıklar arttığı için bu konuda dikkatli olmalısınız. Kişisel bilgilerinizi vermeden önce firmanın resmi olup olmadığını araştırmalısınız.

Kredi Veren Finans Kuruluşları

Kredi verme işlemi her ne kadar bankalara özgü bir özellik gibi görünse de bu imkanı sunan birçok finans kuruluşu olduğunu belirtmek isteriz. Bankalardan alamadığınız kredileri bu firmalar aracılığıyla alabilirsiniz. Tabi ki de bunun sonucunda daha yüksek faiz oranlarına tabi tutulursunuz. Koç Finans grubunu bu kuruluşların başında gelmektedir. Güvenilir bir firma olan Koç Holding şartları yerine getiren müşterilerine bankalar tarafından alamadıkları kredileri daha kolay yollarla veriyor.

Kredi Veren Başka Kuruluşlar

Yukarıda bahsettiğimiz Koç Holding gibi büyük finans kuruluşlarının yanında aynı zamanda kredi veren küçük firmalarda mevcut. Bu tarz işletmelerden kredi veya borç alacak olan kişinin şartları konusunda çok dikkatli olmasını öneririz. Aksi taktir de alınan borcun bir taksitinin bile geç ödenmesi durumunda borçlu kişinin yüksek meblağlarda hacizlere tabi tutulabileceğinizi bilmelisiniz. Kredi veren küçük işletmelere örnek olarak galerici veya kuyumculardır.

Bu yazımızda sizlere banka dışında kredi veren yerler hakkında bilgiler verdik. Sizde banka dışında kredi almak istiyorsanız sayfamızda bulunan diğer konulara da bakabilirsiniz. Özellikle senetle kredi nasıl alabilirsiniz bunun hakkında bilgiler verdik. Aşağıda paylaşacağımız sayfa linklerine girerek istediğiniz konunun bilgisini alabilirsiniz. Bu konu hakkında sormak istediğiniz soru, görüş ve önerileriniz var ise aşağıdaki yorum kısmına iletinizi yazabilirsiniz.