Ziraat Bankası Bankkart Genç Başvurusu

“Öğrenciler kendilerine özel kredi kartlarına başvuru yapabilirler. Ziraat Bankası’da tüm öğrencilere Ziraat Bankası Bankkart Genç Kredi Kartı kampanyası başlatmıştır. Bu kart ile hem kredi kartınızı hem de bankamatik kartınızı aynı anda kullanabilirsiniz. Üniversite okuyan her öğrenci bu kredi kartına başvuruda bulunabilir.” Vural Bey
Ziraat Bankası Bankkart Genç Başvurusu

Ziraat Bankası BankKart Genç Kredi Kartı son zamanlarda öğrencilerin en çok tercih ettikleri kredi kartlarından birisidir. Bankkart genç kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Kredi kartı faiz oranları nedir? Bu konular hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Eğer 18 ile 26 yaş aralığındaysanız bu kredi kartını alabilirsiniz. Öğrenciler için hazırlanan bu kartın özelliklerini yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Genç Bankkart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Banka sizlere farklı yöntemler ile başvurular sunmaktadır. Bu başvuruların başında SMS başvurusu gelmektedir. Cep telefonunuzun mesaj bölümünden GENC BANKKART boşluk bıraktıktan sonra TC Kimlik Numaranızı yazarak 4747’e mesaj atıp kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri numarasını arayarak da kredi kartı başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bu şekilde başvuru yapmak istemiyorsanız banka şubelerine giderek kolay başvuru imkanından faydalanabilirsiniz.

Genç Bankkart Şifre Oluşturma İşlemi

 • Bankalardan
 • 444 00 00 Müşteri Hizmetleri Numarasından
 • Mesaj Atarak
 • İnternet Bankacılığından

Yukarıda saydığımız yöntemler ile Bankkart şifre oluşturma işlemi yapabilirsiniz. Mesaj ile şifre oluşturmak için bankaya kayıtlı cep telefonunuzdan mesaj atabilirsiniz. Mesaj kısmına SIFRE yazıp boşluk bıraktıktan sonra Kartınızın son 6 hanesini, doğum yerinizi ve kartınızın arkasındaki 3 haneli CVC kodunu yazarak 4747’e mesaj atmalısınız. Kart şifrenizi oluşturmak için size bilgilendirme mesajı gelecektir.

Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Eğer kart şifrenizi unuttuysanız bunun için ilk olarak banka şubesine gitmeli veya müşteri hizmetleri numarası olan 444 00 00’ı aramalısınız. Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra kart şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Bankkart Genç Kredi Kartı Özelliği

Bankalarla ilgili bir probleminiz yoksa bankaya başvuru yaparak kredi kartı özelliğini alabilirsiniz. Bunun için üniversite okumalısınız. Sadece öğrenciler için geçerli bir kredi kartıdır.

Banka Kartım İle Alışveriş Yapabilir miyim?

Dünyanın her yerinde kart şifrenizi kullanarak alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca internet alışverişine kartınızı açtırırsanız, online alışverişin de keyfini çıkartabilirsiniz. Kredi kartı özelliği açılan kartlarda hem banka kartı olarak, hem de kredi kartı olarak bankkart’ı kullanabilirsiniz. Bunun için pos cihazına kartınızı verdiğinizde alışverişi hangi yerden yapmanız gerektiğiniz söylemeniz gerekmektedir. Ayrıca alışverişlerinizde 90 TL’ye kadar temassız ödeme ile kolayca ödemenizi yapabilirsiniz. İmzasız ve beklemeden anında onay olmaktadır.

Kartım Kayboldu veya Çalındı. Ne Yapmalıyım?

Kartınız kaybolduğunda, çalındığında veya şüpheli işlem gördüğünüzde 0 850 258 00 00 müşteri hizmetlerini arayarak hemen kartınızı iptal ettirebilir ve yeni kart isteyebilirsiniz.

Ziraat Genç Bankkart Harçlık Avans Nedir?

Bu bankanın öğrenciler için açtığı faizsiz ve masrafsız olarak kullanıma sunulan bir limittir. Harçlık avansı kullanmanız için KYK’dan burs ve öğrenim kredisi almanız gerekmektedir. Ayrıca bu harçlık avansı nakit olarak çekemezsiniz. Sadece alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Bu özelliği sadece bankkart genç kart sahipleri alabilirler. Diğer kartlarda bu özellik maalesef yoktur. Harçlık avans almak istiyorsanız banka şubesine giderek başvurunuzu gerçekleştirin. Eğer şartlara uygunsanız direk olarak avans limiti onaylanacak ve kullanmaya başlayacaksınız. Harçlık avanstan harcadığınız parayı faizsiz olarak geri ödeyebilirsiniz. Üniversiteden mezun olduktan sonra bu avans limiti otomatik olarak kapatılacaktır.

Ziraat Bankası Bankkart Genç Kredi Kartı Özellikleri

 • Tüm üye işyerlerinden puan kazanabilir ve bu puanları daha sonra harcayabilirsiniz.
 • Kredi kartı başvurusunu anında yapabilir ve sonucunu anında öğrenebilirsiniz.
 • Bu kredi kartından yıllık aidat alınmamaktadır.
 • Tüm ATM’lerden limitiniz dahilinde nakit avans çekebilirsiniz.
 • Cep telefonu faturanızı ödeyebilir, TL Yüklemesi yapabilirsiniz.
 • Eğitim ödemelerinizi yapabilirsiniz.
 • Alışveriş yapabilirsiniz.
 • EFT ve HAVALE işlemlerini yapabilirsiniz.

Yukarıda sizlere Ziraat Bankkart Genç Başvuru ve Özellikleri hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankadan kart almak istiyorsanız ve detaylı bilgi almak istiyorsanız banka şubelerine gidebilirsiniz. Bir önceki konumuz olan Üniversite Öğrencileri İçin İdeal Kredi Kartları adlı yazımızı okuyabilir ve diğer bankaların kredi kartlarına da başvuru yapabilirsiniz.