Borç Kapatma Kredisi 2019 (60 Ay Vadeli Bankalar)

Borç kapatma kredisi veren bankalar 2019 yılında güncellenen yeni şartlar ve faiz oranları ile yeni kampanyalar yapmaya başlamıştır. Borç kapatma kredisi alabilmeniz için bankalarda olan tüm borçlarınızı kapatmanız gerekir. Devlet tarafından verilen 60 ay vadeli yapılandırma kredileri ile birlikte bankalarda ki ihtiyaç kredisi vade oranları da güncellenerek 60 ay olmuştur. Kamu bankaları ve özel bankalardan borç kapatma kredisi alabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere borç kapatma kredisi veren bankalar hangileridir bunlar hakkında bilgiler vereceğiz. Borç kapatma kredisi veren bankalardan bazıları kefilsiz olarak işlem yaparken bazı bankalar ise kefil ve teminat vererek işlem yaptırmaktadır. Bu sebeple başvuru yapacağınız banka ile bir ön görüşme yapmanız daha sağlıklı olur.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2019

Borç kapatma işlemleri iki kategoride işleme alınmaktadır. Eğer kredi borçlarını kapatmak isterseniz kredi borç kapatma kredisine kredi kartı borçlarını kapatmak isterseniz de kredi kartı borç kapatma kredisine başvuru yapabilirsiniz. Kredi kartı borç kapatma kredisi son zamanlarda devlet destekli düşük faizli olarak kamu bankalarından yapabilirsiniz. İhtiyaç kredisi borçlarınız ile kredi kartı borçlarınızı da kamu ve özel bankalardan tek bir çatı altına toplayabilir ve bu çatı altında kolay bir şekilde yeni ödeme planı oluşturabilirsiniz. Daha önce borç kapatma kredileri 36 ay vadeyi geçemezken şimdilerde ise 60 ay vadeye kadar borç kapatma kredisi verildiğini söylemek isteriz.

İcralık Olanlara Borç Kapatma Kredisi

Vatandaşlarımızın kredi ve kredi kartı borçlarından dolayı icralık oldukları taktirde bankalardan kredi almaları mümkün değildir. Son zamanlarda en çok merak edilen konulardan birisi budur. Bu konu ile vatandaşlarımızı bilgilendirmek istiyoruz. Borç kapatma kredisi almak istiyorsanız bankalardan kredi notunuzun iyi ve kredi sicilinizin temiz olması gerekir. 3 ay gecikmedeki borçlarınızı borç kapatma kredisi ile alamazsınız. Çünkü bankada 3 ay gecikmeli demek icralık olmuş yani kara listeye girmiş müşteri olursunuz. Bu yüzden bu kredi borçlarını ödemekte zorlanacak kişiler için geçerlidir. Şimdi sizlere borç kapatma kredisi veren bankalar hangileridir bunlar hakkında bilgiler verelim.

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi

Vakıfbank hem devletin verdiği hem de kendi bünyesinde borç kapatma kredisi vermektedir. Kredi ve kredi kartları borcunuzu Vakıfbank’tan kapatabilirsiniz. Bu bankadan borç kapatmak istiyorsanız, banka müşterisi olmanız durumunda daha avantajlı olacaksınız. Banka kapattığınız borçlara bakarak ve gelir belgeniz ile aylık ödeyebileceğiniz kredi miktarını hesaplayarak size kredi vermektedir. Bu yüzden çalışmayan veya düzenli geliri olmayan kişiler bu krediden yararlanamazlar. Kredi başvurusu için en yakın Vakıfbank şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Şekerbank Borç Kapatma Kredisi

Şekerbank 100.000 TL’ye kadar olan borçlarınızı 60 ay vadeye kadar borç kapatma kredisi kullanarak kapatabilirsiniz. 100.000 TL üzerinde borcunuz varsa bu bankadan kredi alamazsınız. Çünkü banka başka bankaya olan tüm borçlarınızı kapatacaktır. Bu kredinin şartı budur. Kredi kartına ayrı krediye ayrı kampanyası yoktur. Eğer Şekerbank’tan kredi almak istiyorsanız evraklarınız ve borç bilgileriniz ile birlikte en yakın Şekerbank Şubesine gidebilir ve kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Akbank Borç Kapatma Kredisi

Akbank’ta ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçlarınızı tek bir yere toplamak için borç kapatma kredisi vermektedir. Borç kapatma kredisi almak isteyenler bu bankadan şubelerine giderek başvuru yapabilirler. İnternet üzerinden başvurusu yoktur. Akbank borç kapatma kredisi ile tüm kredi ve kredi kartı borçlarınızı tek bir yere toplayabilirsiniz. 50.000 TL’ye kadar borç kapatma kredisi imkanı veren bu bankadan 50.000 TL üzerindeki kredileriniz için kefil ve teminat istenmektedir. İpotek karşılığı borç kapatma kredisi de alabilirsiniz. 60 ay vadeye kadar imkan verilmektedir.

Denizbank Borç Kapatma Kredisi

Özellikle emekliler ile başlayan bu kampanya son zamanlarda çıkan haberler yüzünden tüm müşterilere açılmıştır. 65.000 TL’ye kadar olan tüm borçlarınızı bu bankadan borç kapatma kredisi adı altında alabilirsiniz. Denizbank borç kapatma kredisi başvurusu yapmak için banka şubelerine evraklarınız ile birlikte gitmelisiniz. Gelir belgesi olmazsa olmazı olan bu krediye başvurduktan 1 gün sonra kredi cevabını alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi

Kredi kartı yapılandırması olarak düşük faizle ilk kredi veren ilk banka Ziraat Bankası’dır. 60 ay vadeye kadar kredi kartı ve kredi yapılandırması yapan bu bankadan direk giderek başvuru yapabiliyorsunuz. Ziraat Bankası ayrıca ipotekli borç kapatma kredisi de vermektedir. Üzerinize kayıtlı bir teminat ve banka evrakları ile başvuru yaparsanız borç kapatma kredisi alabilirsiniz.

TEB Borç Kapatma Kredisi

Özellikle kredi kartı yapılandırması yapan bu banka yüksek miktardaki borçlarınıza yapılandırma yapmamaktadır. En fazla 30.000 TL’ye kadar kredi yapılandırması yapan bu banka 24 ay vade seçeneği uygulamaktadır. Eğer maaşınızı TEB bankasından alıyorsanız daha uygun faizler ile başvuru yapabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Şartları

Yukarıda verdiğimiz bankalardan borç kapatma kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Borç kapatma kredisi almanız için bankaların ortak şartları vardır. O şartlar başlıca şunlardır.

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak
  • Gelir Belgesi Olmak
  • Düzenli işi olmak
  • Sigortası yatmak
  • Borçları ödeyemeyeceğini taahhüt etmek
  • İcralık olmamak
  • 3 dönem gecikmesi olmamak

Yukarıda şartlara uygunsanız, Borç kapatma kredisi alabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Evlilik Kredisi Veren Bankalar adlı makalemizi okuyarak bu konu hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.