Çalışmayana Kredi Kartı Başvurusu 2019 (Bankalar ve Bilgiler)

“Kredi Kartı artık hepimiz için gerekli bir alışveriş aracı olmuştur. Her bankanın bir çok kredi kartı çeşidi ve kendilerine özel kampanyaları vardır. Yalnız kredi kartı almak içinde bir takım şartlara uygun müşteri olmanız gerekmektedir. Eğer şartlara uygun bir müşteriyseniz kredi kartı almak için istediğiniz bankaya başvuru yapabilirsiniz.” Buket Hanım

Çalışmayana Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Çalışmayana kredi kartı veren bankalar var mı? Bu tarz soruları soran vatandaşlarımız için hazırladığımız bu yazımızda sizlere hangi şartlarda kredi kartı alabilirsiniz bunun hakkında bilgiler verdik. Eğer sizde çalışmıyorsanız ve kredi kartı almak istiyorsanız bazı şartlara uygun bir müşteri olmanız gerekmektedir. Her çalışmayan bu kredi kartlarına başvuru yapamaz. Şimdi isterseniz daha detaylı inceleme yapalım.


<<< — Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme İçin Tıklayınız — >>>

Kredi kartları sundukları taksitli alışveriş ve indirimler sayesinde özellikle son zamanlarda oldukça talep görmektedir. Günümüzde neredeyse herkes bir veya birden fazla kredi kartı kullanmaktadır. Elbette maalesef bankalar başvuran herkese kredi kartı vermemekte ve kredi kartı başvurunuzun onaylanması için bazı şartları yerine getirmeniz gerekir. Bankalar ve kredi kartı vermekte yetkisi olan kuruluşlara başvuru yaptığınızda eğer üniversite öğrencisi değilseniz, ki bu durumda kredi kartınızın limiti çok az olacaktır, sizden sabit gelirinizi gösteren bir belge istenir. İşte bu yazımızda çalışmayanlar nasıl kredi kartı alabileceği hakkında kısaca bilgi vereceğiz.

Çalışmayanlar Kredi Kartı Alabilir Mi?

Siz kredi kartı başvurusu yaptığınız zaman eğer düzenli bir aylık geliriniz yoksa ve sosyal güvenceniz yoksa ilgili banka size bu süreçte yardımcı olamayacaktır. Çünkü siz kredi kartı aldığınızda banka bu borcu ödeyip ödeyemeyeceğinizi bilmesi ve buna göre size limit belirlemesi gerekir. Eğer aylık sabit geliriniz yoksa kredi kartı alabilmeniz için öncellikle üzerinize kayıtlı bir taşınmaz olması gerekir. Bununla birlikte ayrıca eğer bireysel sigortanız varsa ve primleri düzenli ve devamlı bir şekilde ödüyorsanız banka tarafından uygulanacak gelir testi ile sizin bu durumda asgari ücretten daha fazla geliriniz olduğunu gösterilip kesinleştirse ilgili bankalar tarafından kredi kartı alabilirsiniz.

Elbette son zamanlarda kredi kartı kullanımı çok arttığı için bu süreçte bankaların birbirleriyle bir nevi rekabet içerisinde olduklarını söyleyebiliriz. Bu yüzden bazı durumlarda bankalar bu kriterlerinde esneklikler gösterebilir. Elbette bu esneklik bazı bankalarla sınırlı kalmakta ve çoğu banka da hala yukarıda bahsettiğimiz kurallara büyük özen gösterdiğini de söylemek de fayda var.

Peki Çalışmayanlara Hangi Bankalar Kredi Kartı Veriyor?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi kimi banka şartlarında kolaylıklar yapabilmekteyken çoğu da hala kredi kartı verme konusunda yüksek kriterlere dayandırır. Peki hangi bankalar çalışmayanlara kredi kartı veriyor? İşte o banka isimlerini şöyle sıralayabilir:

  • HSBC
  • Garanti Bankası
  • Kuveyt Türk
  • ING Bank
  • Akbank
  • Odea Bank
  • Denizbank
  • QNB Finansbank
  • ICBC Bank

Çalışmıyorsanız, düzenli bir aylık geliriniz yok ise B-bu bahsi geçen bankalara kredi kartı için başvurduğunuzda limiti düşük bile olsa kredi kartı alma şansınız vardır. Ayrıca yukarı da bahsettiğimiz gibi eğer lisans, yüksek lisans veya doktora öğrencisiyseniz bankaların çoğu öğrenciler için ayrı bir kredi kartı ürünü sunmakta. Her ne kadar limiti çok fazla olmasa da sunduğu avantajlar dahilinde geliriniz olmadan bile başvurup kredi kartınızı kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Çalışmayana Kredi Kartı 2019

Kredi kartı başvurunuz onaylandığında büyük ihtimalle kredi kartınızın limiti düşük olacaktır. Bu sizi üzmesin. Eğer siz kredi kartınızın aylık borçlarını düzenli ve tam öderseniz ileriki dönemlerde kredi kartınızın limitini yükseltme şansınız vardır. Çünkü siz kredi kartı borcunuzu düzenli ödediğinizde kredi notunuz yükselecek ve bankalar için güvenilir biri olmaya hak kazanacaksınız. Eğer başvuru aşamasında otomatik olarak limitim yükselsin diye beyan bırakırsanız her kredi notunuz yükseldiğinde ve sizin yaptığınız alışverişlere de bakarak limitinizi belirli bir şekilde arttırma işlemi yapabilirsiniz.

Yukarıda sizlere Çalışmayanlara kredi kartı veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Bir önceki yazımız olan Üniversite Öğrencileri İçin İdeal Kredi Kartları makalemizi de okuyarak kredi kartları başvurusu yapabilirsiniz. Sormak istediğiniz bir konu ve görüş bildirmek istiyorsanız aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz. Burada size yetkili arkadaşlarımız sorularınıza göre cevaplar verecektir.