Cep Telefonu Kredisi Veren Bankalar Listesi 2019

Cep Telefonu Kredisi Veren Bankalar hangileridir? Cep telefonu almak istersek hangi bankalar ve mağazalardan kredi alabiliriz? Bunun cevabını merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Bankalar nakit ihtiyacımızı karşılamak için müşterilerine kredi verir ve bilmelisiniz ki her bankanın sunduğu kredi türleri ve avantajları farklılık gösterebilir. Telefon kredisi veya cihaz kredisi birçok banka tarafından sunulan bireylerin telefon almaları için hazırlanmış bir kredi türüdür. Son yasalarla beraber operatörlerden alınan telefonlar maksimum 12 ay vadeli olabilir. Bu yüzden bireysel ödeme zorlukları yaşayabilecekleri için istediklerini telefonu alamayabilirler. Bu yüzde de bazı bankalar bazı mağazalarla anlaşarak telefon alıcısına kredi imkânı sunarak daha uzun vadede borcunu ödemesini sağlayabilir. “Peki hangi bankalar telefon kredisi verir?”, “Telefon kredisi veren mağazalar hangileridir?” gibi soruların cevabını merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

Operatör üzerinden alınan telefonlarda ödemeleriniz faturalı hattınız üzerine yansır ve taksitlendirmeniz için en fazla 12 ay vade imkânınız vardır ve bu yüzden aylık ödemeleriniz biraz fazla olabilir. Fakat bazı bankalar mağazalarla anlaşarak kredi vermekte ve 36 ay vade ile telefon alabilirsiniz.

Telefon Kredisi Veren Bankalar

Telefon satışı olan teknoloji mağazalarıyla anlaşması olan bankalar kredi imkânı sunarak cihaz alımlarını daha da kolaylaştırdılar. Uygun faize ve hatta sıfır faize bile cihaz alımı yapabilirsiniz. Elbette bu krediyi alabilmeniz için normal kredi çekme şartlarına uygun olmanız, yani kredi profilinizin iyi olması gerekmektedir. Peki hangi mağazalar telefon kredisi verir?

Vatan Bilgisayar Telefon Kredisi

Vatan Bilgisayar üzerinden almak istediğiniz telefonu kredi çekerek alabilirsiniz. Vatan Bilgisayarın anlaşmalı olduğu banka Fibabanka’dır. Fibabank telefon kredisi için müşterilerine sıfır faiz uyguluyor ve aynı zamanda 12 ay vadeli kredi çekebiliyorsunuz. Seçtiğiniz telefona uygun fiyata kredi başvurusunda bulunabilir ve 12 ay vadede faizsiz ödeyebilirsiniz. Yalnız telefon alımı yaparken hesaplamanız gereken birkaç unsur da vardır. Telefon ücretinin yanında aynı zamanda dosya masrafı ve hayat sigortası da ödeyeceğiniz tutara eklenecektir. Eğer sizde kredi ile telefon almak istiyorsanız Vatan Bilgisayar’a gidip başvuru yapabilirsiniz. Dakikalar içerisinde onaylanıp onaylanmadığınız öğrenebilir ve aynı gün içerisinde istediğiniz telefonu alabilirsiniz.

Vatan Bilgisayar mağazalarına gitmeden önce de kredi alıp alamayacağını SMS ile öğrenebilmeniz mümkün. VATAN yazıp boşluk bırakıp T.C Kimlik Numaranızı 3422’e göndermeniz yeterlidir. Eğer kredi başvurunuzun onaylandığı bir mesaj alırsanız mağazaya gidip istediğiniz cihazı alabilirsiniz.

Media Markt Telefon Kredisi

Media Markt aracılığıyla da telefon kredisine başvurup istediğiniz cihazı alabilirsiniz. Media Markt’ın anlaşmalı olduğu banka Denizbank’tır. İcralık bir durumunuz yoksa büyük ihtimalle krediniz onaylanacaktır. Yalnız Denizbank telefon, tablet ve bilgisayar alımlarında 6 aya kadar vade imkanı sunarken diğer cihazlarda bu 36 ay vadeye kadar çıkabilir. Başvuru yapmak için resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Buraya tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.

Yukarıda telefon kredisinde ne çok kullanılan iki mağazayı belirterek ödeme imkanları hakkında bilgi verdik. Telefon kredisine başvurabilmeniz için kredi siciliniz ve kredi puanınızın iyi olması gerekmektedir. Denizbank kredi notu düşük olanlara bile kredi vermektedir. Fakat icralık bir durumunuz varsa Denizbank’tan bile kredi alamazsınız.