Denizbank EFT ve Havale Saati Bilgileri

Denizbank EFT Saatleri 2019 yılında nedir? Bu soruların cevaplarını sizlere vereceğiz. Denizbank aracılığıyla kendi hesabınızdan başka Denizbank hesabına havale yoluyla saniyeler içerisinde para transferi yapabilirsiniz. Bu hizmeti 7/24 kullanabilirsiniz. Fakat Denizbank hesabınız üzerinden başka bankaya ait bir hesaba para transferi yapabilmeniz için EFT (Elektronik Fon Transferi) yapmalısınız ve EFT ise belli saatler içerisinde hizmet vermektedir. Bu yazımızda sizinle Denizbank 2019 EFT saatleri hakkında bilgi vereceğiz.

DenizBank ile EFT Nasıl Yapılır?

Bir özel banka olan Denizbank geniş bir kitleye hizmet etmekte ve sunduğu avantaj ve imkanlar sayesinde oldukça tercih edilmektedir. Her yıl Denizbank EFT saatlerinde değişmeler olabilir. Bu yüzden aşağıda sizin için 2019 güncel verilerine dayanarak Denizbank üzerinden EFT yapabileceğiniz saatleri araştırdık.

Denizbank EFT Saatleri

Denizbank ile başka bir banka hesabına EFT hafta içi saat 09:00 ile 17:00 arasında yapabilirsiniz. Bu saatler dışında işlem yaptığınızda gönderdiğiniz para miktarı hesabınızdan kesilecektir ama gönderim ertesi gün sabah saat 09:00’da gerçekleşecektir. Eğer EFT işleminizi hafta sonları veya resmi tatillerde yaparsınız, EFT’niz ilk resmi iş gününde karşı tarafın hesabına geçecektir. Yukarıda bahsettiğimiz saatler arasında yapacağınız her EFT 5 ile 25 dakika arasında karşı tarafın hesabına geçirilecektir.

EFT işlemleri havale işlemlerinden biraz daha zor gerçekleşir. Çünkü bankalar arası bir işlem olduğu için EFT talebiniz Merkez Bankası tarafından onaylanması gerekir. Bu işlemi de anca resmi iş günleri arasında gerçekleştirebileceği için tatil günlerinde işleminiz anında gerçekleşmez. Şunu da bilmenizde fayda var eğer yüksek meblağlarda bir para transferi yapılacaksa veya bir yoğunluk varsa EFT transfer süresi 1 (bir) saate çıkabilir.

Denizbank EFT Nasıl Yapılır?

İnternet veya mobil bankacılığı kullanarak Denizbank ile EFT işleminizi saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken internet sayfası veya mobil uygulama üzerinden hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Transferler” kısmına girip EFT’yi işaretlemeniz gerekmektedir. EFT işlemi yapabilmeniz için karşı tarafın IBAN numarasını eksiksiz ve doğru bir şekilde bilmeniz gerekir. Doğru IBAN numarasını ve göndereceğiniz miktarı girdikten sonra EFT işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılık ve mobil bankacılık üzerinden EFT işlem yaparsanız belli bir ücretlendirmeye tabi tutulursunuz. Bu ücret gönderdiğiniz paradan kesilmez. Hesabınızdaki paradan kesilir ve eğer hesabınızda bu para yoksa EFT işlemini gerçekleştiremezsiniz.

  • İnternet bankacılık EFT ücreti 2,75 TL
  • Mobil bankacılık EFT ücreti 2,5 TL

Denizbank Havale Saatleri

Denizbank hesabınızdan başka bir Denizbank hesabına para göndermek istiyorsanız Havale işlemi yapabilirsiniz. Bankaların Havale saatleri yoktur. 7 gün 24 saat istediğiniz zaman havale yapabilirsiniz. Banka şubesinden, ATM’den, internetten ve müşteri hizmetlerinden kolay bir şekilde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Para gönderim işleminizden sonra anında karşı tarafın hesabına gönderdiğiniz para geçecektir.

Yukarıda sizinle 2019 Denizbank EFT saatlerini ve ücretlerini paylaştık. Denizbank ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız internet sitesini ziyaret edebilirsiniz: www.denizbank.com 

Konu hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Diğer EFT işlemleri ile ilgili konular için tıklayınız.