Emekli Kredisi Yaş Sınırı (En Yüksek)

Emekli kredisi almak istiyorsanız her bankanın da belli olan bir yaş sınırı çizgisinin olduğunu bilmeniz gerekir. Eğer maaş aldığınız banka size yaşınızdan ötürü kredi vermiyorsa diğer başka bankaya maaş taşıyarak, yaşınıza uygun kredi veren banka ile kredi alabilirsiniz.” Vural Bey

Emekli kredisi yaş sınırı son zamanlarda herkesin en çok merak ettikleri soruların başında gelmektedir. Her bankanın kendine uygun çalışma şartları olduğunu söylemek istiyoruz. Emekli kredisi yaş sınırı için bilgiler topladık. Sizlere bugün tüm bankaların emeklilere kredi verme yaşını araştırdık. Sizde eğer yaşınızdan ötürü kredi alamıyorsanız, kendi yaş grubunuza uygun bankalara maaş taşıması yaparak kredi kullanabilirsiniz. Uygun krediler ile ilgili bilgi almak için PTT Kredi Başvurusu 2019 adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Bugün sizlere emekli kredisi yaş sınırı kaçtır ve hangi bankalardan kaç yaşına kadar kredi alabilirsiniz onun hakkında bilgiler vereceğiz. En yüksek yaş sınırı 81 yaşındadır. 81 yaşına kadar bankalardan kredi alabilirsiniz. Burada bilmeniz gereken önemli konulardan birisi de yaşınız ne kadar yüksek olursa hayat sigortanızın da o kadar yüksek olması demektir. Bankalar emeklilere kredi verirken hayat sigortası şartını koyarak kredi vermektedirler.

Emekli Kredisi Yaş Sınırı

Her bankanın kendine özel bir çalışma şartı vardır. Bir bankadan 65 yaşına kadar kredi alabilirken bir başka banka 80 yaşına kadar size kredi vermektedir. Kredi kullanmanız için yaş kadar kredi siciliniz ve kredi notunuzda önemlidir. Eğer uygun bir kredi notunuz yoksa bankalardan kredi ve kredi ürünlerini kullanamazsınız. Bunun için bankaya kredi başvurusu yapmadan önce kredi notunuz hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Eğer kredi notunuz yüzünden kredi alamıyorsanız Burgan Bank Emekli Kredisi kampanyasına bakarak kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Emekli yaş sınırlarında bilmeniz gereken önemli bir konu ise yaş sınırı ile vadenizin eşit olması gerekiyor. Örneğin bir banka yaş sınırı olarak 70 dediyse bu kişi 70 yaşındaysa kredi alamaz. En az 69 yaşında olması lazım ve en fazla 12 ay vade yapması lazım kredi kullanması için. Eğer 70 yaşında sınırı olan bir bankadan 36 ay vade ile kredi almak istiyorsanız, 67 yaşında olmanız gerekir. 3 yıl vadeyi de eklediğiniz de 70 olacaktır.

Bankaların EMEKLİ Yaş Sınırı

Yukarıda da dediğimiz gibi her bankanın emekli maaşına kredi verme yaşı farklıdır. En çok ve en yüksek yaşa kredi veren bankalar genellikle kamu bankalarıdır. Ayrıca PTT üzerinden de yüksek krediler alabilirsiniz. Şimdi sizlere araştırdığımız bankaların yaş sınırlarını söyleyelim.

 • Aktifbank Emekli Kredisi Yaş Sınırı: 80 Yaş
 • ING Bank Emekli Kredisi Yaş Sınırı: 75 Yaş
 • QNB Finansbank Emekli Kredisi Yaş Sınırı: 65 Yaş
 • Denizbank Emekli Kredisi Yaş Sınırı: 80 Yaş
 • Burgan Bank Emekli Kredisi Yaş Sınırı: 81 Yaş
 • TEB Emekli Kredisi Yaş Sınırı: 70 Yaş
 • Vakıfbank Emekli Kredisi Yaş Sınırı: 75 Yaş
 • Ziraat Bankası Emekli Kredisi Yaş Sınırı: 75 Yaş
 • Halkbank Emekli Kredisi Yaş Sınırı: 75 Yaş
 • Garanti Bankası Emekli Kredisi Yaş Sınırı: 75 Yaş
 • İş Bankası Emekli Kredisi Yaş Sınırı: 80 Yaş
 • Yapı Kredi Emekli Kredisi Yaş Sınırı: 65 Yaş
 • ICBC Bank Emekli Kredisi Yaş Sınırı: 80 Yaş
 • HSBC Bank Emekli Kredisi Yaş Sınırı: 75 Yaş
 • Akbank Emekli Kredisi Yaş Sınırı: 70 Yaş
 • Odeabank Emekli Kredisi Yaş Sınırı: 65 Yaş

Emekli Kredisinde Hayat Sigortası

Eğer hangi bankadan emekli kredisi almak istiyorsanız, hayat sigortası yaptırma zorunluluğunuz olduğunu bilmelisiniz. Emekli kişilerde genellikle hayat sigortası zorunlu ve yüksek ücretli olmaktadır. Müşteriler bu durumdan şikayetçi olsa da paraya ihtiyacı olan herkes bu sigortayı yaptırmak zorundadır. Hayat sigortanızın yüksek olması ise sizin yaşınıza, cinsiyetinize göre değişmektedir. Emekli kredilerinde ne kadar kredi alacağınıza göre de hayat sigortası değişebilir. Yalnız burada bilmeniz gereken her bankanın verdiği hayat sigortasını kabul etmek zorunda değilsiniz. Dışarıdan bir firmaya da hayat sigortanızı yaptırabilirsiniz.

Yukarıda sizlere Emekli Kredisi Yaş Sınırı hakkında bilgiler verdik. Sizde eğer Emekli kredisi kullanmak istiyorsanız ilk önce maaş aldığınız bankayı tercih etmeli, eğer maaş aldığınız bankadan yaşınıza göre kredi alamıyorsanız da yaşınıza uygun bankayı belirleyip maaşınızı oraya taşıyarak kredi çekmenizi öneririz. İlginizi çekebilecek bir diğer konumuz olan Senetle Altın Veren Kuyumcular adlı makalemizi de okuyarak bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.