Emekliye 100 Bin Kredi Veren Banka Burgan Bank

‘’ Emekliye kredi veren bankalardan bir tanesi de Burgan Bank’tır. Burgan yeni bir banka olmasından dolayı müşteri portföyünü genişletmek istiyordur. Bu sebeple özellikle emeklilere 100 bin liraya kadar kredi başvurusu imkanı sağlamaktadır . ‘’ Vural Bey

 Burgan Bank son zamanlarda yaptıkları kredi kampanyalarıyla adından sıkça söz ettirmektedir. Sizde Burgan Bank’tan kredi alarak yeni bankanın özel avantajlarından faydalanabilirsiniz. Emekliye kredi veren bankalar arasında yer alan ve emekli kredilerinde tercih edilen bir banka olan Burgan Bank emekli maaşını bankasına taşıyan müşterilerine aynı gün 100 bin liraya kadar kredi imkanı sağlamaktadır. Eğer sizde bu krediden yararlanmak istiyorsanız bankanın uyguladığı şartlara uymalı ve direk banka şubesine giderek kredi başvurusu yapmalısınız.

Emekliye Kredi Burgan Bank Başvuru

Burgan Bank emekli kredisine başvurmak istiyorsanız emekli maaşınızı bankalar üzerinden almanız gerekmektedir. Emekli maaşınızı her hangi bir bankadan alıyor ve maaşınızın üzerine bir bloke yoksa maaşınızı Burgan Bank’a taşıyarak anında kredi başvurusu yapabilirsiniz. Maaşınızı bankaya taşımak için ister SGK ‘dan isterseniz e-devlet üzerinden Maaş Banka Değişikliği seçeneğinden yapabiliyorsunuz. Hızlı ve aynı gün işlem yapmak istiyorsanız e-devlet üzerinden yapmalısınız. E-devlet üzerinden bu işlemi yapmak istiyorsanız PTT’lere gidip e-devlet şifresi almanız gerekir. Maaşınız boştaysa aynı maaşı taşıyıp aynı gün kredi başvurusunu yapabilirsiniz. Eğer maaşınızın üzerinde bloke varsa maaş taşımasını yapamazsınız. Eğer krediniz yok ve bankadan maaşınızı taşıyamıyorsanız banka ile görüşebilirsiniz. Bunun sebebi şu şekildedir.

  • KMH hesabınız olabilir. Bu KMH hesabınızı iptal ettirmezseniz maaşınızdaki bloke kalkmaz.
  • Emekli promosyon aldıysanız maaş blokesi kalkmaz. Promosyonu geri ödeyerek maaşınızı boşa çıkartabilirsiniz. Burgan Bank’a geçtiğinizde ilk maaşınızda o promosyonu alacaksınız.
  • Krediniz varsa maaşınızdaki bloke kalkmaz.
  • Kredi kartınızı emekli maaşınızın olduğu hesaba bağlarsanız bu şekilde de kredi kartı ödemenize talimat verdiyseniz maaşınız blokeli olacaktır. Bu yüzden kredi kartını ödeyip iptal ettirmeniz gerekebilir.

Burgan Bank’ta Kredi Notu Önemli mi?

Burgan bank emekli kredisinde kredi notu önemli değildir. Ama kredi sicili önemlidir. Eğer kredi notunuz düşük ve bankalarla bir sıkıntınız yoksa bu bankadan maaşınıza göre 100 bin liraya kadar 36 ay vade ile kredi çekebilirsiniz. Ama bankalardan icralık olduysanız kredi başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Ama eğer bu borçları ödedikten sonra 5 yıl beklemeden Burgan Bank’a başvuru yapabilirsiniz. Emekliye kredi veren bankalar arasında olan Burgan Bank emeklilere özel avantajlı kredi başvurusu imkanı sağlamaktadır. Sizde bu bankadan kredi başvurusu yapmak istiyorsanız en yakın Burgan Bank şubesine giderek maaşınızı bu bankaya taşıyacağınızı ve bu bankadan kredi almak istediğinizi söylerseniz size yardımcı olacaklardır. Eğer oturduğunuz ilde Burgan Bank yoksa yine de bu bankadan kredi alamadım diye üzülmeyin.

Burgan Bank Emekli PTT Kredisi

Eğer oturduğunuz ve ikamet ettiğiniz ilde Burgan Bank yoksa 55 bin liraya kadar kredi başvurusu yapmak için PTT şubelerine gidebilirsiniz. Yalnız bu durumdaki tek şart maaşınızı PTT üzerinden alıyor olmanız. Eğer maaşınız PTT’deyse hiçbir evrak istemeksizin sadece kimliğinizle kredi başvurusu yapabilirsiniz. Burgan Bank PTT kredisi için yaş sınırı 80 olmaktadır. 79 yaşındaki bir emekli 1 senelik vade yaptırarak kredi kullanabilir. 80 yaşındaki kişi kredi alamaz. 55 bin liraya kadar anında onay gelen bu kredide 36 ay vade ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Eğer emekli maaşınız PTT  şubesinde değilse maaşınızı yine aynı yöntemlerle buraya taşıyabilirsiniz. Burgan bank şubelerindeki gibi taşır taşımaz kredi alamazsınız. PTT şubelerindeki kredi başvurusuna başvurmak istiyorsanız emekli maaşınızı taşıdıktan sonra ilk maaşınızı almanız gerekmektedir. Bu süreç 30-45 gün arası sürebilmektedir. Maaşınızı taşır taşımaz PTT şubelerine giderek kredi başvurusunda bulunmayınız.