Emekliye Bayram İkramiyesi 2019 (Ne Zaman, Ne Kadar)

“2018 yılında Ramazan ve Kurban Bayramlarında verilen bayram ikramiyeleri 2019 yılında da verileceği açıklanmıştır. Geçen yıl ikramiyeleri alan kişilerle yeni emekli olan kişilerde bayramdan önce tekrar ödenecek paraları alabilecekler.” Vural Bey
Emekliye Bayram İkramiyesi 2019 (Ne Zaman, Ne Kadar)

Emekliye bayram ikramiyesi 2019 yılında da verileceği açıklanmıştır. Geçtiğimiz sene verilen ikramiyelerden faydalanan herkes bu ikramiyelerden de faydalanacaktır. Emekliler Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramından önce emekli ikramiyelerini alacaklar ve bayrama öyle gireceklerdir. 1000 TL olan bayram ikramiyesini hangi emekliler alacak ve ne zaman hesaplarına yatacak şimdi sizlere bunlar hakkında bilgiler verelim. Ayrıca emekliler için hazırladığımız PTT Kredi Başvurusu adlı yazımızı okuyarak da bilgi alabilirsiniz. Şimdi size emekli ikramiyesi hakkında bilgiler verelim.

Bayram İkramiyesinden Hangi Emekliler Yararlanacak?

13 milyona yakın emekli 2018 yılında Ramazan Bayramın da 1000 TL, Kurban Bayramın da 1000 TL olmak üzere 2000 TL bayram ikramiyesi verilmişti. Aynı parayı 2019 yılında da verilecek olması yeni emekli olacakları merak ettirmiştir. Eğer yeni emekli olduysanız da bu emekli ikramiyesinden faydalanabileceksiniz. Mayıs ve Ağustos ayında ödeme yapılacak olan, bayram ikramiyelerinden her emekli faydalanabilecek.

Ramazan Bayramı 4-6 Haziran 2019 tarihinde kutlanacaktır. 3 Haziran 2019 tarihi arife günü olduğu için ve 1, 2 Haziran tarihide hafta sonu olduğu için bayram ikramiyesi ödemelerini Mayıs sonunda vermeyi planlanmıştır. Emekliler Ramazan ayında alacakları emekli ikramiyesini 27 ile 31 Mayıs arasında alacaklardır. Ödemelerin yapıldığı tarihe kadar aylık bağlanan ve yeni emekli olmuş kişilerde bu yılın ilk ikramiyesinden faydalanacaklardır. 2019 yılında yeni emekli olan herkes 2.000 TL ikramiyeyi cebine koyacaktır.

Kurban Bayramı 11 – 14 Ağustos 2019 tarihinde kutlanacaktır. Arife günü 10 Ağustos Cumartesi günü olacağı için emekli olanlar Kurban Bayramı ikramiyesi olan 1000 TL’yi 5 ile 9 Ağustos Tarihlerinde alacaklardır.

Emekli İkramiyeleri Hakkında

Ramazan ikramiyesinden sonra emekli olanlar, sadece Kurban Bayramın da ikramiye alabilirler. Yani 2019 yılında 1000 TL ikramiye almaya hak kazanacaklardır. Bu ikramiyelerin yapılacağı kesin tarih bayrama doğru SGK tarafından duyurulacaktır.

Bayram ikramiyelerini sadece emekliler değil diğer devlet tarafından emekli aylığı alan kişilerde alacaklardır. İşte emekli maaşı alacak kişiler.

 • SGK’dan Vazife Malullüğü Aylığı Alanlar
 • Malulllük Aylığı Alanlar
 • Ölüm Aylığı Alanlar
 • Ölüm Geliri Alanlar
 • İş Görmezlik Geliri Alanlar
 • SGK’dan aylık alan Şehit Yakınları
 • SGK’dan aylık alan Gaziler
 • Muharip Gaziler
 • Güvenlik korucuları
 • Şampiyon Sporcular
 • Terörden Zarar Gören Sivil Vatandaşlar

Dul ve Yetim aylığı alanlara maaş oranına göre bu ikramiye verilmektedir. Ayrıca 2 maaş alan emeklilerin en yüksek maaşına göre hesaplama yapılacak ve tek ikramiye alacaklardır.

Yukarıda sizlere Emekli Bayram İkramiyesi 2019 hakkında bilgiler verdik. Bu konu hakkında sormak istediğiniz soru, görüş ve önerileriniz varsa aşağıdaki yorumlar kısmına mesaj bırakabilirsiniz. Ayrıca emekliler ile ilgili konularımızdan olan Emekliye Burgan Bank’tan 100.000 TL Kredi makalesini de okuyarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.