Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar (2018-2019)

‘’ Emekliye faizsiz kredi veren banka arıyorsanız ülkemizde bulunan katılım bankalarının kampanyalarına göz atmalısınız. Katılım bankaları islami şartlara uygun bir şekilde kredi vermektedirler. Sizde faizsiz kredi almak istiyorsanız emekli maaşınızı bu bankalara taşımanız gerekmektedir. ‘’ Vural Bey

Emekliye faizsiz kredi son zamanlarda aranan bir konudur. Emeklilere faizsiz kredi verileceğini açıklayan hükümet henüz bu kararı onaylamamışlardır. Emeklilere 3 maaş kadar faizsiz kredi verilecektir. Bu ilk önce 10 maaş olarak konuşulsa da 3 maaş kadar verileceğine karar verilmiştir. Bu bankalar ise kamu bankaları olacak ve maaşınızı o bankalardan alan kişilere bu kredi verilecektir. Ama şu anda resmi bir açıklama gelmemesinden dolayı biz size emekliye faizsiz kredi veren diğer bankaların araştırmasını yaptık. Şimdi isterseniz emekliye faizsiz kredi veren bankalar hangileri onları öğrenelim.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Türkiye’de 5 tane katılım bankası vardır. Bu bankalar kredi verirken size faizsiz olarak vermektedirler. Devlet bankaları ve özel bankalar kredi aldığınızda az ve ya çok faiz uygulamaktadırlar. Bu faizi aylık ödemelerinize ekleyerek sizlere ödetmektedirler. Eğer faizin haram olduğunu düşünüyor ve helal kredi istiyorsanız katılım bankalarından kredi alabilirsiniz.

Ülkemizdeki en sağlam müşteriler emeklilerdir. Bu yüzden bankalar kredi verirken emeklilerin kredi notuna bakmazlar. Tek şart bankalardan maaş alınmasıdır. Yani siz maaşınızı aldığınız bankadan değil de başka bir bankadan kredi başvurusu yaparsanız banka sizin emekli maaşınızı kredi aldığınız bankaya taşımanızı isteyecektir. Hatta bazı bankalar kredi verirken bunu şart koşmuşlardır. Faiz ve aylık ödemeler hesaplandıktan sonra ihtiyaç kredilerinde en fazla 36 ay, ipotekli ve taşıt kredilerinde 48 ay , konut kredilerinde ise 120 ay vadeye kadar kredi kullandırımı yapılmaktadır. Ama bu kredileri aldığınızda faiz uygulanır. Dinimizde de faiz haramdır geçtiği için bazı müşteriler bu kredileri kullanmak istemezler. Bu sebeple katılım bankaları faizsiz kredi vermektedirler. Yalnız bu bankalarda kar payı olarak sizden ücret almaktadırlar. Aynı faiz gibi aylık ödemelerinize bu kar payını ekleyerek size yansıtmaktadırlar.

Emekliye Faizsiz Kredi Katılım Bankaları

Yukarıda da söylediğimi gibi ülkemizde 5 adet katılım bankası vardır. Katılım bankaları Ziraat Katılım bankası, Vakıf Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım bankası ve Kuveyt Türk Katılım bankasıdır. Bu bankalardan emekliye faizsiz kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca bu bankalardan ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi, ipotek karşılığı kredi, esnaf kredisi, düğün kredisi, tatil kredisi ve hac ile umre kredisi de alabilirsiniz. Hac ve umre ziyareti için bu bankalardan özel olarak harcamalarınız karşılığında kredi alabilirsiniz.

Katılım bankalarından faizsiz kredi alabilmeniz için bankalardan icralık olmamanız ve kredi sicilinizin temiz olması gerekmektedir. Kredi notuna da bakarak kredi verilmektedir. Eğer çok kötü kredi notunuz varsa teminat ve ya kefil istenmektedir. Kredi başvurularını en yakın banka şubelerinden yapabilirsiniz. Banka sizin emekli maaşınızı kredi alacağınız bankaya taşımanızı isteyecektir. Ayrıca diğer çektiğiniz faizli kredilerinizi de kapatmak isterseniz borç kapatma kredilerine başvuru yapabilirsiniz. Konut kredilerinde evinizin değerinin %80’i, ipotekli kredilerde ise evin değerinin %50’sine kadar kredi verilmektedir. Verilen tüm krediler faizsiz ve helal kredidir.

Fibabanka Emekliye Faizsiz Kredi

Özel bankalardan yeni açılan bir banka olan Fibabanka emekli müşterilerine maaş taşıma karşılığında 3.000 TL faizsiz kredi vermektedir. Eğer maaşınızı bu bankaya taşır ve 3 bin lira ihtiyacınız olursa hemen sıfır faizle kredi başvurusu yapabilirsiniz. Eğer ihtiyacınız 3 bin liradan fazlaysa bu bankanın kredi kullanımında faizli bir şekilde yararlanırsınız. Bu düşük miktarlı kredi isteklerinizde banka size tolerans tanımaktadır.

Yukarıda sizlere emekliye faizsiz kredi veren bankalar hangileridir onların yazısını yazdık. Eğer konumuz size faydalı geldiyse aşağıda yorum yazabilir ve ya sormak istediklerinizi bize iletebilirsiniz. Ayrıca sosyal medyada paylaşarak başkalarınında bu konuyu öğrenmesine yardımcı olabilirsiniz.