Emekliye Kredi Veren Bankalar Listesi (Güncel)

‘’ Emekliye kredi veren bankalar arasında en çok tercih edilen bankaları ve başvuru koşullarını yazımızda sizlere sunduk. Hızlı ve Anında kredi almak istiyorsanız maaşınızı kredi istediğiniz banka şubesine taşıyarak kolay kredi ve uygun faizlerle kredi kullanabilirsiniz. ‘’ Vahit Bey
Emekliye Kredi Veren Bankalar Listesi

Emekliler kredi almak istediğinde kredi başvurusu yaptığı bankadan eğer maaş alıyorsa özel faiz oranlarından faydalanarak kredi kullanabilirler. Emekliler için kredi almak diğer bireysel müşterilere göre daha kolaydır. Çünkü her ay yatan bir maaş olduğundan bankalar emeklilere daha çok kampanya yapmaktadırlar. Ama her bankanın çalışma prensibi diğer bankalardan farklı olduğu için bazı bankalar emekli dahi olsanız size kredi vermeyebilir. Bugün sizlere en kolay emekli kredisi veren bankaları yazıyoruz. Emekliye kredi veren bankalar listemizi okuyarak krediler hakkında bilgi sahibi olabilir ve hoşunuza giden bankadan kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Dilerseniz şimdi yazımıza gidelim ve emekliye kredi veren bankaları öğrenelim.

Denizbank Emekli Kredisi

Ülkemizde emeklilere kampanya yapan bankalardan en çok konuşulan bankası Denizbank’tır. Çünkü Denizbank emekli olup kredi başvurusu yapacak olan müşterilerine sunduğu hizmetle tüm emeklileri kendi bankasına çekmeyi başarmıştır. Kredi notunu dert etmeyip borcu bile dahi olsa maaşını Denizbank’a taşımayı taahhüt eden emeklilere 65 bin liraya kadar 36 ay vade ile ihtiyaç kredisi vermektedir. Eğer maaşınız başka bir bankada ve orada krediniz varsa bunu dert etmeyin. Direk yakınınızdaki bir Denizbank şubesine giderek hızlı bir şekilde emekli kredisine başvuru yapabilirsiniz. Bu kredi başvurunuzu yaptıktan sonra kredinizin onay cevabı size bildirilecektir. Bu işlem 1-2 gün sürebilir. Bu yüzden 1-2 gün bekleyebilirsiniz. Daha sonra onay mesajınız geldiğinde eğer borcunuz varsa borç kapatma işlemlerini yapmak için kredinizi alabilirsiniz. Banka ilk önce sizin borçlarınızı kapatacak ve sizde kapattığınız borçların kağıdını bankaya sunduğunuzda banka sizin maaşınızı taşır taşımaz anında kalan kredinizi verecektir. Bundan sonra artık Denizbank müşterisi olacaksınız. En detaylı şekilde bu konu hakkında bilgi almak istiyorsanız Denizbank şubelerine giderek bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi

Ziraat Bankasından emekli kredisi almak için maaşınızın Ziraat Bankasında olması gerekmektedir. Aynı Denizbank gibi bu bankada kredi notunuza bakmadan size maaşınızın yeterliliğine kadar 100 bin liraya kadar kredi verebilmektedir. Eğer maaşınız bu bankaya yatıyorsa bu kadar kredi alabilirsiniz. Maaşınız başka bir bankadaysa bu banka kapatma işlemini yapmamaktadır. Siz kapatma işleminizi yaptıktan sonra maaşınızı Ziraat Bankasına taşıyıp kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca açık takipli kaydınız bile varsa bu takipleri kapattıktan sonra bile kredi alabilirsiniz. Sadece güncelleme yaptırmanız yeterli olacaktır. Ziraat Bankası emekli kredisi en fazla vade 36 ay olarak belirlenmiştir.

Burgan Bank Emekli Kredisi

Maaşınız boş ve hiçbir bankadan kredi notunuz yüzünden kredi alamıyor ve üstüne emekli maaşı alıyorsanız maaşınızı Burgan Bank’a taşıyarak 100 bin liraya kadar kredi alabilirsiniz. Burgan Bank şubesine maaşınızı taşıdığınız gün kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için en yakın Burgan Bank şubesine giderek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

PTT Emekli Kredisi

Emekli maaşınızı PTT üzerinden alıyorsanız, burada anlaşmalı 7 bankadan da aynı anda kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu bankalar Aktifbank, Odeabank, Burgan Bank, ING Bank, Denizbank, Fibabanka, TEB’dir. Bu bankalara şartları doğrultusunda başvurunuzu yapabilirsiniz. PTT üzerinden Aktifbank kredisi almak istiyorsanız kredi notunuz önemli değildir. Yalnız diğer bankalardan şubelerinden kredi başvurusu yaptıysanız ve red aldıysanız PTT üzerinden yapacağınız kredi başvuruları da olumsuz sonuçlanacaktır. Eğer maaşınızı PTT’den almıyorsanız, e-devlet üzerinden maaşınızı taşıyabilirsiniz. Maaş taşımak için maaş bankanızda kredi ve KMH hesabı olmaması gerekir.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Son olarak emekliye faizsiz kredi veren bankaları yazacağız. Ülkemizde bulunan katılım bankaları faiz kullanmamaktadır. İslami şartlara uygun bir şekilde kredi verilmektedir. Bu yüzden bu bankalardan faizsiz kredi başvurusu yapabilirsiniz. Yalnız bu bankalardan kredi aldığınızda size kar payı uygulanmaktadır.  Dilerseniz bu bankaların hangileri olduğunu öğrenelim.

  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Ziraat Katılım Bankası
  • Vakıf Katılım Bankası
  • Türkiye Finans Katılım Bankası

Yukarıdaki bankalardan maaş alıyor ve ya maaşınızı bu bankalara taşımak istiyorsanız e-devlet üzerinden emekli maaşı taşıma bölümünden yapabilirsiniz. Bugün sizlere emeklilere kredi veren bankaları değerlendirdik. Dilerseniz sizde bu bankalara başvuru yaparak kredi alabilirsiniz.