Enpara EFT ve Havale Saati Bilgileri

Enpara EFT Saatleri 2019 yılında hangi saatler arasında yapılmaktadır? EFT Saatleri hakkında bilgi almak istiyorum. Enpara.com EFT Ücretlendirmesi Nasıl olur? Bu sorular hakkında öğrenmek istediklerinizi yazımızda bulabilirsiniz. Enpara.com QNB Finansbank ortaklığında açılan dijital, şubesiz bankacılıktır. Şubesiz olmasından ötürü bazı bankalardan müşterilere daha cazip gelmektedir. Enpara.com üyesi iseniz ve bir başka bankaya para göndermek istiyorsanız EFT İşlemi yapmanız gerekmektedir. Eğer aynı banka içinde para gönderimi yapmak istiyorsanız da Havale işlemi yapabilirsiniz. EFT işlemlerini sadece bankaların belirlediği saatler içinde yapabilirsiniz. Havale işlemleri ise 7 gün 24 saat yapılabilir. Şimdi sizlere Enpara EFT Saatleri hakkında bilgiler verelim.

Enpara EFT Saatleri

Enpara EFT Saatleri Sabah 08.00 ile Akşamüzeri 17.30 arasında yapılmaktadır. Bu saatler mesai saatleri içinde bankaların açık olduğu zamanlarda yapılır. Bunun sebebi ise EFT işlemlerinin merkez bankası onayından geçtiği içindir. Merkez Bankası onayından geçtiği için tatil günlerinde (Cumartesi, Pazar) ve resmi tatillerde EFT İşlemleri karşı tarafın hesabına geçmez. Siz yinede mobil bankacılık üzerinden EFT gönderimi yapabilirsiniz ama yaptığınız bu EFT gönderimi havuzda bir sonraki mesai saatini bekleyecektir.

  • ENpara.com EFT Saatleri 08.00 – 17.30

Enpara EFT Ücretleri

Enpara.com dijital banka ve şubesiz bankacılık olduğu için tüm EFT işlemleri ve Havale işlemleri ücretsizdir. Bu işlemlerden hiçbir şekilde komisyon alınmaz. Bu sebeple en çok tercih edilen bankalardan birisi olmuştur.

Enpara Haftasonu EFT ve Havale Yapılır mı?

Havale işlemlerini 7 gün 24 saat kesintisiz ve ücretsiz olarak yapabilirsiniz. EFT işlemlerinden de bir işlem ücreti alınmaz ama hafta sonu yaptığınız EFT işlemleri bir sonraki mesai günü Pazartesi resmi tatil değilse 09.00 itibari ile işleme alınacaktır. 09.30’a kadar da gönderdiğiniz para karşı tarafa gidecektir. Bu yüzden hafta sonu yaptığınız işlemlerde bu şekilde takip yapabilirsiniz. Eğer EFT işlemini hafta sonu yaptınız ve daha sonra iptal ettirmek istiyorsanız Enpara müşteri hizmetleri telefon numarası olan  0850 222 36 63 numarasını çevirerek EFT iptali yapabilirsiniz. Bu numarayı arayarak EFT işlemi sorgulama da yapabilirsiniz.

Diğer Bankaların EFT Saatleri

Yukarıda sayfalara giderek diğer bankaların EFT Saatlerini öğrenebilirsiniz. Bir önceki yazımız olan EFT ve Havale İşlem Ücreti Almayan Bankalar hakkında bilgi almak için sayfamıza gidebilirsiniz.