Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2019 (Hemen Başvur)

Evlilik kredisi veren bankalar 2019 yılında vade 60 ay olmuş ve faiz oranlarında da güncelleme yapmışlardır. Sizde evlilik kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız vereceğimiz bankalardan evlilik için harcamalarınızı kredi çekerek halledebilirsiniz. Aynı zamanda devlet destekli evlilik kredisi veren bankalarda vardır. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası ve Garanti Bankası önderliğinde birçok banka evlilik kredisi vermektedir. Yeni evlenecek çiftlere hem devlet destekli kredi veren bankalar varken, hem de düşük faizli ertelemeli ödeme seçenekleriyle kredi imkanları vardır.

Evlilik Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Her bankanın evlilik kredisi için istedikleri bir takım evraklar olacaktır. Bunların başında Nüfus Cüzdanı gelmektedir. Ehliyet veya pasaport kabul edilmemektedir. Gelir belgeniz de olması gerekir. Düzenli bir gelir ve düzenli bir işiniz olduğu sürece bankalar size kredi verecektir. Ayrıca son 3 ay içinde yaptığınız harcamaların faturalarını da bankaya vermeniz gerekmektedir. Bu harcamalar doğrultusunda kredi alabilirsiniz.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Evlilik kredisi almak isteyenlerin banka sicilleri iyi olması gerekmektedir. Banka sicilleri iyi değilse evlilik kredi almaları zordur. Ayrıca kredi notunuzun da iyi olması gerekmektedir. Eğer kredi sicilinizin iyi olduğunu biliyorsanız bankalardan evlilik kredisi alabilirsiniz. Şimdi sizlere en çok başvuru yapılan krediler hangileri onlar hakkında bilgiler verelim.

Akbank Düğün Kredisi

İhtiyaç kredisi üzerinden Akbank yeni evlenecek çiftlere düşük faiz ve uygun vadelerle kredi vermektedir. Kredi faiz oranı sizin kredi notunuza göre değişecektir. %2.00’nin altında olan bu kredilerde 60 ay vade ile kredi kullanabilirsiniz. Üstelik bu kredilerde 3 ay ertelemeli seçeneğini de kullanabilirsiniz. Akbank düğün kredisi için en yakın banka şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Türkiye Finans Evlilik Kredisi

Yeni yuva kurmak isteyenler için bu katılım bankası 20.000 TL’ye kadar size evlilik kredisi vermektedir. Üstelik alacağınız bu kredi İslami şartlara göre verilmiş ve faizsiz olarak size verilecektir. Yalnız bu kredide elinize para verilmeyecektir. İhtiyacınız kadar olan parayı kart ile size verecekler ve siz kart ile harcamanızı yaptıktan sonra ödemeye başlayacaksınız. Detaylı bilgi için en yakın Türkiye Finans Katılım Bankası şubelerine gidebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Evlilik Kredisi

En çok kredi kullandıran bankalardan birisi olan Yapı Kredi Bankası ile sizde düğün kredisi adı altında ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Yapı Kredi Bankası SMS ile başvuru imkanı sağlamaktadır. Cep telefonunuzdan “Bireysel, TCKİMLİK, AylıkGelir” aralarda boşluk olacak şekilde yazıp 4411’e mesaj atarsanız anında kredi başvurusu yapacak ve onaylanan kredinizi evraklarınızla birlikte düşük faizle yapı kredi bankası şubesinden kullanabileceksiniz.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi

10.000 TL’ye kadar sıfır faizle destek kredisi almak istiyorsanız, Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığının verdiği devlet destekli evlilik kredisine başvuru yapabilirsiniz. Üstelik bu kredinin ödemesini 1 yıl ertelemeli olarak faizsiz bir şekilde yapabilirsiniz. Evliliğin ilk yılında çocuk olursa 1 yıl daha erteleme yani toplamda 2 yıl ertelemeli olarak yapabilirsiniz. Daha sonra 2 yıl bitmesiyle 24 ay aylık taksitlerle kredinizi ödeyebilirsiniz. Bu kredinin başvurusunu kamu bankalarına yapabilirsiniz. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank bu kredi için doğru yetkili bankalardır.

Devlet Destekli Çeyiz Hesabı

Devletin verdiği bir diğer ödenek ise çeyiz hesabıdır. 7.500 TL’ye kadar size ödenek sağlayan devlet, 27 yaşına kadar olan çiftlere bu ödeneği vermektedir. Destekten yararlanmak istiyorsanız herhangi bir bankadan çeyiz hesabı açtırmalısınız. Kamu bankalarını tercih etmenizi öneririz.  Bu paradan yararlanmak için çeyiz hesabınızda para biriktirmek yani yatırım yapmanız istenecektir. Yaptığınız yatırımların %25’ine kadar devlet evlenmeniz için size destek olacaktır.  Bunun için en az aylık yatırmanız gereken tutar 125 TL’dir. Daha detaylı bilgiliyi Bankalardan öğrenebilirsiniz.

Düğün hibe kredileri ve devlet destekli evlilik kredisi hakkında sizlere bilgiler verdik. Eğer bu konu hakkında sormak istediğiniz soru, görüş ve öneri varsa aşağıdaki yorum kısmında bize belirtebilirsiniz.