Faizsiz Konut Kredisi 2019 (Bankalar Listesi)

Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar 2019 yılında başvuru şartları ve başvuru evrakları nelerdir? Başvuru yapmak için hangi politikada bir müşteri olmamız gerekmektedir. Faizsiz konut kredisi alabilir miyiz? Bu soruların cevaplarını yazımızda sizlere detaylı bir şekilde sunacağız. Faizsiz konut kredisi ve projeleri ile şehit ve gazi aileleri için faizsiz ev kredisi şartlarını da yazımızda öğrenebilirsiniz. Bildiğiniz gibi bir ev sahibi olmak istiyorsak ve bu evi almak için yeterli paramız yoksa bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bankalar kişilere belirledikleri faiz oranları üzerinden krediler vermektedirler. Eğer faizsiz kredi almak isterseniz, helal kredi başvurusu yapmak isterseniz bazı bankalardan bu kredileri almanız mümkündür. Yazımızda sizlere faizsiz konut kredisi veren bankalar hangileridir bunlar hakkında bilgiler vereceğiz.

2019 Faizsiz Konut Kredisi Başvurusu

Devlet destekli olarak verilen faizsiz konut kredisi kampanyasından şehit aileleri, harp, vazife malulleri, dul ve yetim olan kişiler başvuru yapabilirler. 260 milyon tutarında faizsiz ev kredisi imkanı sunulacaktır. Toki destekli olan bu krediler 20 yıl vade seçenekleriyle başvuru yapan kişilere verilecektir. Kira öder gibi ev sahibi olmak istiyorsanız, Toki kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi başvurusu yapan ve onaylanan kişilerin kredi taksit ödemelerini SGK üzerinden aldıkları maaşın aylık 4’de 1 kadar kesintiye uğrayarak ödeyeceklerdir. Kredi için sadece ilk etapta kesinti olacaktır. Bu da masraf kesintisi adı altında %1’lik bir kesimdir. Krediden yararlanmak isteyen kişiler SGK üzerinden kredi başvuru hakkının olduğu belgeyi almaları gerekmektedir. Aldığınız bu belgeler Ziraat Bankası şubelerine gidilerek başvuru evrakları arasında verilecektir. Başvuru yapan şehit aileleri için bu durum söz konusu değildir.

Faizsiz Ev Kredisi Başvurusu Gerekli Belgeler

Devlet destekli toki kredisi adı altında verilen bu kredi için bazı evrakları bankaya vermeniz gerekmektedir. İşte bu evraklardan bazıları.

 • Faizsiz Kredi Talep Belgesi
 • Faizsiz Kredinin tek kişi tarafından kullanılacağını gösteren belge
 • SGK Belgesi
 • Nüfus Cüzdanı
 • Satın Alınacak Olan Tapunun Fotokopisi ve diğer belgeler.

Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar 2019

Faizsiz konut kredisi veren bankalar vardır. Bu konu hakkında bilgi vermeden önce devlet destekli olarak verilen konut kredisi hakkında sizi bilgilendirmek istiyoruz. Devlet destekli konut kredisi Ziraat Bankası üzerinden verilen bir kredi türüdür. Konut hesabı açtırmanız durumunda ve 3 yıl boyunca bu hesaba para yatırmanız durumunda devlet destekli konut kredisi alabilirsiniz. Bu kredide alacağınız evin ve masrafların toplamının %25’lik kısmı devlet tarafından ödenmektedir. Bu kredi hakkında bilgiler şu şekildedir.

 • Bu kredi desteğinden yararlanmak için, kendi üzerinize kayıtlı bir konutun olmaması gerekmektedir.
 • Konut almadan 3 yıl önce Ziraat Bankası Vadesiz Türk Lirası hesabı açarak konut hesabı oluşturmalı ve bu hesaba düzenli bir şekilde birikim yapmanız gerekmektedir.
 • Henüz yeni konut alan kişiler bu desteklerden faydalanmazlar.
 • Devlet destekli konut desteğinden faydalanmak için düzenli olarak birikim yapmanız gerekmektedir.
 • Konut Kredisi alırken dikkat etmeniz gerekenler adlı sayfamıza giderek bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Şimdi sizlere faizsiz kredi veren bankalar hangileridir ve başvuru şartları nelerdir bunlar hakkında bilgiler vereceğiz.

Faizsiz Konut Kredisi Veren Katılım Bankaları

Faizsiz konut kredisi almak istiyorsanız İslami şartlara uygun olarak kredi veren katılım bankalarından kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ülkemizde 6 tane katılım bankası mevcuttur. Bankalardan kredi almak isteyenler ve helal kredi almak isteyenler bu 6 bankadan kredi başvurusu yapabilirler. Bu bankalarda diğer bankalar gibi bazı şartlara uygun müşterilere krediler vermektedirler. Öncelik olarak kişinin kredi notu ve kredi sicili iyi olması gerekmektedir. Kredi notu ve kredi sicili iyi olan kişiler konut kredisi alabilirler. Eğer kredi notunuz düşük ve kredi sicilinizde kötü durumlar var ise bankalara yapacağınız kredi başvuruları olumsuz olacaktır. Kredi notu ve kredi sicili uygun olan kişilerden ise gelir belgesi istenmektedir. Gelir belgesi ile kredi başvurusu yapabilecekseniz, düzenli ve uzun süre çalışıyor olmanız gerekir. Bankalar kredi başvuruları esnasında sizden kefil isteyebilir. Bu sebeple bankalardan kredi başvurusu yapmadan önce kredi notu öğrenme adlı sayfamıza giderek puanınızı öğrenebilirsiniz. Eğer şartlara uygun iseniz aşağıdaki bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz.

 • Kuveyt Türk Katılım Bankası Faizsiz Konut Kredisi
 • Albaraka Türk Katılım Bankası Faizsiz Konut Finansmanı
 • Türkiye Finans Katılım Bankası Faizsiz Konut Kredisi
 • Emlak Katılım Bankası Faizsiz Konut Kredisi
 • Ziraat Katılım Faizsiz Konut Kredisi
 • Vakıf Katılım Faizsiz Konut Kredisi

Bu bankalardan faizsiz olarak helal konut kredisi alabilirsiniz. Eğer faizin haram olduğu için özel bankalardan kredi alamazsanız, katılım bankalarından helal kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Faizsiz Konut Kredisi 2019

İslami şartlara göre konut kredisi almak istiyorsanız ilk tercihiniz Kuveyt Türk Katılım bankası olabilir. Bu bankalar faiz almazlar. Alacağınız evi banka kendi adına alır ve siz bankaya sadece kar payı ödersiniz. Bir ev almak istediğiniz zaman banka alacağınız evi önce kendine alır ve bu şekilde size kredi verir. Ev kredisi bittikten sonra tapuyu ipoteksiz bir şekilde üzerinize alabilirsiniz. Bu şekilde faiz kullanmadan ev sahibi olabilirsiniz. Kuveyt Türk Katılım bankası almak istediğiniz evin %80’ine kadar kredi imkanı tanımaktadır. Kalan %20’lik kısmı bankaya peşinat olarak yatırmanız gerekmektedir. Banka kar oranı %1.74 olarak belirlenmiş ve diğer bankalara göre oldukça uygundur. En yakın banka şubesine evraklarınız ile birlikte giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Albaraka Türk Faizsiz Konut Finansmanı Kredisi

Albaraka Türk helal konut kredisi veren ve en çok tercih edilen bankalardan birisidir. Bu bankadan da alacağınız evin %80’ine kadar 120 ay vade ile kredi alabilirsiniz. Taksit ödemelerinde kolaylık sağlayan bu bankadan aylık, 2 aylık veya 3 aylık olarak ödeme tablosu oluşturabilirsiniz. Bankanın sunmuş olduğu kar payı oranı %1.99 olarak belirlenmiştir. Evraklarınız ile birlikte en yakın banka şubesinden konut finansmanı başvurusu yapabilirsiniz.

Türkiye Finans Faizsiz Ev Kredisi

Ülkemizde katılım bankası olarak hizmet veren Türkiye Finans bankası tamamen yerli ortaklar ile kurulan bir katılım bankasıdır. İstediğiniz evi banka satın alır ve bankaya kar payı eklendikten sonra 120 ay vade yaparak ödeyebilirsiniz. Kredi başvurusu yaptıktan sonra kredinizin onay alması durumunda ekspertiz yapılacak ve bu ekspertiz değerine göre kredi verilecektir. Diğer banka ile konut kredisi şartları olan bu bankadan ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. Konut finansmanı kar payı oranı %2.18 olarak belirlenmiştir. Banka şubelerine direk giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Vakıf Katılım Faizsiz Ev Kredisi

Ülkemizde kamu bankası olarak hizmet veren Vakıfbank aracılığı ile kurulan bir katılım bankasıdır. Vakıf katılım bankası üzerinden faizsiz ev kredisi alabilirsiniz. Alacağınız ev finansmanı kredisi ile 120 ay vadeye kadar kredi imkanı vardır. Bu bankada uygulanan kar payı oranı %1.89 olarak belirlenmiştir. Sizde bu bankadan kredi başvurusu yapmak için en yakın Vakıf Katılım şubesine evraklarınızla birlikte gitmeniz gerekmektedir. Kredi siciliniz uygunsa aynı gün onay bile alabilirsiniz.

Ziraat Katılım Konut Kredisi 2019

Ziraat Bankasının katılım bankası olarak hizmet veren bu bankadan da ev kredisi alabilirsiniz. Üstelik faizsiz olarak verilen bu kredide 120 ay vadeye kadar ödeme tablosu oluşturabilirsiniz. Alacağınız evin ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi alabilirsiniz. Size en yakın Ziraat Katılım şubesinden kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru sırasında istenilecek evraklar şunlardır.

 • Başvuru Formu
 • Nüfus Cüzdanı
 • Gelir Belgesi
 • Şube tarafından gerekli duyulduğunda istenilecek belgeler
 • Alacağınız evin tapu fotokopisi
 • Gerekli duyulması durumunda kefil istenirse kefilin belgeleri

Emlak Katılım Bankası Konut Kredisi 2019

Yeni açılan bir katılım bankası olan emlak bankası ile sizde konut finansmanı kredisi kullanabilirsiniz. Hayalinizdeki eve kolayca sahip olmak ve faizsiz kredi desteği almak istiyorsanız Emlak katılım bankası konut finansmanı kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Alacağınız evin ekspertiz değerinin %80’ine kadar 120 ay vade ile konut kredisi veren bu banka yeni açıldığı için uygun kar payı oranları ile hizmet vermektedir. Daha detaylı bilgi için www.emlakbank.com.tr adresine gidebilir ve müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yukarıda sizlere faizsiz konut kredisi veren tüm bankalar hakkında bilgiler verdik. Bu bankalar haricinde ülkemizde faizsiz kredi veren banka yoktur. Bu yüzden bu bankalar dışında başka yerlere ve kurumlara başvuru yapmayınız.