Faturalı Hatta Kredi 2019 (NASIL ALINIR ?)

Faturalı Hatta Kredi Çekmek hakkında merakınız varsa yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Telefon ihtiyacınız varsa faturalı hattınız üzerine kredi çekip dilediğiniz telefonu alabilirsiniz. GSM operatörlerinden kredi çekebilmeniz için faturalı hattınız olması gerekmektedir. Böylece aldığınız kredinin ödemeleri faturanıza yansır ve ekstra işlem yapmadan kolayca borcunuzu ödersiniz. Peki Faturalı Hatta Kredi Nasıl Çekilir?

Faturalı Hatta Kredi 2019

Firma bünyesinde bulunan bir telefonu veya herhangi bir teknolojik cihazı almak için faturalı hattınız üzerine şubeye giderek kredi çekebilirsiniz. Kredi borçlarınız faturanıza yansıtılır bu yüzden TL yüklemeli hatlar kredi başvurusu yapamaz. Peki Faturalı hatta kredi nasıl olur?

 • Sadece Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone kullanıcıları kullandıkları hatları üzerine kredi alabilirler.
 • Firma ile kredi alan kişi arasında bir sözleşme imzalanır. Bu sözleşme şartlarına her iki tarafta uyması gerekmektedir.
 • Sözleşmeyi imzalamadan önce mutlaka okumalısınız. Belirlenen ödememe durumundaki yaptırım cezaları hakkında detaylı bilgi edinin.
 • Hattınız üzerine kredi almak için kefil veya teminat göstermenize gerek yoktur.
 • Sadece faturalı hattınız varsa kredi çekebilirsiniz. TL yüklenen hatlar kabul edilmez.
 • Sabit hatlar üzerine de kredi çeken firmalar vardır.
 • Kredi çekmeden önce kullandığınız faturalı hattın son üç aylık ödemeleri düzenli ve zamanında olması gerekmektedir. Aksi takdir de kredi almanız zorlaşır.
 • Firmaya göre kullanacağınız vade imkanı değişebilir. Genellikle 6 ile 24 ay arasında farklılık gösterir.

2019 Faturalı Hatta Kredi Yasal mı?

Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom gibi GSM operatör şirketleri üzerinden faturalı hattınıza kredi çekebilir ve istediğiniz cihazı satın alabilirsiniz. Böyle bir imkan tabi ki de bazı soruları beraberinde getiriyor. En çok sorulan sorulardan biri de bu işlemin yasal olup olmadığıdır. Eğer yasal bir firma üzerinden bu işlem yapıyorsanız kredi çekme işleminiz de yasal olacaktır. Bu yüzden güvenilir şirketlerle çalışmalısınız ve bu şirketleri bulmak için titiz davranmanız da fayda var.

Kefilsiz Kredi

Faturalı hattınız üzerine kredi çekmek istediğinizde firma sizden teminat veya kefil talep etmez. Tek aradıkları şart telefon faturanızı uzun bir süre düzenli ödemenizdir. Özellikle son üç ay içerisinde eksik veya gecikmiş ödeme olmaması gerekir.

Faturasız Hatta Kredi Çekilir mi?

Faturasız hatlara TL yükleyerek operatör imkanlarından faydalanabilirsiniz ve TL yükleme sizin kendi tercihinize bağlı olarak istediğiniz zaman yükleme yapıp yapmazsınız. Ama faturalı hat sahipleri her ay belli bir dönem aralığında faturalarını ödemektedir. Böylece firma sahipleri müşterilerinin ödemelerinde ne kadar sorumlu olup olmadığını görür ve aynı zamanda kredi taksitleri için ek bir çaba harcamadan direkt faturanız üzerine yansıtırlar. Eğer acil nakit ihiyacınız varsa kredi çekmek için başka yolları araştırmalısınız.

Faturalı Hat Üzerinden Telefon Alma

 • En az 6 ay olmak üzere faturalı hat kullanıyor olmanız ve son üç ay ödemelerinizde hiçbir aksaklık olmaması gerekir.
 • Turk Telekom, Turkcell veya Vodofone resmi bayileri üzerinden veya müşteri hizmetlerini arayarak başvuru da bulunabilirsiniz. Başvurunuz başvurduğunuz firma tarafından işleme alınır.
 • Çektiğiniz krediden daha yüksek fiyata cihaz alımı yapamazsınız. Fakat ön ödeme yaparak cihaz ücretini karşılayabilirsiniz.
 • Yeni kanunlar ile en fazla 6 ay vade imkanı vardır.
 • Faturasız hatta kredi verilmez.
 • Çektiğiniz kredi saf ücret olarak size verilmez. Çekilen paradan dosya masrafları ve komisyon kesilir. Geriye kalan para üzerinden cihaz alımı yapabilirsiniz.

Yukarıda sizlere faturalı hatta kredi hakkında bilgiler verdik. Sayfamızda bulunan diğer faturalı hat kredileri için aşağıdaki sayfalara gidebilirsiniz.