Garanti Bankası EFT ve Havale Saati Bilgileri

Garanti Bankası EFT ve Havale Saati Bilgileri öğrenmek istiyorsanız yazımızda bulabilirsiniz. Bir bankadan başka bir bankaya  para transferi yapacağınız zaman EFT işlemi yapmaktayız. EFT işlemleri EFT saati içinde yapılmaktadır. Garanti Bank ile havale ve EFT işlemini saniyeler içerisinde yapabilirsiniz. Garanti Bank hesabınız üzerinden başka bir Garanti Bank hesabına istediğiniz zaman havale işlemi yapabilirsiniz. Garanti Bank ile EFT işlemini de saniyeler içerisinde yapabilirsiniz ama bildiğiniz gibi EFT işlemi belli saatler içerisinde gerçekleşir ve her bankanın belirlediği saat aralığı değişiklik gösterebilir. Ayrıca her yıl bu saat aralıklarında değişmeler olabilir. İşte bu yazımızda sizinle Garanti bankasının güncel EFT saatlerini araştırdık. Şimdi sizlere Garanti Bankası EFT saati hakkında bilgiler vereceğiz.

Garanti Bankası EFT Saatleri 2019

Garanti Bankası ile 2018’den önce EFT saatleri 09:00 ile 16:00 arasındaydı. Ama 2018 ile gelen bir yenilik ile Garanti Bankası EFT son saatini 16:00’dan 17:15’e çekmiştir. 16:00 ile 17.15 arası yapılan EFT işlemi GEÇ EFT olarak geçmektedir ve ücretlendirme de farklılık gösterir.

Garanti Bankası ile EFT işlemini 09:00 ile 17:15 arasında yapabilirsiniz. Bu saatler dışında yapılan para transferlerinde para hesabınızdan çekilir fakat aktarım işlemi ertesi güne kalır. Örneğin; cuma günü 17.15’den sonra yapacağınız EFT işlemi eğer resmî tatil değilse pazartesi en geç 09.15’de karşı tarafın hesabına geçirilir. EFT işleminin bu kadar zaman almasının sebebi bankalar arası transfer olduğu için Merkez Bankası tarafından onaylanması gerekir. Hafta sonları, özel veya resmi günlerde yani tatil günlerinde EFT işlemi gerçekleştiremezsiniz. Aşağıda sizinle 2019 resmî tatil günlerini paylaşacağız.

Garanti Bankası EFT Ücretleri 2019

İnternet bankacılığı veya mobil bankacılığı ile yapacağınız EFT işlemini saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Yalnız yapacağınız EFT işlemi için belli bir ücrete tabi tutulursunuz. EFT işlem ücreti gönderdiğiniz paradan kesilmez, hesabınızdan ekstra olarak kesilir. İşte 2019 Garanti Bankası EFT ücretleri:

Garanti CEP Şubesi EFT:

  • Hesaptan İsme EFT işlem ücreti: 6,75 TL
  • Hesaptan Hesaba EFT İşlem ücreti: 6,75 TL
  • Geç EFT İşlem ücreti: 9,50 TL

Garanti Banka’sı ile EFT işlemi için düzenli ödeme talimatı verebilirsiniz. Bunun için hesabınızdan her işlem için 4,05 TL kesilir.

GarantiOne EFT

  • Hesaptan Hesaba EFT işlem ücreti: 2,50 TL
  • Hesaptan İsme EFT İşlem ücreti: 2,50 TL

Resmî Tatillerde EFT İşlemi Olur mu?

Resmî Tatiller içerisinde maalesef EFT işleminiz gerçekleşmez. Para transferi yaptıktan sonra ilk iş günü içerisinde gönderim sağlanır. Ama havale için bu geçerli değildir. İstediğiniz zaman havale işlemini gerçekleştirebilirsiniz. EFT işlemi yapmanız için bankanın açık olduğu mesai saatleri içinde bu işlemi yapabilirsiniz.

2019 Resmî Tatil Günleri

  • 1 Ocak 2019 – Yılbaşı (Salı)
  • 1 Mayıs 2019 – İşçi Bayramı (Çarşamba)
  • 19 Mayıs 2019 – Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı (Cumartesi)
  • 14 – 17 Haziran 2019 – Ramazan Bayramı (Perşembe – Cuma – Cumartesi – Pazar)
  • 21 – 24 Ağustos 2019 – Kurban Bayramı (Salı – Çarşamba – Perşembe – Cuma)
  • 30 Ağustos 2019 – Zafer Bayramı (Perşembe)
  • 29 Ekim 2019 – Cumhuriyet Bayramı (Salı)

Yukarıda sizlere Garanti Bankası EFT saatleri hakkında bilgiler verdik. Burada önemli olan EFT ile Havale arasındaki farkı anlamanızdır. EFT işlemleri bir bankadan başka bankaya para göndermek, havale işlemleri aynı bankadan aynı bankanın başka hesabına para göndermektir. Havale işlemlerini 7 gün 24 saat yapabilirsiniz. Bu konu hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmına yazabilir ve bize bildirebilirsiniz. Ziraat Bankası EFT Saatleri hakkında bilgi almak istiyorsanız sayfamıza gidebilirsiniz.