Garanti Bankası Esnaf Kredisi 2019 (100 Bin TL ve Üzeri)

“Garanti Bankası esnaflara özel kredi hizmeti veren bankalardan birisidir. Kobi destek kredisi olarak geçen bu krediye başvurmak için banka şartlarına uygun müşteri olmalısınız. Eğer sıkıntınız yoksa Garanti Bankasından kolayca esnaf kredisi kullanabilirsiniz.” Vural Bey
Garanti Bankası Esnaf Kredisi 2019 (100 Bin TL ve Üzeri)

Garanti Bankası Esnaf Kredisi 2019 yılında destek kredisi olarak verilmeye devam edecektir. Garanti esnaf kredisi hesaplama ve garanti ticari kredi başvurusu nasıl yapılır diye merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Kobi destek kredisi olarak geçen bu krediden Esnaf Destek Paketi adında tüm ihtiyaçlarınız için kredi alabilirsiniz. Diğer konularımızdan olan Vakıfbank esnaf kredisi adlı konumuzu da okuyarak bu bankaya da başvurunuzu yapabilirsiniz. Şimdi sizlere destek kredisi garanti bankası hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca yazımızın sonunda ipotekli kobi kredisi nasıl alınır bunun hakkında da bilgiler vereceğiz.

Garanti Bankası Esnaf Destek Paketi Nedir? (Başvuru)

Garanti Bankası son yaptığı açıklama ile esnaf destek paketinin açıldığını yayınlamıştır. İş yerinizde eğer yatırım ve sermaye desteği ile kredi kullanmak istiyorsanız bu kredi çeşidine başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu krediyi alan esnaf müşteriler en fazla 24 ay vadeli olarak kredi alabilirler. Faiz oranları ise kişinin kredi notu ve kredi siciline göre değişecektir. Garanti Kobi İnternet Sitesine gitmek için tıklayınız.

Garanti Bankasının verdiği bu destek paketi ile ayrıca ticari araç alabilir ve bunu kredi ile çözebilirsiniz. Ticari araç ihtiyaçlarınızda 24 ay vade sınırı yoktur. Size uygun vadeler ile 48 aya kadar kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu krediyi isterseniz 3 ayda 1, 6 ayda 1 veya 12 ayda 1 ödeyebilirsiniz. Eğer bu bankanın verdiği anlaşmalı yerlerden alacağınız ticari araçlar varsa daha uygun faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.

Garanti Bankası Esnaf Kredisi Hesaplama 2019

Garanti bankasına internet üzerinden başvuru yapabilir ve banka şubelerinden direk kredi başvurusu yapabilirsiniz. İnternet üzerinden ve banka üzerinden yapılan başvurularda faiz oranı değişmektedir. 100.000 TL’ye kadar kredi başvurusu yapmak istiyorsanız internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Bu krediyi 36 Ay Vadeye kadar kullanabilirsiniz. Şu an için bu bankanın faiz oranı %2.20 ile %3.09 arasındadır. En doğru faiz oranını siz başvuru yaptıktan sonra alacaksınız. Şimdi sizlere hesaplama yaptığımız tabloyu sunalım.

Kredi Tutarı Vade Aylık Taksit
10 Bin TL 36 Ay 413 TL
25 Bin TL 36 Ay 1.030 TL
50 Bin TL 36 Ay 2.047 TL
100 Bin TL 36 Ay 4.068 TL

Eğer bu krediyi masrafsız olarak kullanmak istiyorsanız şu şekilde ödeme tablosu ile karşılaşırsınız.

Kredi Tutarı Vade Aylık Taksit
10 Bin TL 36 Ay 475 TL
25 Bin TL 36 Ay 1.188 TL
50 Bin TL 36 Ay 2.371 TL
100 Bin TL 36 Ay 4.750 TL

Garanti Bankası Esnaf Kredisi Özellikleri Nedir?

Garanti bankasından esnaf kredisi aldığınızda aldığınız kredi türüne göre 24 ay 36 ay ve 48 ay vadelerle ödemeler yaparsınız. Yukarıda verdiğimiz tablo 36 ay olarak hesaplanmıştır. İnternet üzerinden (İnternet Bankacılığı) yapılan kredi başvurularında limit 100.000 TL olarak bilinmektedir. Eğer daha fazla kredi almak istiyorsanız banka şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Garanti Bankası esnaf kredisinde kredi taksitlerinizi aylık, 3 aylık ve 6 aylık taksitlerle ödeyebilirsiniz. Tarım kredisi isteyen çiftçilerin ÇKS Belgeleri olması gerekmektedir.

Garanti Bankası Esnafa İpotekli Kredi

Kredi garanti fonu ile işyerinizi veya adınıza olan bir gayrimenkulü ipotek ederek bu bankadan devlet destekli ipotekli kredi alabilirsiniz. Bunun için vereceğiniz ipoteğin ekspertiz değerine göre kredi alabilirsiniz. Gelen ekspertiz değerinin %50’sine kadar kredi veren bu banka 48 ay vade ile size ödeme planı sunmaktadır. Bu krediye başvurmak için aşağıdaki evraklar ile banka şubesine gitmeniz gerekmektedir.

  • Nüfus Cüzdanı
  • Vergi Levhası
  • İpotek Edilecek Mülkün Tapu Fotokopisi
  • Muhasebeden Hesap Özeti
  • Oda Kayıt Belgesi
  • Ticari Sicil Gazetesi
  • İmza Sirküleri
  • Bankanın istediği diğer evraklar

Garanti Esnaf Kredisi hakkında bilgiler verdik. Sizde eğer bu bankadan kredi almak istiyorsanız banka şubelerine gitmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca güncel kampanyaları bankanın resmi internet sitesinden öğrenebilirsiniz. Sitemizde yer alan diğer finans konularına da bakabilir, sormak istediklerinizi yorum kısmında sorabilirsiniz.