Halkbank EFT ve Havale Saati Bilgileri

Halkbank EFT Saati 2019 yılında da güncel saatlerinde devam etmektedir. Bu yazımızda sizlere EFT saatleri hakkında bilgiler vereceğiz ve para transferi yapmak için hangi günler EFT yapabilirsiniz bunun bilgisini vereceğiz. Bildiğiniz gibi başka bir bankaya para göndermek istiyorsanız, EFT işlemi yapmanız gerekir. Bu EFT işlemleri de bankaların belirlediği saatler içersin de yapılmaktadır. Eğer Havale yapmak istiyorsanız bunun için belirli bir saat yoktur. Yazımızda size EFT ve HAVALE arasındaki farklardan da bahsedeceğiz. Şimdi sizlere Halkbank EFT Saatleri nelerdir bunlar hakkında bilgiler verelim.

Halkbank EFT Saati 2019

EFT işlemi yani Elektronik Fon Transferi yapmak istiyorsanız mesai saatleri içersin de yapmalısınız. Eğer mesai saati dışında ve hafta sonları EFT işlemi yaparsanız hem anında karşı tarafa para göndermez, hem de GEÇ EFT işlemi olduğu için ödeyeceğiniz komisyonun 2 katını ödeyebilirsiniz. EFT işlemleri bankaların belirlediği saatler arasında yapılmaktadır. Bunun sebebi ise EFT işlem onayları merkez bankası onayından geçmesidir. Merkez bankasının açık olduğu zamanlarda EFT işlemlerinizi sorunsuz ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Halkbank EFT Saatleri 08:00 ile 16:30 arasında yapılmaktadır. Bankanın açık olduğu mesai saatleri içersinde Halkbank’tan karşı tarafa sorunsuzca para gönderebilirsiniz.

Halkbank Havale Saati 2019

Halkbank EFT Saatleri gibi Havale saati yoktur. Havale işlemlerini bankadan, ATM’den, internetten 7 gün 24 saat yapabilirsiniz. Halkbank’tan yaptığınız havale işlemleri dakikalar içinde karşı tarafın hesabına geçecektir.

EFT İşlemi ile Havale İşlemi Arasındaki Farklar

  • EFT İşlemi bir bankadan başka bir bankaya para transferidir. Örneğin, Halkbank’tan Akbank’a para göndermek istiyorsanız EFT işlemi yapmalısınız. EFT işlemi yaparken kişinin IBAN numarası ve Ad,Soyad bilgisi gerekmektedir. EFT işlemlerini sadece EFT saatleri içinde yapılır.
  • Havale işlemi aynı banka içinde hesaplar arası para transferidir. Halkbank’ın başka bir hesabına para göndermek istiyorsanız Havale işlemi yapabilirsiniz. Havale işlemlerini 7 gün 24 saat yapabiliyorsunuz.

Halkbank EFT İşlem Ücreti

  • Şube içinde gönderilen EFT işlemleri 60 TL
  • Şube içinden kendi hesabınızdan başka hesaba EFT işlemi 46 TL
  • Düzenli EFT ücreti 3.47 TL
  • İsim ile beraber gönderilen EFT İşlemi 39 TL
  • İnternet Bankacılığı üzerinden EFT işlemi 3.33 TL
  • İnternet şubesi üzerinden düzenli EFT işlemli 0.43 TL
  • Müşteri Hizmetleri üzerinden EFT işlemi 4.76 TL

Yukarıda verilen rakamlara baktığımız zaman internet bankacılığı üzerinden EFT işlemi yapmak daha düşük ücret ödememize neden olur. Bu yüzden internet bankacılığı şifresi alarak para transfer işleminizi internet bankacılığından yapabilirsiniz.