Halkbank Memur Kredisi (Faiz Oranları ve Başvuru)

“Halkbank tüm ihtiyaçlarınıza göre kredi veren bir bankadır. Kamu bankası olarak hizmet veren bu bankadan devlet memurları da kendilerine özel kampanyadan yararlanarak ihtiyaç kredisi alabilirler. Bu kredi çeşidinin adı Memur Kredisi olarak bilinmektedir. Eğer sizde banka şartlarına uygunsanız istediğiniz zaman uygun vadeler ve düşük faiz oranlarıyla kredi başvurunuzu Halkbank’tan yapabilirsiniz.” Vural Bey
Halkbank Memur Kredisi (Faiz Oranları ve Başvuru)

Halkbank memur kredisi kamu çalışanlarına özel olarak verilen ve tüm ihtiyaçları için düşük faizli bir kredi kampanyasıdır. Eğer sizde Halkbank memur kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız aşağıda size vereceğimiz tavsiyelerle anında kredi başvurusu yapabilirsiniz. Halkbank’tan maaş alan memurlar ile maaş almayan memurlar için ayrı kredi kampanyası vardır. Eğer bu bankadan maaş alıyorsanız daha kolay bir şekilde anında kredi alabilirsiniz. Halkbank memur kredisi almanız için banka politikasına uygun müşteri olmanız, kredi sicilinizin temiz olması gerekmektedir. Bu krediye başvururken banka sizden evrak isteyecektir. Bu evraklar şunlardır.

  • Nüfus Cüzdanı
  • Kamu maaş bordrosu
  • Kamu Emeklisiyseniz Kamu Emekli Maaş SGK Belgesi
  • Ek geliriniz varsa, geliri belgeleyen belgeler
  • Bankanın istediği diğer evraklar. (Gerekli görmesi halinde istenilir.)

Şimdi sizlere Halkbank memur kredisi başvuru şartları, faiz oranları ve ödeme tablosu hakkında bilgiler verelim. Bir önceki konumuz olan Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Halkbank Memur Kredisi (Şartlar Nelerdir?)

Halkbank’tan kamu personellerine uygun kredi almak istiyorsanız diğer bankalara nazaran daha uygun faizler işlem yapabilirsiniz. Şuan için Halkbank Memur kredisi faiz oranı %1.95 olarak sunulmaktadır. 50.000 TL’ye kadar şubelerden, 15.000 TL’ye kadar da internet üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Yaptığınız tüm kamu kredileri 36 ay vade ile sınırlandırılmıştır.  Halkbank’a kredi başvurusu yapmak istiyorsanız evraklarınızla birlikte en yakın Halkbank şubesine gidebilirsiniz. Eğer bu bankadan maaş müşterisiyseniz banka sizden evrak istemeyebilir.

Halkbank’tan kredi almak isteyenler için önemli olan şartlardan bir tanesi kredi notu ve kredi sicilidir. Eğer kredi notunuz düşük veya kredi siciliniz bozuksa bu bankaya yaptığınız kredi başvurusu olumsuz sonuçlanacaktır. Bu bankadan kredi almak istiyorsanız icralık bir dosyanızın olmaması (banka ile alakalı) ve herhangi bir gecikme yaşamıyor olmanız gerekmektedir. Son dönem gecikmeler alacağınız krediye tamamen etki edecektir.

Halkbank Memur Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? (SMS Başvuru)

Eğer şubeye gitmek istemiyor ve kredi başvurunuzu oturduğunuz yerden yapmak istiyorsanız bu bankanın SMS kredi başvurusu kanalını kullanabilirsiniz. Bunun için cep telefonunuzun mesaj kısmına gelip, “KAMU TCKİMLİK GELİR KREDİTUTARI” aralarında boşluk olacak şekilde 3452’ye mesaj atabilirsiniz. Kredi başvurunuz onay alırsa size mesaj gelecektir. Mesajla birlikte evraklarınızı alıp istediğiniz Halkbank şubesinden kredi girişinizi yaptırabilirsiniz. Halkbank kamu çalışanlarına genellikle kefilsiz ve düşük faizli kredi vermektedir. Öğretmen, doktor, polis, emekli memur gibi kamu kurumunda çalışan kişiler Halkbank’tan düşük faizli kredi alabilirler. Şimdi sizlere Halkbank kredisi ile ilgili ödeme tablosu hakkında bilgiler verelim.

Halkbank Memur Kredisi Ödeme Tablosu (Güncel)

50.000 TL’ye kadar 36 ay vade ile kredi almak istiyorsanız aşağıdaki aylık taksitleri ödeyebilirsiniz. Bu kredide ertelemeli kredi seçeneğini de kullanabilir ve taksitlerinize 3 ay sonra başlayabilirsiniz.

Kredi Tutarı Vade Aylık Taksit Toplam Ödeme
5.000 TL 36 Ay 207,03 TL 7.453,23 TL
10.000 TL 36 Ay 414,07 TL 14.906,46 TL
20.000 TL 36 Ay 828,14 TL 29.813,04 TL
30.000 TL 36 Ay 1.242,20 TL 44.719,41 TL
40.000 TL 36 Ay 1.656,27 TL 59.625,90 TL
50.000 TL 36 Ay 2.070,34 TL 74.532,21 TL

Yukarıdaki ödeme tablosu 01.02.2019 tarihinde Halkbank sitesinden alınmıştır. Eğer kredi almak istiyorsanız güncel faiz oranlarını resmi internet sitesinden öğrenmenizi öneririz. Çünkü faiz oranları değişebilir, düşebilir veya artabilir.

Sizlere Halkbank Memur Kredisi hakkında bilgiler verdik. Eğer bu kredi ile ihtiyaçlarınızı karşılamak isterseniz en yakın Halkbank şubesine giderek veya verdiğimiz yöntemlerle kredi başvuru yapabilirsiniz. Bir diğer yazımız ve sizin de ilgilinizi çekeceğini düşündüğümüz Kamu Çalışanlarına Özel İhtiyaç Kredisi Kampanyası adlı makalemizi de okumanızı öneririz.