Halkbank Personel Alımı İlanları 2019 (BAŞVURU)

Halkbank Personel Alımı İlanları ne zaman yayınlanacak ve 2019 yılında ne zaman başvuru yapabileceksiniz yazımızda öğrenebilirsiniz. Halkbank personel alımı yılın belirli zamanlarında yapılmaktadır. Gün geçtikçe hızla gelişen bankalar müşterilerine daha kolay ve hızlı hizmet verebilmek için her yıl belli zamanlarda personel alımı yaparlar. Bankalarda açılacak kadro ve buna bağlı yapılacak banka sınavları bankadan bankaya farklılık gösterebilir. Bu yüzden bankaların internet siteleri üzerinden başvuru tarihlerini takip edebilirsiniz. Bu yazımızda da 2019 Halkbank Personel Alımı hakkında bilgi vereceğiz.

Halkbank Personel Alımı 2019

Bankada çalışmak istiyorsanız öncellikle bazı temel şartlara uygun olmanız ve bankalar tarafından düzenlenen sınavlara girip başarılı not almanız gerekmektedir. Genellikle bankalar genellikle başvuranlardan aynı şartları talep etse de bazı durumlarda değişiklik gösterebilir. Bu yazımızda Halkbank’ta çalışmak isteyenler için 2019 personel alımı şartlarını anlatacağız.

Halkbankası Personel Alım Şartları

  • İlk aranan şart Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,
  • 6 aydan fazla hapis cezasına uğramış olmamak,
  • Hiçbir şekilde kamu haklarından mahrumiyeti bulunmamak,
  • Bankalarda çalışması yasaklanmamak,
  • Yüz kızartıcı (şeref veya haysiyet kırıcı suçlar) herhangi bir suçtan hükümlü olmamak,

Halkbank personel alımında bakılan temel şartlardır. Daha önce belirttiğimiz için bankalar personel veya kadro açıklıklarına göre personel alımları yaparlar. Peki Halkbankası 2019 yılında personel alımı yapacak mı?

2019 Halkbankası Personel Alımı

Halkbankası geçen yıl (2018) 1300 personel alımı yapmıştır ve bu sene de hemen hemen bu sayıya yakın bir personel alımı yapılması bekleniyor. 2018 son ayında da Halkbankası personel ilanı yapmıştır. İstanbul ve İzmir başta olmak üzere Antalya, Bursa, Çanakkale, Eskişehir illerinde on biri (11) engelli olmak üzere toplam 76 personel alımı yapacağını belirtmiştir. Bu alımda bakılacak başvuru şartları şu şekildedir:

  • 1988 sonrası doğumlu olmak,
  • En az lise mezunu olmak,
  • İŞKUR’da kaydı olmaktır.

Halkbankası personel alımı için öncellikle Halkbankası resmi internet sayfasında bulunan kariyer bölümünden Özgeçmiş oluşturmanız gerekmektedir. kariyer.halkbank.com.tr adresi üzerinden üyelik oluşturarak belirtilen formu doldurup Özgeçmiş oluşturmalısınız. Halkbankası 2019’da da banka personeli alımı yapılacaktır. Bu yüzden sınavlara çalışmanızda fayda var.

Halk Bankası Personel Alımı Sınavı

  • Yazılı Sınav
  • Sözlü Mülakat

Öncelikle Halkbankası sınav yapacağına dair duyuru yapıp başvurmanız gerekir. Duyurular Halkbank Kariyer olmak üzere internet sayfalarında, gazetelerde ilan edilmektedir. Daha sonra belirtilen tarihlerde yazılı sınava girmeniz gerekmektedir. Yazılı sınavdan geçer not alan kişiler mülakata çağrılır. Bu ikinci sınavda da başarılı olanlar Halkbank ailesine katılırlar. İnternette örnek banka sınavlarını bulabilirsiniz. Diğer banka sınavları ve personel ilanları ile ilgili aşağıdaki yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Yukarıda sizlere Halkbank Personel Alımı ilanları hakkında bilgiler verdik. Sormak istedikleriniz varsa aşağıdaki yorum kısmına iletinizi yazabilirsiniz.