İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2019 (60 Ay Vade)

İhtiyaç kredisi faiz oranları 2019 yılında 60 ay vade olduktan sonra güncellenmiş ve daha da düşük seviyelere düşmüştür. Bildiğiniz gibi 2018 yılının son çeyreğinde kredi faizleri yükselmiş ve bankalardan kredi başvurusu sayısı oldukça azalmıştı. Bu duruma el atan BDDK ilk olarak kredi vadelerinde düzenleme getirdiler. Taşıt ve ihtiyaç kredisi vadeleri artık 60 ay olarak verilmektedir. Bu durum sayesinde insanların ihtiyaç kredisine başvuru yapması daha da uygun hale gelecektir. Bazı bankalar faizlerini de düşürerek birçok yeni kampanyalar başlatmışlardır. Şimdi sizlere ihtiyaç kredisi faiz oranları hakkında bilgiler vereceğiz.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

İhtiyaç kredisi almanız için bazı bankalar evrak isteyebilir. Bazı bankalarda ise kredi notunuza göre gelir belgesiz kredi kullanma imkanınız vardır. Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar adlı yazımızı okuyarak bu bankaların hangileri olduğunu öğrenebilirsiniz. Şimdi dilerseniz ihtiyaç kredisi için istenilen belgeler nelerdir bunları söyleyelim.

  • Banka İhtiyaç Kredisi Başvuru Formu
  • Nüfus Cüzdanı
  • Gelir Belgeleri
  • Banka tarafından gerekli duyulduğunda istenilecek diğer belgeler. (KEFİL vs.)

Bazı internet sitelerinde kimlik için ehliyet ve pasaport ile başvuru yapabilirsiniz yazmaktadır. Bu durumda önce bankayı aramanızı öneririz. Bazı bankalar sadece nüfus cüzdanı kabul etmektedir. Ayrıca aşağıdaki ihtiyaç kredileri linklerine tıklayarak da bu krediler hakkında bilgi alabilirsiniz.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2019

Banka Adı Faiz Oranı
Ziraat Bankası %1.53
Garanti Bankası %2.21
TEB %2.89
İş Bankası %2.20
Odeabank %2.45
QNB Finansbank %1.99
Vakıfbank %1.52
Akbank %2.22
Yapı Kredi %2.14
Fibabanka %2.49
HSBC %2.15
Denizbank %2.59
Burganbank %1.89
Halkbank %1.85
Aktifbank %2.49
ICBC %1.74
Anadolu Bank %2.38
ING Bank %1.64

Ziraat Bankası Bireysel Kredi Başvurusu

Kamu bankalarımızdan olan Ziraat Bankasından en uygun faizle kredi başvurusu yapabilirsiniz. Özellikle kendi emeklilerine ve devlet memurlarına özel faizlerle kredi imkanı veren bu bankadan 100.000 TL’ye kadar kredi alabiliyorsunuz. İnternet sitesinden, SMS ile ve banka şubelerinden başvuru yapmaktasınız. Eğer özel sektör çalışanıysanız en az 6 ay sigortalı çalışan olmanız gerekmektedir. Ayrıca kredi notunuzun iyi ve kredi sicilinizin de kötü olmaması gerekir.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi 2019

Garanti Bankası’da hızlı kredi veren bankalardan birisidir. Sizde bu bankadan kolay bir şekilde kredi başvurusu yapabilirsiniz. Özellikle dijital kredi adı altında verilen kredi kampanyasından yararlanmak için resmi internet sitesinden başvuru yapabilir ve kredi notunuza göre faiz uygulaması uygulanabilmektedir. Eğer kredi notunuz yüksekse banka size özel faizlerle kredi verebilir.

QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi 2019

Kolay kredi ve ertelemeli kredi almak isteyenler ise Finansbank sms kredi başvurusu kampanyasına katılabilirler. Anında başvuru yapabileceğiniz bu krediye onaylanması durumunda gelir belgesiz olarak kullanabilirsiniz. Cep telefonunuzdan TC KİMLİK NUMARANIZI 5030’a mesaj atarsanız anında kredi başvurusunu yapabilirsiniz. Onaylanan kredinizi gelir belgesiz olarak tüm Finansbank şubelerinden sadece kimliğinizle kullanabilirsiniz.

Denizbank İhtiyaç Kredisi 2019

Denizbank son yıllarda en çok ihtiyaç kredisi başvurusu yapılan bankalardan birisidir. Bunun sebebi ise bankanın kendi uyguladığı politikalardır. Bazı durumlarda düşük kredi notuna göre kredi veren bu bankadan bir mesajla 55.000 TL’ye kadar kredi almanız mümkündür. Cep telefonunuzdan KREDİM, TCKİMLİK yazarak 3280’e mesaj atarsanız anında kredi başvurunuzu yapmış olursunuz. Ayrıca bu bankadan yapacağınız kredi başvurusunda onay mesajı gelirse gelir belgesiz olarak kimliğinizle istediğiniz şubeden krediyi kullanabilirsiniz.

Halkbank Hızlı İhtiyaç Kredisi 2019

EN düşük faizle kredi veren bankalardan biriside Halkbank’tır. Halkbank düşük faizle kredi verirken tüm müşterilerine de ayrı kredi kampanyaları yapmıştır. Maaş müşterilerine özel kredi, Kamu çalışanlarına özel kredi, Özel sektör çalışanlarına kredi, Mini kredi, Dost İhtiyaç Kredisi ve Emekli kredisi olarak kredi çeşitleri vardır. Eğer bu bankadan bu kredilere başvuru yapmak istiyorsanız banka şubelerine gidebilir ve kredi başvurunuzu orada gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bankaya gitmeden kredi başvurusu yapmak istiyorsanız SMS ile anında başvuru yapabilirsiniz. KREDİ,TCKİMLİK,GELİR,KREDİTUTARI aralarda boşluk olacak şekilde 3452’ye mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Bu kredide limit 15.000 TL olarak belirlenmiştir. Bu tutar üzerinde kredi başvurusu için banka şubelerine gitmeniz gerekmektedir.

Yukarıda sizlere ihtiyaç kredisi faiz oranları hakkında bilgiler verdik. Eğer bankalardan faizsiz kredi talep ederseniz Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar adlı yazımızı okuyarak bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.