ING Bank EFT ve Havale Saati Bilgileri

2019 ING Bank EFT Saatleri hakkında bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz. Bir ING Bank üzerinden başka bir ING Bank üzerine para transferi yapmak için havale işlemi ama ING Bank üzerinden başka bir bankanın müşterisi hesabına para transferi için EFT yapmanız gerekmektedir. Mobil bankacılık ile birkaç saniyede bu iki işlemi yapabilirsiniz. Havale işlemini 7/24 yapabilirken EFT işlemi belirli saatler içerisinde yapabilmektesiniz. Bu yazımızda sizinle 2019 ING Bank EFT saatleri hakkında kısaca bilgi vereceğiniz. İşte ING Bank EFT saatleri..

2019 ING Bank EFT Saatleri Nedir?

Ing Bank üzerinden mobil bankacılık veya ATM ile EFT işlemi haftaiçi saat 09.00 ile 16.00 arasında yapılmaktadır. Fakat 2018 yılında yaptıkları bir yenilikle son EFT saatini 16.00’dan 17.20’ye kadar uzatarak müşterilerine kolaylık sağlamıştır. 16.00’dan sonra yapacağınız EFT için ekstra ücret ödemek zorundasınız. Eğer yukarıda belirttiğimiz saatler dışında EFT gönderimi yaparsınız EFT’niz ertesi gün yukarıda belirttiğimiz saatler içerisinde iletilir. Haftasonu EFT gönderi işlemi yapamazsınız. Eğer haftasonu EFT talimatı verirseniz göndereceğiniz tutar hesabınızdan çekilir ama işleminiz ilk iş günü içerisinde sabah saat 9.00’dan sonra diğer hesaba aktarılır. ING Bank üzerinden yapacağınız EFT işlemleri için belli bir ücrete tabi tutulursunuz.

ING Bank EFT Ücreti

Yukarıda bahsettiğimiz saatler içerisinde (09:00 – 16:00) en düşük ücretlendirme ile EFT işlemi yaparsınız. EFT işlemini isterseniz ATM üzerinden isterseniz de internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden saniyeler içerisinde yapabilirsiniz. Ayrıca ING Bank kredi kartınız üzerinden de EFT yapabilirsiniz. Peki ING Bank EFT ücreti ne kadardır? İşte 2019 ING Bank EFT ücretleri:

  • ING Bank İnternet Şubesi üzerinden EFT işlem ücreti: 6, 75 TL
  • ING Bank İnternet Şube üzerinden 16:00 ile 17:15 arası yapacağınız EFT işlem ücreti: 9,75 TL
  • Otomatik vereceğiniz EFT talimatı ile her EFT işlemi ücreti: 4 TL
  • Mobil Bankacılık Üzerinden EFT işlem ücreti 6,75 TL
  • Mobil Bankacılık Geç EFT ücreti: 9,75
  • Mobil Bankacılık üzerinden düzenli ödeme talimatı işlem başı: 3,30 TL
  • ATM üzerinden EFT ücreti: 12 TL
  • ATM üzerinden Geç EFT ücreti: 15 TL

Kredi Kartınız üzerinden yapacağınız EFT ücretlendirmesi farklılık göstermektedir. EFT tutarınıza göre %6,5’lik bir kesinti yapılmaktadır. Ayrıca kredi kartınız üzerinden yapacağınız EFT işlemini taksitlendiremezsiniz ve faturanıza tek çekim olarak yansıtılır.

ING Bank EFT ile ilgili bilmeniz gereken diğer bir konu ise üst limiti. Bir gün içerisinde maksimum 250.000 TL EFT işlemi yapabilirsiniz.

ING Bank Havale Saatleri 

Ing bank havale işlemlerini 7 gün 24 saat yapabilirsiniz. ING Bank’tan aynı bankanın başka bir hesabına para transferi yapmak istiyorsanız Eft değil havale işlemi yapmalısınız. Bu durumda bu bankanın belirlediği bir havale limiti ve havale saatleri yoktur. Günün her saatinde havale işlemleri yapabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki sayfalara girerek diğer bankaların EFT saatleri hakkında da bilgi alabilirsiniz.