ING Bank İhtiyaç Kredisi Başvuru Kanalları 2019

‘’ ING Bank kredi başvurusu yapmak istiyorsunuz ve hangi başvuru kanallarını kullanarak başvuru yapacağınızı bilmiyorsanız yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz. İşte Size ING Bank Kredi Başvurusu Kanalları. Hızlı ve Anında sonuç almak istiyorsanız ING Bank kredisine başvuru yapabilirsiniz. ’’

                                                                                                                                        Vural Bey

ING Bank İhtiyaç Kredisi Başvuru Kanalları

Nakit ihtiyaçlarınızı giderebilmeniz için ING Bank sizler için hızlı ve kolay kredi başvurusu yöntemleri hazırlamıştır. TV ve WEB’de gördüğünüz reklamlarla müşterilerin aklında kalan bir banka olan ING Bank ile hızlı ve güvenli bir şekilde TC Kimlik numaranızla kredi başvurusu yapabilirsiniz. ING Bank size yaptığınız kredi başvurusunu 36 ay vade ile taksitlendirme imkanı da sunacaktır. İşte kredi ile ilgili tüm detaylar.

ING Bank Kredi Başvurusu

2019 yılında ING Bank kredi başvurusu yapmak isteyen müşteriler pek çok yolla kredi başvurusu yapabilirler. ING bank kredi başvurusu şartları ise şunlardır: Kredi vadesi en fazla 36 en az 3 ay olmak zorundadır. Daha yüksek vade bu kredide kullanamazsınız. İhtiyaç kredisi başvurusu yaptığınızda şu anki faiz %2.29 olarak belirlenmiştir. Bu kredinin faiz oranı sizin kredi notunuza göre düşebilir ve ya yükselebilir. Bunu ancak başvuru esnasında görebilirsiniz. Ortalama olarak müşterilerine %2.29 faiz oranını sunmaktadırlar.

ING Bank müşterisiyseniz anında kredi kullanmak istiyorsanız internet bankacılığı ve ya ING mobilden kredi başvurusu yapabilir ve onaylandığında anında hesaba atabilirsiniz. Eğer ING Bank müşterisi değilseniz krediniz onaylandıktan sonra şubeye giderek kredinizi kullanabilirsiniz.

ING Bank İhtiyaç Kredisi en fazla 50.000 TL en az 3.000 TL olarak verilmektedir. Hızlı ve anında ihtiyaçlarınızı ING Bank mini krediyi kullanarak yapabilirsiniz.

Kredi Tipinizin Önemi Nedir?

ING Bank’ın sunduğu bir çok çeşit kredi başvuruları vardır. Mesela siz ev almak istiyorsanız ING Bank konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Araba almak istiyorsanız ING Bank Taşıt kredisini kullanabilirsiniz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda kredi tipinizi başvuru esnasında banka personeline söylerseniz size uygun krediyi verecek ve kredi almanız daha kolay olacaktır. Ayrıca bu bankadan Bedelli askerlik kredisi başvurusu da yapabilirsiniz. Bunları belirtirseniz banka size daha uygun kredi verecektir.

Kredi Notunuz Önemli mi?

Evet. Kredi notunuz önemli. Aslında bir tek ING Bank için değil, tüm bankalar için önemli ve olmazsa olmaz bir kuraldır. Eğer kredi notunuz düşükse ING Bank’ın size kredi vermesi imkansızdır. Peki bu ismini sıkça duyduğunuz kredi notu nedir? Kredi notu sizin eski ve yeni banka çalışmalarınızdan oluşan, ödemelerinize göre verilmiş bir kredi puanlama sistemidir. Bir bankadan kredi alabilmeniz için puanınızın 1100 ve üzerinde olması gerekmektedir. Kredi notunuzu nasıl öğrenirim diye sorarsanız, www.findeks.com sitesi üzerinden ve ya kullandığınız bankanın internet bankacılığından kredi notunuzu ücret ödeyerek öğrenebilirsiniz.  Eğer kredi notunuz riskli bölgede değil ve 1100 üzerindeyse bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz. ING Bank’tan uygun faizlerle kredi almak istiyorsanız kredi notunuz 1800 ve üzeri olması gerekmektedir. Bu şekilde kredi notu olan müşterilere zaten banka siz istemeseniz de kampanya mesajları gönderecektir.

Kredi notunuz düşükse kesinlikle canınızı sıkmayınız. Kredi ve kredi kartları ödemelerinizi düzenli ödeyerek hızlı bir şekilde kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Yalnız bir bankadan icralık durumunuz varsa bankaların kara listesine girmiş olursunuz ve hiçbir şekilde kredi kullanamazsınız. Bu yüzden ING Bank’tan kredi başvurusu yaparken bu konuları göz önünde bulundurun.

Kredi Notu ‘’0’’ (Sıfır) Olan Müşteriler

Bu konu çok önemli bir konudur.  Eğer hiçbir bankadan kredi ürünlerini kullanmadıysanız yani bankadan içeri adım atmadıysanız banka size kredi puanı vermez. Yani ‘’0’’ (sıfır) kredi notunuz olmaktadır. Bu durumda bankalardan kredi başvurusu yaparsanız olumsuz yanıt alacaksınız. Bu durumdaki müşteriler bankaların ek hesap ve ya kredi kartı başvuru kanallarını kullanarak kredi başvurusunda bulunabilirler. Bu şekilde kartınız geldikten sonra kredi notunuzu oluşturabilir ve düzenli borç ödemelerinizle de kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

ING Bank’tan ihtiyaç kredisi başvurusu yapacaksanız, şu belgeleri bankaya vermeniz gerekmektedir.

  • C Kimlik yazılı nüfus cüzdanı ve ya ehliyet
  • Gelir belgesi ve ya maaş bordrosu
  • Son aya ait ikametgah belgesi

Yukarıdaki bu belgeler haricinde banka sizden ek bilgiler isteyebilir ve ayrıca kredi kullanımınız için kefil ve ya teminat isteyebilmektedirler. Bu durumda ek evraklarla birlikte başvuru yapabilirsiniz.

ING Bank Başvuru Kredi Başvuru Kanalları

Yukarıdaki bilgileri kabul ediyorsanız ve kredi başvurusu yapmak istiyorsanız vereceğimiz yöntemlerle kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

  • ING Bank şubelerinden direk gişeden ve ya bireysel müşteri temsilcisinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. İlk aşamada yanınızda kimliğinizin olması yeterli. Eğer gelir belgesiz krediniz onaylanırsa anında bankadan kredinizi alabilirsiniz. Eğer banka sizden gelir belgesi isterse yukarıda verdiğimiz evrakları bankaya verdikten sonra kredinizi kullanabilirsiniz.
  • ING Bank resmi internet sitesi olan ingbank.com.tr üzerinden WEB kredi başvurusu yapabilir ve onaylanan limiti anında başvuru yaptığınız ekranda görebilirsiniz. Direk başvuru linkine gitmek istiyorsanız tıklayınız.
  • ING Bank İnternet Bankacılığı ve ya Mobil şubeyi kullanarak kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu kredi başvurusunu yapmak için bankanın müşterisi olmanız gerekmektedir. Bu kanaldan yapılan başvuru onay aldığında bankaya gitmeden anında kredinizi hesaba atabilirsiniz.
  • Cep telefonunuza Kredi yazıp boşluk bıraktıktan sonra TC Kimlik Numaranızı yazarak 2205’e gönderip kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.
  • ING Bank ATM’lerinden müşterisi olmasınız da kredi başvurusu yapabilirsiniz. TC Kimlik ve Cep telefonunuzu yazarak yaptığınız bu başvuruda kredi cevabı SMS olarak telefonunuza gelecektir.
  • ING Bank müşteri hizmetleri numarası 0850 222 0 600 ‘ü arayarak kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca bu menüden kredi başvuru sonucunuzu da öğrenebilirsiniz.

ING Bank Müşteri Hizmetlerini TIKLA ARA : 0 850 222 0 600

ING Bank Kredi Ödeme Tablosu

Kredi Tutarı Vade Faiz Aylık Taksit Tutarı
5.000 TL 12 Ay %2.29 512 TL
5.000 TL 24 Ay %2.29 310 TL
5.000 TL 36 Ay %2.29 245 TL
10.000 TL 12 Ay %2.29 982 TL
10.000 TL 24 Ay %2.29 567 TL
10.000 TL 36 Ay %2.29 433 TL
20.000 TL 12 Ay %2.29 1.965 TL
20.000 TL 24 Ay %2.29 1.134 TL
20.000 TL 36 Ay %2.29 866 TL

Önemli Not: Yukarıda verilen faiz oranları Kasım 2018 yılında ING Bank resmi internet sitesinden alınmıştır. Siz bu yazıyı okuduğunuzda faiz oranları değişebilir. Bu sebeple www.ingbank.com.tr adresine girerek kredi faiz oranları hakkında bilgi alabilirsiniz.