İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar 2019

İnşaat tamamlama kredisi veren bankalar vadeleri güncelleyerek 2019 yılında tekrardan kredi talebinde bulunan vatandaşlara hizmet vermektedirler. Bu krediler genel olarak arsa üzerinde inşaatı devam eden ve bitirmek için maddi sıkıntı yaşayan tüketicilere verilmektedir. İnşaat tamamlama kredisi almanız için söz konusu olan inşaatın başlaması ve belirli bir düzeye kadar inşaatın gelmesi gerekmektedir.

Bankalardan kredi talebi yapacağınız zaman bankaların pek çok kredi çeşitlerinden ve ihtiyacınız olan kredilere başvuru yapmaktayız. Örneğin bir ev alacağımız zaman konut kredisi, bir araba alacağımız zaman da taşıt kredisi almaktayız. Bankaların hizmet verdiği bir diğer kredi çeşidi ise inşaat tamamlama destek kredisidir. Bu kredinin başvuru şartları ve faiz oranları bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Bu yazımızda sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz ve hangi bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz bildireceğiz.

İnşaat Tamamlama Kredisi 2019

Bu krediye başvuru yapmadan önce her bankanın ortak aldığı bazı kararlar vardır. Öncelikle inşaatınızın başlamış ve belirli bir düzeye gelmesi gerekmektedir. Ayrıca kredi sicilinizin temiz, kredi notunuzun da banka politikalarındaki gibi uygun olması gerekmektedir. Eğer bu sıkıntılarınız yok ise aşağıdaki bankalardan inşaat tamamlama kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi 2019

Yarım kalan inşaatınızı veya iş yerinizi Ziraat Bankası inşaat tamamlama kredisi ile destek alarak devam ettirebilirsiniz. Ziraat bankası inşaat tamamlama kredisi uygun faiz oranları ile 120 ay vadeye kadar verilmektedir. Kredi kullanabilmeniz için inşaatını %70’inin tamamlanmış olması gerekmektedir. Kredi başvurunuz onaylandıktan sonra banka ekspertiz gönderecek ve tamamlanma durumuna bakacaklardır. Eğer uygun bulunursa inşaatı bitirmeniz için kredi alabileceksiniz. Kredi alabilmek için inşaatı bankaya ipotek olarak vermeniz gerekmektedir. Borcunuz bittikten sonra banka ipoteği kaldıracaktır. Bu kredi başvurusu için en yakın banka şubesine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Şekerbank Ev Tamamlama Kredisi 2019

Şekerbank’ta inşaatı yarım kalan kişilere kredi vermektedir. Şekerbank ev tamamlama kredisi ile 120 ay vadeye kadar kredi alabilirsiniz. Kredi başvurusu için almak istediğiniz inşaatın %60’ına kadar bitmiş olması gerekmektedir. Kredi başvuru sonrası banka kefil isteyebilir. Başvurmak istiyorsanız en yakın Şekerbank şubesine gidebilirsiniz.

Halkbank İnşaat Tamamlama Kredisi 2019

Kredi kullanmak istiyorsanız iş konunuzun gayrimenkul inşaatı ve ticareti dışında olması zorunludur. İnşaat tamamlama kredisi için en fazla inşaatınızın %70 oranında bitmiş olması gerekmektedir. Bankanın gönderdiği ekspertiz sonucu bitme oranı belli olacaktır. Bankaya başvuru yapmadan önce kendi ekspertizinizi yaptırabilir ve inşaat hakkında tamamlanma bilgisine sahip olabilirsiniz. Çıkan bu ekspertiz değerine göre %80’ine kadar kredilendirileceksiniz. 500.000 TL olan bir ekspertizli inşaatın 400.000 TL’sine kadar 120 ay vade ile kredi alabilirsiniz. Şu an için bu bankanın faiz oranı %1.23 olarak bilinmektedir. En yakın Halkbank şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Diğer Bankalar Hangileridir?

 • Burgan Bank
 • Denizbank
 • Akbank
 • İş Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası (Faizsiz)
 • Albaraka Türk Katılım Bankası (Faizsiz)
 • Emlak Katılım Bankası (Faizsiz)

Kamu bankaları hariç bu bankalardan da kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu bankalardan yüksek faizle krediler alabilirsiniz. Genel olarak inşaatların %70 tamamlanması istenecektir. Eğer kredinizi faizsiz olarak islami şartlara uygun almak istiyorsanız katılım bankalarını tercih edebilirsiniz.

İnşaat Tamamlama Kredisi İçin Genel Şartlar Nelerdir?

Bu kredi başvurusunda bulunmak isteyenler genel olarak 120 ay vadeye kadar kredi alabilmektedirler. Faiz oranları sizin kredi notunuz ve banka performanslarına göre düşüş gösterebilir. Genel şartlardan en belirgin olanı da inşaatın tamamlanma durumudur. Eğer inşaatınız daha yeni başladıysa hiçbir bankadan kredi alamazsınız. En az %60 civarında bir tamamlanma söz konusu ise bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Eğer daha düşük bir oranda tamamlanma ekspertizi varsa başka bir ev ipotek ettirip yine kredi alabilirsiniz.

Kredi alabilmeniz için şirket olmanız gerekmektedir. Şahıslar için bu kredilere bankalar pek sıcak bakmamaktadır. Bankaya giderken başvuru için şu evrakları yanınızda götürmeniz gerekmektedir.

 • Nüfus Cüzdanı
 • Gelir Belgeleriniz
 • Bilanço
 • Vergi Levhası
 • Ortak Pay Belgesi
 • İmza Sirküsü
 • Binanın performans raporu

Bu evraklar ile başvurunuzu verdiğimiz bankalardan yapabilirsiniz. Başvurunuz 1-2 gün içinde değerlendirilip sizlere olumlu veya olumsuz olarak dönüş yapılacaktır. Bir önceki yazımız olan Konut Kredisi Faiz Oranları sayfasına giderek bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.