İpotekli Kredi Veren Bankalar 2019 (Başvuru ve Şartlar)

İpotekli kredi isteyenler bankaya istenilen teminatı verdiklerinde 60 aya kadar ihtiyaç kredisi alırlar. İpotekli kredi de Tüm bankaların faiz oranları ve başvuru şartları farklıdır. Eğer ihtiyaç kredisi size yetersiz geliyorsa, bankaya teminat vererek kredinizi yükseltebilir ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.” Vural Bey

İpotekli kredi veren bankalar 2019 yılında da faiz oranlarını güncelleyerek müşterilerine yeni kampanyalar yapmaktadır. İpotek karşılığı ihtiyaç kredisi almak isteyenler bankalara teminat verdikleri takdirde 60 aya kadar limitsiz kredi alabilirler. Bankalar genellikle taşınmaz ipoteği alsalar da araç ipoteği alan bankalarda vardır. Tüm bankaların faiz oranları ve başvuru şartlarını sizler için araştırdık. Sizde bankalardan ipotekli kredi almak isterseniz yazımızı okuyabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

İpotek Karşılığı İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar (Genel Şartlar Nedir?)

Bankalardan ihtiyaç kredisi alacağınız zaman bildiğiniz gibi bazı şartlar vardır. İpotekli kredilerde ihtiyaç kredisi kapsamında kullanılmaktadır. İhtiyaç kredileri 36 ay vade olurken, ipotekli ihtiyaç kredilerinde vade 60 ay olacaktır. İpotekli ihtiyaç kredilerinde bankalar teminat olarak taşınmaz tapu alacaklardır. İpotekli kredilerde vereceğiniz teminatın ekspertiz değerine göre %50 oranında kredi kullanabilirsiniz. Eğer verdiğiniz teminatın ekspertiz değeri 200.000 TL ise 100.000 TL 60 Ay vade ile kredi kullanabilirsiniz. Bu durum ticari olarak başvurduğunuzda değişebilir. Ticari ipotekli kredilerde %80’ine kadar kredi veren banka vardır.

İpotekli Krediler İçin İstenilen Belgeler

 • Nüfus Cüzdanı
 • Gelir Belgesi
 • İkametgah Belgesi
 • Teminatın Tapu Fotokopisi

Şimdi sizlere en çok ipotekli kredi başvurusu alan bankalar hakkında bilgiler vereceğiz.

Burgan Bank İpotekli Kredi (500.000 TL Limitli)

Yeni açılan bankalardan biri olan ve birçok kredi kampanyası yapan Burgan Bank, ipotekli ihtiyaç kredisinde en çok tercih edilen bankalardan birisidir. Burgan Bank 500.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli kredi verdiği için ve düşük kredi notu olanlara da ipotek karşılığı kredi verdiği için çok tercih edilen bankalardan biridir.

Bu bankadan kendi adınıza teminat bulamazsanız bile farklı bir kişinin teminatı ile kredi alabilirsiniz. Bunun için ipoteği verecek kişinin razı gelmesi yeterlidir. Ayrıca tüm banka borçlarınızı ipotekli kredi alarak Burgan Bank’a taşıyabilirsiniz. Bu kredinin faiz oranı sizin kredi notunua göre belirlenecektir. Bunun için en yakın banka şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz. Sitemizde yer alan Burgan Bank Emekliye 100.000 TL Kredi adlı yazımızı da okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Vakıfbank İpotekli Kredi 2019 (Araç İpotekli Kredi)

Vakıfbank’ı diğer bankalardan ayıran özellik ev, arsa ve hatta araba ipoteği de almasıdır. Adınıza kayıtlı olan tüm mülkleriniz de bu bankadan kredi alabilirsiniz. Bu bankanın kredi limiti yoktur. 60 ay vadeye kadar ipotekli kredi veren bu bankadan verdiğiniz teminatın %50’sine kadar kredi alabilirsiniz.

Vakıfbank’tan kredi almak istiyorsanız banka sicilinizde icralık bir durum olmaması yeterli olacaktır. Ayrıca düzenli bir maaş alıyorsanız bu bankadan kolay bir şekilde ipotekli kredi alabilirsiniz. Bu krediye başvurmak için en yakın banka şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası İpotekli Kredi 2019 (İşyerinize Nakit)

Ziraat Bankası kamu bankası olduğundan diğer bankalara oranla daha uygun kredi faizi uygulayan bir bankadır. Ziraat Bankasından Ev ipoteği, Arsa ipoteği ve İşyeri ipoteği vererek kredi kullanabilirsiniz. Tüm vereceğiniz kredilerde ekspertiz değerine göre %50’sine kadar kredi kullanabilirsiniz. Kredi başvurusunu sadece banka şubelerinden yapabilirsiniz. Kredi başvurusu yapmanız için düzenli bir gelirinizin olması ve kredi sicilinizde icralık bir durum olmaması gerekir. Eğer emekli iseniz bu bankadan maaş almanız şarttır.

Diğer İpotekli Kredi Veren Bankalar

 • Akbank İpotekli Kredi
 • İş Bankası İpotekli Kredi
 • QNB Finansbank İpotekli Kredi
 • Şekerbank İpotekli Kredi
 • Halkbank İpotekli Kredi
 • Garanti Bankası İpotekli Kredi
 • ING Bank İpotekli Kredi

Bu bankalara giderek ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bugün sizlere ipotekli kredi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Sizde ipotekli kredi istiyorsanız bu bankalara başvuru yapabilirsiniz. Eğer bankalarda sıkıntınız varsa sitemizde yer alan Senetle Para konusunu okuyarak bilgi alabilirsiniz.