İş Bankası CEBE Havale (Nasıl Yapılır?)

İş Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır? İş Bankası Cebe Havale Şartları Nedir? Hangi günler havale yapabilirim? Bu soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Cebe havale son zamanlarda herkesin yaptığı bir para gönderme sistemidir. Eğer para göndereceğiniz kişinin banka hesabı yoksa cebe havale yaparak para gönderme işlemini yapabilirsiniz. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken para göndermesi yapacağınız kişinin bilgilerini eksiksiz bir şekilde almanız gerekmektedir. Cep telefonu numarası ve TC kimlik numarasını alarak para gönderme işlemi yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere İŞ Bankası cebe havale hakkında bilgiler vereceğiz. Sizde bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızı okuyabilir ve nasıl cebe havale yapabilirsiniz anında öğrenebilirsiniz.

İş Bankası CEBE Havale İşlemi

İş Bankası üzerinden başka birine para göndermek istiyorsanız ve o kişinin hesabı yoksa 7 gün 24 saat cebe havale yaparak para gönderme işlemi yapabilirsiniz. Bunun için İş bankası müşterisi olmanız gerekmektedir. Ayrıca para göndereceğiniz hesapta karşı tarafa göndereceğiniz kadar para olmalıdır. İşbank cebe havale işlemi yapacağınız yerler şunlardır.

 • İş bankası İnternet Bankacılığı Şubesi üzerinden cebe havale yapabilirsiniz. İnternet şubesine girdikten sonra Para Aktarma menüsünden Havale sekmesini tıklayınız. Daha sonra açılan menüde Cebe Havale bölümüne girerek para gönderme işlemini yapabilirsiniz.
 • İş Bankası ATM’leri üzerinden para transferi bölümüne girip, cebe havale gönderme menüsüne basarak para gönderme işleminizi yapabilirsiniz. İş bankası ATM’lerinden bankamatik kartınızı sokarak işlem yapabilirsiniz.
 • İş CEP uygulaması üzerinden para aktarma menüsüne girip, sırasıyla HAVALE, cebe havale işlemi üzerinden para gönderme işleminizi kolayca yapabilirsiniz.

İş Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

İş Bankası mobil uygulaması üzerinden kolayca cebe havale yapabilirsiniz. İŞ bankası mobil şubesine giriş yaptıktan sonra sol üst kısımda bulunan menüler butonuna basarak giriş yapınız. Sol taraftan bir menü açılacaktır. Bu menüde para aktarma butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Buraya tıkladıktan sonra Havale butonuna oradan da cebe havale butonuna basarak para göndermek için son aşamaya geçebilirsiniz.

En son çıkan sayfada para göndereceğiniz kişinin T.C Kimlik numarası ile cep telefonu bilgilerini girmeniz gerekmektedir. Daha sonra para göndereceğiz miktarını yazarak gönder butonuna basmanız yeterli olacaktır. Para göndereceğiniz kişiye bir SMS gidecektir ve bu SMS ile parayı istediği İş Bankası ATM’sinden kolayca çekebilecektir. Bu işlem için komisyon alınacaktır. Örneğin 500 TL para gönderdiyseniz 4 TL işlem ücreti alınacaktır. Hesabınızda 504 TL olması gerekmektedir.

İş Bankası Cebe Havale Gelen Parayı Çekme

Cebe havale ile para çekmek için iş bankası ATM’lerine giderek kartsız işlem menüsüne girmeniz gerekmektedir. Burada para çekme ve daha sonra cebe havale para çekme menülerini kullanarak size gönderilen parayı çekebilirsiniz. Burada size gelen SMS ile bilgilendirilen kod şifreyi isteyeceklerdir. O şifreyi girdikten sonra paranızı çekebilirsiniz. Para çekme işlerinde herhangi bir kesinti olmayacaktır.

İş Bankası Cebe Havale Özellikleri Nedir?

 • İş Bankası cebe havale işlemi için para göndermek istiyorsanız kişinin 18 yaşının üzerinde olması gerekmektedir. 18 yaş altında kimseye para gönderimi yapılamaz.
 • İş Bankası cebe havale işlemi için belirlenen limit günlük olarak 500 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca bu limit doğrultusunda günde sadece 2 kez cebe havale yapabilirsiniz.
 • İş Bankası CEBE Havale işleminde cep telefonuna onay mesajı gönderilmektedir. Bu şifre ile para çekme işlemi yapabilirsiniz.
 • İş bankası cebe havale ile gönderdiğiniz para 24 saat içinde çekilmezse geri sizin hesabınıza gönderilecektir.
 • Aynı kişiye günde en fazla 2 kere para gönderme işlemi yapabilirsiniz.
 • Vadesiz iş bankası hesabınız üzerinden de cebe havale işlemi yapabilirsiniz.
 • Cebe havale işlemleri Türk Lirası üzerinden gönderilmektedir.
 • Cebe havale ile para çekecek kişi paranın tamamını çekmesi gerekmektedir. Ayrı ayrı tutarlarda para çekilmez.
 • İş Bankası cebe havale işlemi hafta sonu da yapılmaktadır. İşlem süresi 1-2 dakika içinde biter.
 • İş Bankası cebe havale işlemi EFT Saatleri dışında da para gönderebileceğiniz bir sistemdir.

İş Bankası Cebe Havale İşlemi Mesaj Gelmedi?

Bu hata genel olarak yaşanmayan bir durumdur. Eğer cep telefonunuzda mesaj bölümü dolu değilse iş bankası size %99 mesajı gönderecektir. Oldu ki sistemsel hatadan dolayı size mesaj gelmedi. Bu durumda müşteri hizmetlerine ulaşarak kodu öğrenebilirsiniz. Bu durum çok rastlanmasa da hiçbir zaman rastlanmayacak bir durum değildir.