İş Bankası EFT ve Havale Saati Bilgileri

İş Bankası EFT Saati 2019 yılında da güncellenerek müşterilerine sunulmuştur. Bir bankadan başka bir bankaya transfer yapmak ve hesaplar arası para transferi için EFT işlemlerini kullanmaktayız. İş Bankası’nda EFT saatleri içersin de sizin para transferi yapmanızı sağlamaktadır. Sizde İş Bankası EFT işlemleri hakkında bilgi almak istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.  Ayrıca bu bankadan yapacağınız EFT işlemleri için ücret ödemektesiniz. Bu bankadan gönderim yaptığınız platforma göre EFT ücreti artabilir veya azalabilir. Bu yazımızda bu bilgiler hakkında bilgiler vereceğiz.

İş Bankası EFT Saatleri Nedir?

EFT işlemi, bir bankadan başka bir bankaya yaptığınız para transferidir. İş bankasından başka bir bankaya (Örneğin Akbank’a) para gönderecekseniz, bunu EFT işlemi ile yapmaktasınız. EFT işlemleri de bankaların belirlediği şartlarda size hizmet vermektedir. Her saat ve mesai saatleri dışında da işlem yaparsınız ama para karşı tarafa geçmesi EFT saatleri içinde olmaktadır. Bunun sebebi ise EFT işlemlerinin Merkez Bankası onayından geçmesidir. Merkez bankası açık olduğu ve tatil olmadığı zamanlarda yapacağınız EFT işlemleri 5 ila 15 dakika içersin de karşı tarafın hesabına geçecektir.

İş Bankası EFT Saatleri ise saat 09.00 ile 17.15 arasında gerçeklemektedir. Mesai saatlerinin içinde yani bankanın açık olduğu zamanlarda EFT işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bankanın EFT gönderme işlemi ise 100.000 TL olarak belirlenmiştir. 100.000 TL üzerinde EFT işlemi yapmak isterseniz ertesi gün işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası Havale Gönderim Saatleri

Eğer İş bankasından başka bir iş bankası hesabına para gönderme işlemi yapmak istiyorsanız havale işlemi yapabilirsiniz. Havale işleminin herhangi bir saati yoktur. Havale işlemleri bankalardan ve internet bankacılığından 7 gün 24 saat yapabilirsiniz. Ayrıca İŞ Bankası ATM’lerinden de kolayca havale gönderim yapabilirsiniz. Parayı gönderir göndermez karşı tarafın hesabına para anında geçecektir.

İş Bankası EFT Ücretleri

İş Bankasından yaptığınız EFT işlemlerinde ücret ödemektesiniz. Saat 09 ile 17.15 arasında yapacağınız EFT işlemlerinde güncel ücretleri ödersiniz. Eğer bu saatler dışında EFT işlemi yaparsanız geç eft işleme girer ve daha fazla komisyon ödersiniz. İŞ  Bankası EFT ücretlerinden en düşük miktarda işlem yapmak istiyorsanız internet bankacılığı veya İŞ CEP uygulamasını indirerek buradan işlem yapabilirsiniz. Buradan yaptığınız işlemler daha uygun olacaktır.

  • İŞ Bankası İnternet Şubesi üzerinden yapacağınız EFT işlemlerinde 5.10 TL işlem ücreti alacaktır. Eğer geç EFT yaparsanız 7.40 TL ücret alınacaktır.
  • İş Bankası ATM’lerinden yapacağınız EFT işlemlerinden ise 12 TL ücret alınmaktadır. Bu durum GEÇ EFT olduğu zaman 15 TL komisyon alınacaktır.
  • İş Bankası Şubeleri üzerinden EFT işlemi yapmak isteyenler ise 55 TL fiyatlandırma ile işlem yapacaklardır. Eğer bu bankadan kredi kullandınız ve kullandığınız kredide diğer banka borçlarınızı kapatacaksanız ücret alınmayacaktır.
  • İş Bankası Müşteri Hizmetleri numarasını arayarak EFT veya GEÇ EFT işlemi yapabilirsiniz. Her ikisi içinde 55 TL ücret ödemektesiniz.

İş Bankası EFT İşlemi Nasıl İptal Edilir?

İş bankası EFT iptali yapmak istiyorsanız parayı gönderir göndermez banka ile iletişime geçebilirsiniz. Eğer banka şubesinden bunu yaptıysanız ve hemen vazgeçmek isterseniz banka çalışanına söyleyerek kolayca iptalinizi yapabilirsiniz. Yalnız EFT işlemi yapıldı ve karşı tarafın hesabına geçtikten sonra işlemi iptal etmeniz mümkün değildir. Eğer yanlış hesaba para transferi yaptığınızı düşünüyorsanız telaşlanmanıza gerek yoktur. Yanlış hesap gönderimlerinde banka 24 saat içinde gönderilen EFT’yi size geri ödeyecektir. Gece EFT işlemi yaptınız ve sabah iptal etmek istiyorsanız işleme almadan mobil şubeden veya internet bankacılığından kolayca iptal edebilirsiniz. Bu işlemi EFT saatleri içersin de yapmanız gerekmektedir.

Diğer Bankaların EFT Saatleri

İş Bankası EFT Saatleri hakkında bilgiler verdik. Bu konu hakkında sormak istedikleriniz varsa aşağıdaki yorum kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz. Diğer finansal konularımıza bakmak için ise sitemizi ziyaret edebilirsiniz.