İş Bankası Taşıt Kredisi 2019 (Son Kampanya)

İŞ Bankası taşıt kredisi almak isteyen vatandaşlarımız uygun faiz oranları ile sıfır ve ikinci el araç alımlarında kredi kullanabilirler. Bu bankanın diğer bankalardan ayıran özelliği ise hızlı kredi onaylaması olmuştur. Eğer banka şartlarına uygun bir müşteri olursanız krediniz aynı gün onaylanır.

İş bankası taşıt kredisi diğer bankalar gibi 60 ay vadeye geçmemiştir. Alacağınız bu kredide yapabileceğiniz en uzun vade 48 ay olarak bilinmektedir. Bu yazımızda sizlere iş bankası taşıt kredisi hesaplama, faiz oranları ve başvuru şartları hakkında bilgiler vereceğiz.

İş Bankası Taşıt Kredisi 2019 (Başvuru ve Şartlar)

İş bankası Taşıt kredisi almak istiyorsanız öncelikle kredi notunuzun yüksek olması gerektiğini ve kredi sicilinizin temiz olması gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Diğer bankalara göre daha zor onay veren iş bankası ayrıca kişinin en az 3 ay sigortalı olarak çalışmasını istemektedir. Eğer emekli iseniz, maaşınızı da bu bankadan alıyor olmanız gerekmektedir. İş Bankası taşıt kredisi başvurusunu sadece şubelerden bizzat kendiniz yapabilirsiniz. Bankanın istediği evrakları eksiksiz bir şekilde sunarsanız anında onay alma şansınızda olabilir. Bankanın istediği araç kredisi için istenilen evraklar şunlardır.

  • Bankanın size vereceği başvuru formu. Bu formu eksiksiz ve hatasız doldurmanız gerekecektir.
  • Nüfus Cüzdanı (Ehliyet ve pasaport kabul edilmeyebilir.)
  • Gelir Belgeniz
  • Sıfır araç alıyorsanız proforma fatura
  • İkinci el araç alıyorsanız ruhsat fotokopisi

Bu evraklar ile bankaya başvuru yapabilirsiniz. Banka sizin değerlendirmeniz sonucunda kefil isteyebilir. Kefil olacak arkadaşta gelir belgesi ve kimliğini getirmelidir.

İş Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları 2019

Sıfır km veya ikinci el araç alımlarınızda iş bankası destekli taşıt kredisi alabilirsiniz. Özellikle sıfır km araçlarda kefilsiz kredi kullanabilirsiniz. Alacağınız araçlarda banka rehini olacaktır. Yaptığınız kredi vadesi boyunca bu rehin devam edecektir. Ama eğer kredi notunuz düşük ise sıfır km ve ikinci el araçlarda kefil istenmektedir.

İş bankası taşıt kredisi 48 ay vadeye kadar şu an için %2.50 faiz oranı ile hizmet vermektedir. Kredi başvurusunu banka şubelerinden yapabilirsiniz. Bu bankanın müşterisi iseniz İş bankası Müşteri Hizmetleri, İş Cep uygulaması ve internet bankacılığı üzerinden de kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu başvuru sadece ilk başvurudur. Kredi başvurunuzun onaylanması için banka şubelerine evraklarınızla gitmelisiniz.

İş Bankası Taşıt Kredisi Kaç Yaşa Kadar?

İş bankası ve diğer bankalar kendi politikalarına göre belirli bir yaşa kadar kredi vermektedirler. 2.el araç alımlarınızda banka 10 yaşına kadar olan araçlarda hizmet vermektedir. Bu araç modeline göre daha da düşebilir. Bunun için bankaya giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

İş bankası taşıt kredisinde 0 km araçlarda fatura bedeli, ikinci el araçlarda kasko değeri üzerinden sizlere kredi verilmektedir. Alacağınız araba veya taşıtın %100’üne kredi alamazsınız. Araç değerinin 120.000 TL olan kısmına kadar %70, 120.000 TL üzeri olan kısmı için ise %50 değerinde kredi verilmektedir. 200.000 TL değerinde olan bir araca 120.000 TL olan kısmı için 84.000 TL, 120.000 TL üzerindeki hesaplamada da 40.000 TL toplamda 124.000 TL kredi alabilirsiniz.

İş Bankası Taşıt Kredisi Anlaşmalı Markalar

İş bankası anlaşma yaptığı araba markaları üzerinden kredi alırsanız size özel faizlerle hizmet alabilirsiniz. Bu markalar ise şunlardır.

Alfa Romeo, Mazda, Aston Martin, Mercedes, Audi, Mitsubishi, Mini, Bently, Nissan, Opel, Peugeot, Citroen, Dacia, Ferrari, Ford, Honda, Hyundai, Porsche, Renault, Seat, Skoda, SsangYong, Subaru, Suzuki, Tofaş,Fiat, Toyota, Volvo, Volkswagen, Maserati, Lexus, Land Rover, Lancia, Kia, Jeep, Jaguar, İnfiniti

İş Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama

Kredi Tutarı Aylık Taksit
30.000 TL 1.188 TL
50.000 TL 1.980 TL
70.000 TL 2.771 TL
100.000 TL 3.957 TL
150.000 TL 5.965 TL

Yukarıdaki aylık taksitler 48 ay vadeye göre hesaplanmıştır. Daha detaylı bilgi için 0 850 724 0 724 numaralı müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Taşıt Kredisi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler adlı sayfamıza giderek geniş bir bilgi alabilirsiniz.