İstanbul Senetle Para Veren Yerler (Kuyumcular, Şirketler)

“Senetle para almak isteyen kişiler genellikle bankalardan kredi alamayan kişilerdir. Eğer sizde bankalardan siciliniz yüzünden kredi alamıyorsanız nakit ihtiyaçlarınızı senetle para veren yerlere giderek çözmeye çalışırsınız. Yalnız bu firmalar da herkese senetle para vermemektedirler. İstanbul ilinde oturan kişiler de bir çok yolla senetle para bulabilirler.” Vural Bey

İstanbul senetle para veren yerler 2019 yılında kuyumculardan, faktöring şirketlerinden, ikrazatçılardan, tefecilerden arama yapılmaktadır. Senetle kredi alabilmeniz için son zamanlarda internette çıkan sanal tefeciler de çok rağbet görmektedir. Yalnız yazımızın başında şunu söylemek isteriz ki senetle para verilir diye çıkan ilanlar yalandır. Senetle kimse kimseye para vermemektedir. Verse bile tanıdığınızdır veya bir teminatı ipotek olarak vermişsinizdir. Bu yüzden İstanbul senetle para veren yerler hakkında sizlere detaylı bir yazı hazırladık. Sizde bu yazımızı okuyarak senetle kredi veren yerler hakkında bilgi alabilirsiniz. Bir diğer yazımız olan senetle para veren yerler adlı makalemizi de okuyarak bilgi alabilirsiniz.

İstanbul Senetle Para Veren Yerler

Öncelikle senetle para alabilmeniz için bir teminatınızın olması veya bir sağlam kefilinizin olması gerekmektedir. Özellikle bir tefecinin eline düşerseniz, sizden teminat isteyecektir. Tefecilerden senetle para almanızı tavsiye etmiyoruz. Ödemesi yüksek olan bu kredinin, ödenmediğinde malınızdan olabiliyorsunuz. Bu yüzden bu teklifi gözden geçirmenizi öneririz. Ayrıca tefecilerden para alan kişilerin uygulanacak faiz %20, %30 civarındadır. 100.000 TL para aldığınızı düşünürken aylık 20.000 TL ödeme yapmak zorunda olursunuz. Ayrıca tefeci işlemleri yasal bir işlem değildir.

Kuyumculardan Senetle Para Almak

Kendi bölgenizdeki ve tanıdık olan kuyumculara giderek senetle altın alabilirsiniz. Daha sonra aldığınız bu senetle altını bozdurarak, paraya çevirebilirsiniz. Kuyumcular da her önüne gelene senetle altın vermemektedir. Eğer bir kuyumcu ile anlaştıysanız size en fazla 5.000 TL civarında altın karşılığında para verecektir. Ayrıca emekli veya devlet memuru bir kefil isteyeceklerdir. Bu senetle altın için daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Senetle Altın Veren Kuyumcular adlı yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca Google Map uygulamasını kullanıp senetle altın diye arama yaparsanız, etrafınızda senetle para veren kuyumcular varsa size gösterilecektir.

Faktöring Firmalarından Senetle Kredi Almak

Senetle kredi dediğimiz zaman aklımıza ilk olarak faktöring firmaları gelmektedir. Buralardan senetle para almanız için ticari bir şirketiniz olmalı ve ayrıca bu şirkete ipotek karşılığı bir gayrimenkul vermeniz gerekmektedir. Bu yüzden faktöring firmaları her önüne gelene kredi vermezler. Ayrıca verdiğiniz ipoteğin ekspertiz değerinin %30 , %35 civarına kadar kredilendirilirsiniz. İstanbul’daki faktöring firmaları diye arama yaparsanız size en yakın şirket telefonlarına ulaşabilirsiniz. Burada ön görüşmeyi yaptıktan sonra size uygunsa şirkete gidip detayları konuşabilirsiniz.

İnternetteki Senetle Kredi İlanları (Dikkat!!!)

Her geçen gün yeni bir dolandırıcılık haberleri gelmektedir. Özellikle internet üzerinden senetle kredi verilir gibi ilanlar son zamanlarda çokça rastlanmaktadır. Şirket çalışanlarımızdan Ekrem Bey’in başına gelen olayı şu şekilde anlatıyor.

“Bir sosyal medya sitesinde Senetle Kredi 5.000 TL gibi bir ilan görmüştüm. Altında da cep telefonu vardı. Merak ederek bu numarayı aradım. Bilgilerimi istediler. O kadar profesyoneller ki işi kalıbına uyduruyorlar. Bilgilerimi verdikten sonra, sorgulama yapalım size dönüş yapacağız dediler. Ertesi gün oldu hala cevap yok. Tekrar aradım ve hala sorgulanmadığını söylediler. 2 gün falan her müşteriyi bekletiyorlar ki sorgulama yapıldı zannedilsin diye. Belli bir gün süresi geçtikten sonra beni aradılar. Sizin siciliniz çok kötü (Halbuki öyle değil.) Bu yüzden senetle para alabilmeniz için bazı şartlarımız vardır. Nedir bu şartlar dedim. Senetle para verdiğimiz müşterilere dosya açıyoruz. Bu dosya için 250 TL masraf var. Bu masrafı önden peşin olarak alıyoruz. Dosyanız açıldıktan 8 saat sonra hangi ildeyseniz sizi yönlendirdiğimiz ofiste paranızı alıyorsunuz ve senet imzalıyorsunuz. İnanmadım ama bu işi çözmem gerekiyordu. 250 TL değil de 100 TL gönderebilirim dedim. Kabul ettiler. 100 TL verdikleri hesaba gönderdim. Ertesi gün, o numara çalmıyordu. Benim gibi kaç kişi aramıştı acaba? Düşünsenize 250 TL istiyorlar. Aslında ne koparırsalar. Günde 10 kişiye yapsalar ki daha fazladır. Günlük 2.500 TL kazanç.”

İşte bu senetle para dolandırıcılığına inanmamanız gereken bir örnektir. Kimse kimseye babasının hayrına para vermez. Hele senetle para kimse vermez. Bu yüzden senetle para aramak yerine banka sicilinizi nasıl düzeltirsiniz bunun hakkında çalışma yapmanızı öneririz.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi

Eğer bankalardan kredi notunuz yüzünden para çekemiyorsanız bununda bir yöntemi vardır. Sizde bankalardan para çekmek istiyorsanız, düşük kredi notuna kredi veren bankalar hakkında bilgi toplayabilirsiniz. Sitemizdeki yazılardan sizin ihtiyacınıza yarayacağımız konuları sizler için paylaşıyoruz.

Yukarıda sizlere İstanbul için senetle para veren yerler hakkında bilgiler verdik. Eğer aklınızda kalan soru, görüş ve öneri varsa aşağıdaki yorum kısmına belirtebilirsiniz.