İzmir Senetle Borç Para ve Kredi Veren Yerler

Senetle kredi veren yerler, İzmir senetle kredi. Nakit ihtiyaçlarımızı karşılamak için öncellikle bankalara kredi başvurusunda bulunuruz. Fakat bankalar her kredi isteyene kredi vermiyor ya da ihtiyacınız olan krediyi size sağlamıyor. Elbette kredi alabilmek ve tabi ki de istediğiniz miktarda kredi alabilmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmekte. Kredi alamadığınız da nakit ihtiyacımı karşılamak için senetle kredi veren yerlere bakarız. Bu yazımızda İzmir’de senetle kredi veren yerleri araştırıp sizinle paylaştık. Borç para arıyorum diyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

Senetle Kredi ve Senetle Para İZMİR

Öncelikle senetle para almak yasal bir işlem değildir. Bu yüzden sonunda sıkıntınıza daha fazla sıkıntı ekleme durumunuz vardır. İnsanlar güvendikleri kişilere imza karşılığı veya yüksek meblağdaki bir mülkünüzü teminat etmeniz şartıyla size kredi sağlarlar. Bu kişilere tefeci denir. Aynı bankalar gibi, ödemediğiniz durumda bu parayı karşılayabilecek bir imkanınızın olup olmadığını görmesi lazım. Siz aldığınız parayı geriye ödeyesiye kadar örneğin eviniz ipotekli olarak kalacaktır. Eğer borcunuzu ödemezseniz evinizi satıp bu borcu ödemeniz veya direkt evinizden vazgeçmeniz gerekecektir. Bilmeniz gereken diğer bir konu ise tefecilerin uyguladığı faizler bankalarınkinden daha fazladır. Ayrıca ilk taksitinizi hemen peşin öderseniz ve yaklaşık olarak %20 faiz alırlar. Örnekle anlatmak gerekirse: Sizin 100.000 TL senetle kredi aldığınızı düşünelim ama elinize 80.000 TL para geçecek ve bir ay sonra 20 bin lira daha ödemeniz gerekmektedir. Ve tüm bu işlemler yasal değildir.

Acil Para İhtiyacım Var

Nakit ihtiyacınızı kredi ile karşılayamadığınız da internetten diğer kredi yollarını araştırırız. Senetle kredi yasal değildir ve bu yüzden internette çok fazla dolandırıcı dolaşmaktadır. Bu yüzden eğer senetle kredi alacaksanız çok sıkı bir araştırma yapmanız gerekir. Çünkü senetle kredi teklif eden dolandırıcılar sizden peşinat isteyip, bu ücreti alıp bir daha aramalarınıza geri dönmeyecektir.

Acil para ihtiyacınız olduğunda sağlıklı düşünemeyebilirsiniz ve hemen senetle krediyi düşünebilirsiniz. Mesela iş yeri açmak için krediye ihtiyaç duyuyorsanız çözümü senetli kredide aramaktansa devlet destekli hibeli krediye başvurabilirsiniz veya çok az bir miktara ihtiyacınız varsa kredi kartı çıkarmayı deneyebilirsiniz. Çünkü kredi kartından nakit avans çekebilirsiniz.

İzmir Senetle Kredi Veren Yerler

Senetle kredi imkanı sunan şirketler de vardır. Faktoring şirketler bunların başında gelir. Faktoring şirketler resmi ve BDDK tarafından denetlenir. Faktoring şirketlerinden senetle kredi alabilmeniz içinde belli başlı şartlara uygun olmanız gerekir. Bu şirketlerden senetle kredi alabilmeniz için ya şirketiniz olmalı ya da daha önce o faktöring şirket ile çalışmış olmanız gerekmektedir. Bununla birlikte teminat edebileceğiniz bir eviniz olmalı ki evinizin değerinizin %50’si kadar kredi talebinde bulunabilirsiniz. Böylece ihtiyacınız olan krediyi senetle alabilirsiniz

Yukarıda sizinle senetle kredi veren yerler, şartlarını ve İzmir’de senetle kredi veren yerler hakkında bilgi paylaştık. Biz yukarıdaki paylaşımı sadece bilgi amacıyla paylaşıyoruz, bu yüzden hiçbir şekilde bir tavsiye amacı güdülmemiştir. Bu yüzden başınıza gelebilecek bir sıkıntı da sayfamız sorunlu değildir.