İzmir Tefeci Adresleri ve Telefon Numaraları ( ! )

İzmir Tefeci Adresleri ve Telefon Numaraları? İzmir Tefeci Bulmak için neler yapılır? Tefecilere nasıl ulaşırım? İzmir’de tefeci arıyorum diyorsanız sizi bir konu uyarmak isteriz. Tefecilik suçtur ve yasal bir iş değildir. Bu yüzden eğer böyle bir arayışınız varsa muhakkak bir an önce bitirmenizi öneriyoruz. İzmir’deki tefeciler olsun veya başka bir şehirde tefeciler olsun hepsi yasal işlemler yapmadıkları için bu kişilere anında ulaşamazsınız.

İnternette tefeci arıyorsanız da sosyal medya hesapları ve internetler üzerinden bir çok tefeci ismi ile karşılaşabilirsiniz. Bu isimlerin başında Tefeci Cemil, Tefeci Mustafa, Tefeci Salih, Tefeci Umut gibi isimleri görebilirsiniz. Bu kişiler genellikle takma isimler kullanmaktadırlar. Bu yüzden bu kişilerin internet siteleri üzerinden ulaşmak için kendinizi tanıtan bir mesaj atabilirsiniz.

İzmir Tefeci Bul

Yazımızın başında sizlere tefeciliğin nasıl bir suç olduğunu söylemiştik. Eğer hala bu tarzda bir tefeci arıyorsanız tefecileri hemen bulabileceğinizi söyleyemeyiz. Bu kişiler yasal işler yapmadıkları için takma isim ve devamlı değişen cep telefonları numarası kullanmaktadırlar. Bu yüzden bu kişilere mesaj bırakarak veya haber vererek sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

İzmir’de sürekli tefeci operasyonu yapılmaktadır. Eğer para alırsanız sizde suçlu sayılırsınız

Tefecilerden para arayan kişiler genellikle banka sicili bozuk olan ve senetle kredi arayan kişilerdir. Bankalardan kredi almak istediğiniz zaman eğer banka şartlarına uygun müşteri değilseniz kesinlikle kredi alamazsınız. Bu yüzden de acil nakit sıkıntınızda yardımınıza tefecilerin koştuğunu hissederseniz. Aslında böyle bir şey yoktur. Tefecilerden aldığınız para sizi o gün rahatlatabilir ama ileriki zamanlarda daha büyük sıkıntılar yaşatabilir. Bu yüzden iyi düşünüp doğru karar vermeniz gerekiyor.

Tefeci Faizleri Nedir?

Eğer bir tefeci ile iletişime geçtiyseniz bu kişilerin herkese para vereceğini söyleyemeyiz. Bu kişiler size verdikleri para karşılığında teminat istemektedirler. Bu yüzden evi, arabası, arsası olmayan kişiler tefecilerden para alamazlar. Tefeciler size para verdiklerinde de sözleşmeli satış yaparak mülkü kendi üstlerine alacaklardır. Eğer borcu ödemezseniz mülk tamamen onların olacaktır.

Bir başka merak edilen konulardan birisi de tefeci faizleridir. Tefeci faizleri öyle bankalarınki gibi düşük faizlerle size hizmet vermezler. En düşük tefeci faizi %20’dir. Bu yüzden tefecilerden para alırken bir daha düşünmenizi öneriyoruz. 100.000 TL para aldığınızı varsayarsak bu parayı da %20 faizle anlaşırsanız ilk taksitiniz olan 20.000 TL’yi tefeci arkadaş sizden kesecektir ve elinize 80.000 TL olarak para alacaksınız. Tam 30 gün sonrasına da senediniz olacak ve 20.000 TL daha ödeme yapacaksınız.

Tefeci Faiz Hesaplaması Nasıl Olur?

100.000 TL aldığınızda aylık 20.000 TL ödeyerek 5 ayda borcunuzu kapatamazsınız. Örneğin siz parayı aldığınız zaman ben bu borcu 1 sene içinde kapatacağım derseniz 1 sene boyunca aylık 20.000 TL ödeyecek ve 1 sene sonunda toplam borç olan 100.000 TL’yi ödeyeceksiniz. Bu durumda aldığınız 80.000 TL’ye 1 sene sonra 340.000 TL para ödeyeceksiniz. Aşağıdaki tabloda bu faiz oranları ve ödeyeceğiniz parayı hesaplayabilirsiniz.

Alınan Faizli Para – Elinize geçecek para Aylık Vade ve Aylık Ödeme Senet bitiş tarihinde ödeme Toplam Tefeciye ödenen rakam
100.000 TL – 80.000 TL 12 Ay – Aylık 20.000 TL 1 Sene Sonra 100.000 TL 340.000 TL
100.000 TL – 80.000 TL 24 Ay – Aylık 20.000 TL 2 Sene Sonra 100.000 TL 580.000 TL
200.000 TL – 160.000 TL 12 Ay – Aylık 40.000 TL 1 Sene Sonra 200.000 TL 680.000 TL

Yukarıda verdiğimiz gibi sizde hesaplama yapabilirsiniz. Tefecilere ne zaman ana parayı öderseniz o zaman borcunuz bitecektir. Bu yüzden bu parayı almadan iyi düşünmeniz gerekiyor.

Tefeci Faiz Gecikmesi Olursa Ne Olur?

Tefecilerde senet gününüzü 1 gün geciktirirseniz ve düşüncesiz birisinden alışveriş yaptıysanız 100.000 TL’lik borcu sizden 200.000 TL ödemenizi talep edebilir ve yoksa 10 gün içinde evi satacağını söyleyebilir. Bu duruma düşmemek için eğer para aldıysanız gününde yatırım yapmanızı öneririz. Aşağıdaki video haberi izleyerek Tefecilerin kararttığı hayatlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tefeci Nasıl Bulurum? İzmir

İzmirdeki tefeciler Buca, Bornova, Konak, Karabağlar, Torbalı, Karşıyaka, Menemen, Bayraklı ve Balçova ilçelerinde bulabilirsiniz. Sosyal medya hesapları üzerinden tefeci araması yapabilirsiniz. Bu sitelerdeki profillere mesaj bırakarak durumunuzu açıklayabilirsiniz. Ayrıca çevre esnaf, emlakçı, kahveci ve manav gibi yerlere de sorarak tanıdığı tefecileri bulabilirsiniz.

Yukarıdaki verdiğimiz tablodan sonra hala tefeci arıyorsanız bir an önce kendinizi vazgeçirmenizi öneririz. Bunun için senetle kredi veren yerler ve kredi veren bankalar yazılarımızı okumanızı öneriyoruz.