KOSGEB Destek Kredisi Başvuru ve Şartları Nelerdir?

KOSGEB Destek Kredisi Başvuru ve Şartları Nelerdir? Bu konu hakkında sizleri bilgilendireceğiz. KOSGEB son zamanlarda özellikle yeni girişimcilerin başvuru yaptığı bir destek kurumudur. KOSGEB destek kredisi ile hayalinizdeki işi açabilir, hibe kredilerle de bu işi açmak için nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. En iyi iş projeniz ile birlikte KOSGEB’e başvuru yaptığınızda bu işi kabul ettirirseniz ancak destek kredisi alabiliyorsunuz. Şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

KOSGEB Hibe Projesi Nasıl Kabul Edilir?

Öncelikle başvuru yapacağınız işte biraz da olsa bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. KOSGEB küçük ölçekli veya büyük ölçekli bir işletme kuracağınıza karışmaz. Hazırladığınız iş planı ve projenize göre değerlendirme yapmaktadır. İş planını iyi yaparsanız ilk başvurudan sonra bu sizin için artı olacaktır. İyi geliştirilmiş bir proje için öncelikle iyi bir ön araştırma yapmalısınız. Pazar durumuna bakmalısınız. Girdiğiniz işin diğer rakiplerini tartmalısınız. İşlerin nasıl gittiğini nasıl ürün pazarlaması yapıldığını muhakkak araştırmalısınız. Bu konuları doğru araştırdığınızda vereceğiniz sunumda da belirtirseniz KOSGEB başvurunuzun kabul olmaması gibi bir neden olmayacaktır.

KOSGEB’e Başvuru Nasıl Yapılır?

Devlet destekli iş kurmak isteyen girişimciler resmi web sitesinden ilk başvuru bölümünden başvuru gerçekleştirmelidirler. KOSGEB Başvuru linki için tıklayınız.

KOSGEB Destek Başvurusu

KOSGEB’den kredi almak istiyorsanız öncelikle bu kurumun verdiği girişimcilik kursunu iyi derecede bitirmeniz gerekmektedir. 32 saatlik eğitim sonunda size sınav yapılacak ve bu sınav dahilinde hibe destek almaya hak kazanacaksınız. Ayrıca KOSGEB girişimcilik sertifikasını da bu eğitimden sonra verilecektir. Bu eğitimi başarı ile yapan kişiler, devlet destekli hibe kredilere de başvuru yapacaklardır. Bu KOSGEB girişimcilik sertifikasına e-devlet üzerinden başvuru yapabiliyorsunuz. E-devlet sistemine kimlik numaranız ve e-devlet şifreniz ile birlikte girdikten sonra girişimcilik sertifikası başvuru formuna gelerek kolayca formu doldurup başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Eğer girişimcilik desteği revizyon formu veya yeni girişimci desteği iş formu doldurmak istiyorsanız KOSGEB resmi internet sitesine girerek başvuru yapmanız gerekmektedir. KOSGEB destek başvurusu yapmanız için ise bir takım şartlara uygun olmanız gerekmektedir. Şimdi isterseniz bu şartlar hakkında bilgiler verelim.

KOSGEB Destek Başvurusu Şartları Nelerdir?

Herkesin merak ettiği konulardan birisi de KOSGEB destek başvurusundaki şartlardır. Eğer sorunsuz bir şekilde başvuru yapmak istiyorsanız şartları da bilmeniz gerekmektedir. Bu şartlar düşünüldüğü gibi ağır değildirler.

  • 18 Yaş ve üzerinde olmanız gerekmektedir.
  • Daha önce KOSGEB desteği almamanız gerekir. Eğer daha önce bir destek aldıysanız kredi başvurunuz olumsuz olacaktır.
  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmanız gerekir. Başka ülke vatandaşları yararlanamazlar.

Verilen bu şartları yerine getiren herkes başvurusunu gerçekleştirebilir. KOSGEB daha çok genç girişimci ve kadın adaylara destek vermeyi planlamaktadır. Eğer genç girişimci ve kadın girişimci iseniz KOSGEB kredi alma şansınız daha yüksektir. Ayrıca eski hükümlü olan veya yeni hükümlü olan kişilerde KOSGEB kredisi başvurusu yapabilirler. Yalnız işlediği suçlar yüz kızartıcı olmaması gerekir.

Esnaf kefalet kredileri ile ilgili yazımızı okumak isterseniz Esnaf Kefalet Kredisi 2019 adlı makalemize göz atabilirsiniz. Esnaf Kefalet kredileri ile de devlet destek kredileri vermektedir. Sizde KOSGEB hakkında sormak istediğiniz her türlü konuyu aşağıdaki yorum kısmına iletmenizi istiyoruz.