Bütün Kredi Borçlarımı Tek Bir Bankadan Ödemek İstiyorum

“ Bütün kredi borçlarınızı tek bir yere toplamak isterseniz, bankalar bunun için belirli kredi kampanyaları yapmaktadırlar. İhtiyaç kredileri adı altında borç kapatma kredisi veren bu bankalardan 36 ay vadeye kadar borçlarınızı yapılandırmak için kredi alabilirsiniz.” Vural Bey
Bütün Kredi Borçlarımı Tek Bir Bankadan Ödemek İstiyorum

Borç Kapatma kredisi ile tüm kredi borçlarınızı kapatabilirsiniz. Borç kapatma kredisi alarak daha düzenli ödemeler yapabilirsiniz. 2019 yılının Ocak ayında sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Ziraat Bankası ve Ardından da Vakıfbank kredi kartı borçlarını kapatmak için müşterilerine 60 ay vadeye kadar kredi vermeye başlamıştır. Şu an için bu iki banka bu krediyi verirken faiz oranları %1.10 ile %1.20 arasında değişmektedir. Bu krediyi alabilmeniz için sadece kredi kartı ve KMH hesap borçlarınızı kapatabilirsiniz. Kredi borçlarını bu kampanya kapsamamaktadır. Bankalardan tüm kredi ve kredi kartı borçlarınızı tek bir bankaya aktarmak istiyorsanız borç birleştirme kredilerine başvuru yapabilirsiniz. Bugün sizlere Bütün Kredi Borçlarımı Tek Bir Bankadan Ödemek İstiyorum hakkında bilgiler vereceğiz ve size en uygun krediyi hangi bankadan alırsınız bunun hakkında bilgiler vereceğiz. Yazımızı dikkatli bir şekilde okuyarak bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kredi ve kredi kartı borçlarını tek bir bankaya birleştiren müşteriler genellikle rahat bir nefes alırlar. Özellikle dağınık borçlar neticesinde her ay maaşından fazla ödeme yapmaya zorlanan bu kişiler bankalardan borç temizleme kredisi alarak tüm borçlarını tek bir bankada toplayabilirler. Bu kredileri ister ihtiyaç kredisi olarak alabilir, isterseniz de ipotek karşılığı ihtiyaç kredisi olarak alabilirsiniz. Sizin borcunuzun ve gelir durumunuza göre bu değerlendirmeyi bankalardan yapabilirsiniz. Bir önceki konumuz olan En Uygun İhtiyaç Kredisi hakkında bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Alarak Ödemelerinizi Rahatlatın

Bu tarz krediler bazen kişiler için kurtuluş olmaktadır. Eğer sizde kredi ödemelerinizi aksatmadan yapmak istiyor ve dağınık borçlarınızı tek bir yere ödeme yapmak istiyorsanız bankaların borç kapatma kredisine başvuru yapabilirsiniz. Bankalar bu krediyi verirken müşterilerinin banka şartlarına uygun bir müşteri olmasını istemektedir. Eğer sizde banka şartlarına uygun bir müşteri değilseniz bu bankalardan birleştirme kredisi alamazsınız.

Borç Kapatma Kredisi Hakkında

Borç kapatma kredisi alabilmeniz için icralık olmamanız gerekmektedir. Müşterilerin yanlış anladığı bir konu olan borç kapatma kredisinde sizin bankaya olan borçlarınız güncel olmalı ve bu borçları ödemekte zorlandığınızı beyan ettiğinizde bu kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Eğer bir kredi ve ya bir kredi kartı ödemesini 90 gün boyunca yapmadıysanız, banka sizi icraya verecek ve kara listede olan bir müşteri grubunda olacaksınız. Eğer icralık borçlarınız varsa bankalardan kredi alamazsınız. İhtiyaç Kredisi Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler adlı konumuzu okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Eğer banka şartlarına uygun olan bir müşteriyseniz hemen tüm borçlarınızın kapatma rakamlarını alarak kendiniz bir ön hesaplama yapmalısınız. Bu ön hesaplama neticesinde bankadan kredi başvurusu yapabilir ve ödeme gücünüze göre kredi almak isteyebilirsiniz. Aksi taktirde yine sıkıntı yaşarsanız kredi notunuz ve kredi sicilinize direk etkisi olacaktır.

Borçları Tek Bir Bankaya Toplayan Bankalar

Tüm şartlara uygun bir müşteriyseniz bazı bankaları öncelikli olarak tercih etmeniz gerekmektedir. İlk olarak kamu bankalarını tercih edebilirsiniz. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank ülkede en uygun faiz veren bankaların başında gelir. Ayrıca bu bankalardan tüm borçlarınızı tek bir yere almak istediğinizi belirtirseniz özel faiz oranlarından faydalanırsınız. Maaş müşterilerine göre de daha iyi oranlar veren bu bankadan borç miktarınıza ve gelirinize göre kredi almak istiyorsanız en yakın banka şubelerine gidebilirsiniz. Ayrıca bu bankalardan da borç transfer kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

  • Denizbank
  • Burgan Bank
  • ING Bank
  • QNB Finansbank
  • Akbank
  • Şekerbank
  • Garanti Bankası
  • Akbank
  • İş Bankası

Borç transferi kredisi istiyorsanız en yakın banka şubesine giderek tüm borçlarınızı yazan kağıt ve evraklarınızla birlikte direk şubeye başvurmanız gerekir. İnternet üzerinden ve ya SMS ile borç transfer başvurusu yapmayınız. Yaptığınız taktirde başvurunuz olumsuz olur ve kredi notunuz düşer. Eğer kredi notunuz düşükse Kredi Notum Bir Ayda Yükselir Mi? Adlı yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz.