Kredi Çekemiyorum 2019 (YENİ YÖNTEMLER)

Kredi çekemiyorum. Bankadan kredi alamıyorum. Bunun sebebi nedir diyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Ekonomik olarak ihtiyaçlarımızı karşılayamadığımız zaman bankalar bize bu desteği kredi imkanıyla sunuyor. Ama bazı kişiler maalesef bu kredilerden faydalanıyor. Eğer Neden Kredi Çekemiyorum veya Neden Kredi Alamıyorum diyorsanız bu yazımızda sizinle bu soruların cevaplarını aradık. Acil nakit ihtiyacını karşılamak için bankalardan kredi çekebilirsiniz. Ama bankasının talep ettiği şartları yerine getirmediğinizde kredi başvurusu yapsanız bile olumsuz sonuç alırsınız. Bu yazımızda 2019 güncel verilerine dayanarak neden kredi alamadığınızı açıklayacağız.

Kredi Çekemiyorum 2019

2019 yılı itibariyle kredi veren bankalar kredi vadelerini 60 aya kadar yükseltti. Böylece kredi limitiniz düşükse eğer %30 daha arttırarak acil nakit ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Ama elbette bankaların kredi vermeleri için müşterilerinde aradığı belli şartlar vardır. Bu şartlara uygun olmadığınız sürece bankalar kredi başvurunuza olumsuz dönüt verecektir. Bu şartlar:

  • Yaş Sınırı
  • Gelir Belgesi
  • Kredi Notu
  • Kredi Sicili
  • Talep ettiğiniz kredi limiti
  • Başvurduğunuz Kredi veya Kredi Kartı Miktarı

Yukarıda bahsettiğimiz durumlar kredi alabilmeniz için bakılması gereken şartlardır. Bankalar bu durumları kolayca kontrol edebilmeleri için KBB Ekranını kullanıyor. T.C Kimlik Numaranızla tüm kredi siciliniz, kredi geçmişiniz tek bir ekran üzerinde görüntülenebilir ve ekran sizin kredi alıp alamayacağınız otomatik olarak belirtecektir.

Kredi alabilmeniz için en önemli iki faktör kredi notunuz ve kredi sicilinizdir. Bu yüzden kredi başvurusu yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmelisiniz.

Banka dışında Kredi Veren Kuruluşlar

Bankaların talep ettiği şartlara uymadıkları için kredi başvurusu olumsuz sonuçlanan bireysel çözümü kredi veren diğer finansal kuruluş veya küçük işletmelerde arıyor. Emekli olan veya memur olmayan kişilerin kredi sicil kötüyse bankalar kredi veya kredi kartı vermez. Eğer bu kişiler bankalardan kredi istiyorsa o zaman kredi sicillerini gözden geçirip, kredi sicillerini düzeltmeleri gerekir ki bunun da zaman alacağını belirtmeliyiz. Eğer kredi siciliniz kötü ve düzeltmek istiyorsanız bankalara olan tüm borçlarınızı ödemelisiniz.

Memurum ama Kredi Alamıyorum

Memur olan vatandaşlar daha kampanyalı, indirimli veya rahat kredi alabilmeleri için maaşlarını aldıkları bankaya başvurmaları tavsiye edilir. Bu sayede 100.000 TL’ye varan kredi imkânınız vardır. Akbank, ING Bank, Denizbank gibi özel bankalara maaş taşıması yaparsanız kredi notunuz düşük olsa bile acil nakit ihtiyacınızı karşılayacak krediyi alabilirsiniz. Fakat bilmeniz gereken bir durum vardır; eğer icralık durumunuz varsa maalesef kredi almanız zorlaşır.

Emekliyim ama Kredi Çekemiyorum

Kamu bankaları üzerinden emekli maaşlarını çekenlerin eğer icralık bir durumu yoksa maaşlarına göre kredi çekebilirler. Eğer icralık durumunuz varsa maalesef kredi çekemezsiniz. Ayrıca Akbank, ING Bank, Denizbank gibi özel bankalara maaşınızı taşırsanız kredi notunuz düşük olsa bile kredi alabilirsiniz.

Yukarıda sizlere kredi çekemiyorum hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bilgiler hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.