Kredi Notum Bir Ayda Yükselir Mi? (Püf Noktası)

“ Kredi notu bankalardan kredi almanız için önemli bir puanlama sistemidir. Kredi notu düşük olan kişiler bankalardan kredi ve kredi kartı alamazlar. Bu sebeple bir an önce kredi notunu yükseltmeniz gerekir. Bir ayda 100 veya 150 puan yükseltmeniz mümkün değildir ama, doğru bir şekilde üzerine düşerseniz kısa sürede istediğiniz kredi notuna ulaşabilirsiniz.” Vural Bey
Kredi Notum Bir Ayda Yükselir Mi? (Püf Noktası)

Kredi notunu bir ayda yükseltebilir miyim? Bu konu son zamanlarda her platformda tartışılan bir konudur. Eğer sizde kredi notunuz düşük olduğu için kredi alamıyorsanız kredi notunuzu yükseltmeye yönelmelisiniz. Öncelikle söylemek istiyoruz ki kredi notunuzun düşük olduğunu öğrendiğinizde hiçbir bankaya başvuru yapmayın. Ya verirse diye bir sistem yoktur. Bankalar bir sistem üzerine kurulmuş ve bu sisteme göre kredi vermektedir. Bu yüzden kredi notunuz düşükse kesinlikle bankalardan kredi ve kredi kartı başvurusu kesinlikle yapmayınız. Eğer kredi skorunuz hakkında daha detaylı bilgi almak için bir önceki konumuz olan Kredi Skorum Düşük, Ne Kadar Kredi Kullanırım adlı makalemizi okuyabilirsiniz. Bugün sizlere kredi notum bir ayda yükselir mi bunun hakkında bilgiler vereceğiz. İşte detaylar.

Kredi Notum Bir Ayda 150 Puan Artar mı?

Kredi notunun çok fazla arttırma yöntemi vardır. İlk olarak borçlarınızı ödemeli ve gecikmiş hiçbir ürününüzün bulunmaması gerekmektedir. Eğer kredi notunuzu hızlı bir şekilde yükseltmek istiyorsanız ilk olarak borçlar aklınıza gelmelidir. Eğer borçlarınızda gecikme varsa bunu kapatmalı ve mümkünse tüm borcu ödemelisiniz. Çünkü kredi notları en çok gecikmiş ödemeler yüzünden hızlıca düşmektedir. Ayrıca yaptığınız bilinçsiz başvurularda kredi notunu hızlı bir şekilde düşürür. Mesela bir bankadan kredi başvurusu yaptınız ve banka size kredi vermedi. Bu durumda red yiyeceksiniz ve en az 150-200 puanınız düşecektir. Kredi notunda unutmamanız gereken bir diğer durum da kredi notu hızlı düşer ama çabuk yükselmez. Bu yüzden dikkatli bir şekilde notumuzu bilmeli ve düşürmemek için özen göstermeliyiz. Eğer borçlarınızı öderseniz ay içinde olan güncellemelerle kredi notunuz yükselecektir. Ayrıca kredi kartı kullanmanız ve bu kredi kartı ile nakit avans çekmemeniz önemlidir. Nakit avans kredi notunu düşürür. Bu kredi kartı ile alışveriş yapın ve gününde öderseniz kredi notunuz hızlı bir şekilde yükselecektir.

Kısa Sürede Kredi Skorumu Yükseltebilir miyim?

Genellikle kredi notu düşükler, kredi almak için bir an önce kredi notunu hızlı bir şekilde yükseltmek isterler. Yalnız kredi notunuz ne kadar düşük bu çok önemlidir. Örneğin bir bankadan kredi almak için en az 1100 kredi notuna sahip olmanız ve kredi sicilinizin de temiz olması gerekmektedir. Eğer sizin kredi notunuz 700 ve üzerindeyse bu kredi notunu iki ay da yükseltebilir 1100’e getirebilirsiniz. Bunu da ödemelerinizi yaparak ve kredi kartını kullanarak yapabilirsiniz. Ama kredi notunuz 100, 200, 300, 400 ve 500’se bu kredi notu yükselmesi imkansızdır. Çünkü bankalardan kredi notu bir anda yükselmez. Bu kredi notlarını düşürmekteki sebebiniz özellikle kredi başvurularıysa bu başvuruların silinmesini beklemeli ve bir daha 1100 olasıya kadar kredi başvurusu yapmamanız gerekmektedir.

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Banka Var Mı?

Bazı durumlarda bankalar yüksek faizle düşük kredi notu olan kişilere kredi vermektedir. Özellikle Aktifbank 30 bin liraya kadar N-Kolay kredisi vererek yüksek faiz almaktadır. Bu krediye başvurmak için www.nkolaykredi.com.tr adresine girmeli, oradaki başvuru formunu doldurup kredi başvurusunu tamamlamalıdır. Başvuru sonucunu da size başvurduğunuz sayfada söyleyeceklerdir. Krediniz onaylanırsa da adresinizde krediyi kullanacaksınız. Yalnız eğer kredi notunuz çok düşük ve icralık durumlarınız varsa bu bankadan kredi alamazsınız.

Yukarıda sizlere Kredi notum bir ayda yükselir mi? Kredi notunu yükseltmek için neler yapmalıyım hakkında bilgiler verdik. Sizde verdiğimiz bilgileri iyi okuyarak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Ayrıca bir diğer yazımız olan Kefilsiz Denizbank’tan 10.000 TL Kredi adlı makalemizi de okuyarak bu kredi hakkında bilgi alabilirsiniz.