Kuveyt Türk Faizsiz Konut Kredisi | 2019

Kuveyt Türk Faizsiz Konut Kredisi Başvurusu nasıl yapılır? Faizsiz konut kredisi almak için şartlar nedir? Bu yazımızda sizlere Kuveyt Türk Konut Finansmanı kredisi hakkında bilgiler vereceğiz. Bankalardan kredi almak istediğiniz zaman ihtiyaç kredisi olsun, konut kredisi olsun sizden faiz alacaklardır. Yüksek faiz durumu olduğu zaman kredi başvurusu yapmak istemeyiz. Ayrıca dinimize göre faizin haram olduğu için de bazı kişiler faizli kredileri tercih etmemektedir. Bu gibi durumlarda katılım bankalarına gidebilir ve kredi başvurusu yapabilirsiniz. Katılım bankaları islami şartlara uygun olarak sizlere helal kredi adı altında faizsiz kredi vermektedir. Sizde bu bankalardan faizsiz ihtiyaç kredisi, faizsiz taşıt kredisi ve faizsiz konut kredisi alabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Kuveyt Türk Bankasının konut kredisi faiz oranları ve faizsiz kredi başvurusu nasıl yaparsınız bunun hakkında bilgiler vereceğiz. İşte detaylar.

Kuveyt Türk Konut Kredisi 2019

Kuveyt Türk konut kredisi islami şartlara göre helal kredi adı altında verilmektedir. Ülkemizde faizin haram olduğunu düşünen ve dinine bağlı olan kişiler Kuveyt Türk bankasından faizsiz kredi alabilirler. Bu banka size faiz yerine kar payı uygulayacaktır. Alacağınız evi kredinizin onay sonrasında banka kendisine alacak ve daha sonra üzerinde kar payı koyarak size satacaktır. Bu şekilde aylık taksitlerinize faiz uygulaması yerine kar payı uygulaması yapılacaktır.

Kuveyt Türk Bankası üzerinden konut kredisi almak istiyorsanız ayrıca bankalardaki siciliniz ve gelir durumunuzda önemlidir. Konut kredisi alabilmeniz için aşağıdaki şartlara uygun müşteri olmanız gerekiyor.

 • Kredi Notunuzun yüksek olması gerekir.
 • Kredi siciliniz temiz olması gerekir.
 • Bankalardan dolayı icralık olamamanız ve kredi, kredi kartı ödemelerinizde gecikmeler olmaması gerekir.
 • Devlete borcunuz olmaması ve hesaplarınızda e-haciz olmaması gerekir.
 • Gelir durumunuzun iyi olması gerekir. Son 6 aydır aynı iş yerinde sigortalı olarak çalışıyor olmanız gerekir.
 • Evli iseniz eşinizin de aynı şekilde sicili iyi olması gerekir.
 • Aynı ikametgahta bulunan kişiler ile ortak hane gelirinize bakılarak kredi verilecektir. Gelirleriniz düşük ise kredi başvurunuz onaylanmaz.
 • Alacağınız evin krediye uygun olması gerekir.
 • Alacağınız evin ekspertiz değerinin %80’ine kadar 120 ay vadeli başvuru yapabilirsiniz. Kalan %20’lik kısmı bankaya teminat olarak vermelisiniz.
 • Başvurunuzu banka şubesine evraklar ile yapmalısınız.

Faizsiz Konut Kredisi Almak İçin İstenilen Belgeler?

Faizsiz olarak Kuveyt Türk Katılım Bankası üzerinden kredi başvurusu yapacaksanız evraklarınızın tam ve eksiksiz bir şekilde vermeniz gerekmektedir. Bu evrakların arasında

 • Nüfus Cüzdanı
 • Kredi alacağınız konut tapu fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Hane gelir durumu
 • İkametgah Belgesi
 • Bankanın istediği diğer evraklar ve ekspertiz ücreti bulunmaktadır.

Yukarıdaki evraklar ile en yakın Kuveyt Türk Bankası şubesine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Helal Konut Kredisi Veren Bir Bankadır.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Hesaplama

Kuveyt Türk konut kredisi alacaksanız sizin aldığınız fiyat üzerinden değilde bankanın belirlediği ekspertiz ücretine göre kredi verilecektir. Ekspertiz ücretini ödedikten sonra evinize ekspertiz gelecek ve alacağınız eve değer biçecektir. Bu biçtiği değerin üzerinden %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. %20’lik kalan kısmı bankaya teminat olarak vermelisiniz. Bu duruma göre bankanın kredi hesaplaması şu şekildedir.

Konut Kredisi Vade Aylık Taksit
50.000 TL 120 Ay 971 TL
100.000 TL 120 Ay 1.943 TL
150.000 TL 120 Ay 2.914 TL
200.000 TL 120 Ay 3.888 TL
250.000 TL 120 Ay 4.857 TL
300.000 TL 120 Ay 5.829 TL
400.000 TL 120 Ay 7.772 TL
500.000 TL 120 Ay 9.715 TL
1.000.000 TL 120 Ay 19.431 TL

Yukarıdaki tabloda kar payı oranı %1.68 oranından hesaplanmıştır. Güncel kar payı oranı için www.kuveytturk.com.tr adresine girerek hesaplama yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Başvuru Sorgulama

Hesaplamanızı yaptıktan sonra başvurunuzu yaptınız ve henüz sonuç alamadıysanız başvuru sorgulama işlemleri yapabilirsiniz. Bunun için Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri numarası 444 0 123 veya 0 850 251 0 123 arayarak başvuru sonucu öğrenme işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca en yakın banka şubesinden de kredi başvuru sonucu öğrenmesini yapabilirsiniz. Ama normal şartlarda kredi başvurunuz sonuçlanır sonuçlanmaz SMS ile bilgilendirilecek ve bankacı tarafından aranacaksınız.

Yukarıda sizlere Kuveyt Türk Faizsiz Konut Kredisi hakkında bilgiler verdik. Ayrıca Faizsiz Konut Kredisi yazımızı okuyarak diğer faizsiz kredi veren bankalar hakkında da bilgiler alabilirsiniz.