Mevduat Faizi Hesaplama 2019 (Hoş geldin Faizi)

Mevduat Faizi Hesaplama yaparken her bankanın faiz oranlarının farklı olduğunu söylemek isteriz. Bankalar müşterilerine mevduat hesabı açacakları zaman kampanyalardan faydalanmalarını isterler. Özellikle hoş geldin faizi adı altında yatıracağınız paralardan daha çok faiz kazanabilirsiniz. Bankalar 2019 yılından itibaren mevduat faizleri ile ilgili güncellemeler yapmışlardır. Bu güncellemelerden sonra müşteriler hangi bankaya faizle para yatırma konusunda araştırmalara girmişlerdir. Çünkü ülkemizdeki bazı bankalar yüksek faizle mevduat verirken bazı bankalar ise düşük faiz ile mevduat hesabı vermektedir. Bu yazımızda size en yüksek mevduat faizi hesaplama hakkında bilgiler vereceğiz.

En Yüksek Mevduat Faizi Veren Banka 2019

Birikmiş bir paranız var ve bir yatırım yapmak istiyorsanız, bankalardan mevduat hesabı açarak faizle paranıza para katabilirsiniz. Son zamanlarda mevduat faiz oranlarının yükselmesi ile birlikte kişiler paralarını değerlendirmek için banka mevduat hesabına yatırmaktadırlar. Konut kredilerindeki faiz artışı da bir nevi insanları bu hesapları açmaya yöneltmiştir. Bankalardan kısa süreli mevduat hesabı açarak para kazanabilirsiniz. Her bankanın uyguladığı mevduat faizi diğerlerine göre farklılık göstermektedir. Şimdi sizlere tüm bankaların verdiği mevduat faizleri ile ilgili tablomuzu paylaşalım. Bu bankalardan bu faiz oranı ile hizmet almak istiyorsanız ilk defa hesap açma işlemi yapmış olmanız gerekmektedir.

Bankalar Faiz Oranı
Halkbank %20
ABANK %22.25
Enpara.com %22.50
QNB Finansbank %20.50
ING Bank %23.00
Akbank %19.50
İş Bankası %18.30
Türkiye Finans Bankası %14.75
Ziraat Bankası %18.50
Garanti Bankası %18
Yapı Kredi %20.35
Denizbank %19.50
Burgan Bank %22.50
Aktifbank %23.00
ICBC Bank %20.70
Odeabank %23
Şekerbank %19.25
Fibabanka %22.50
Vakıfbank %18
HSBC Bank %20

Yukarıdaki tabloya göre 32 günlük Odeabank’tan 100.000 TL yatırım yaparsanız faiz sonu 1.714 TL para kazanabilirsiniz. Aynı şekilde Enpara.com 1.528 TL verirken ICBC Bank 1.543 TL faiz vermektedir.

En Çok Mevduat Faizi Veren Banka 2019

Yukarıdaki tablodaki faiz oranlarından yararlanmak istiyorsanız bankaların hoş geldin faiz kampanyasından yararlanmalısınız. Hoş geldin faizi genel olarak yüksek faiz oranı verip sizin daha çok para kazanmanıza vesile olmaktadır. Bunun için ilk olarak hoş geldin faizlerini değerlendirmenizi öneririz. Hoş geldin faizinde dikkat etmeniz gereken bir diğer durum vade bitişi standart faizlerdir. Bu faizler rakamsal olarak düşük olabilir. Bunun da incelemesini yaptıktan sonra kendinize uygun bankayı seçebilirsiniz. Bazı bankalar 1 aylık hoş geldin faizi verirken bazı bankalar ise 1 yıl üzerinde hoş geldin faizi vermektedir.

ING Bank’tan hoş geldin faizi almak istiyorsanız 1 yıl, HSBC bank’tan 1 ay, Denizbank’tan 370 güne kadar, Vakıfbank Arı Hesap 100 güne kadar, Burgan Bank 90 gün, Aktifbank 1 sene olarak hoş geldin faizi vermektedir.

Vadeli Hesap Mı? E-Vadeli Hesap mı?

Banka şubelerinden yaptığınız mevduat açma hesaplarında genel olarak düşük faizler uygulanmaktadır. Eğer yüksek faiz almak istiyorsanız bankadan ilk defa hesap açmalı ve internet üzerinden e-vadeli hesap açmanız gerekmektedir. İnternet üzerinden masrafsız ve daha kolay olduğu için bankalar burada yüksek faiz uygulamaktadırlar. E-vadeli mevduat hesap internet bankacılığı üzerinden kolay bir şekilde açabileceğiniz bir hesaptır. Bu yüzden faizleri yüksektir. Ayrıca açtığınız bu hesabın internet üzerinden daha kolay bir şekilde takibini yapabilirsiniz. Yüksek faiz ve kolay hesap açmak istiyorsanız bankaların e-vadeli hesabını açabilirsiniz.