Ne Kadar Kredi Alabilirim? Maaşımın Kaç Katına Kredi Olur?

Ne Kadar Kredi Alabilirim? Maaşımın Kaç Katına Kredi Olur? Bankalar üzerinden bir kredi desteği isteyecekseniz ilk olarak kendinize sorduğunuz sorular bu tarz sorular olacaktır. Bankalardan ne kadar kredi alabilirim ve aldığım kredi bana yetmez ise ne yapabilirim gibi soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz. Bankaya kredi başvurusu yaptığınızda sizin gelirinize göre yani maaşınıza göre kredi vereceklerdir. Memur, emekli, çalışan kişiler ihtiyaç kredisi, konut kredisi, ipotekli kredi ve taşıt kredisi almak istediklerinde limitleri kredi notu ve gelirlerine göre belirlenecektir. Bu yazımızda sizlere ne kadar kredi alabilirim bunun hakkında bilgiler vereceğiz.

Bankalardan Ne Kadar Kredi Alırım?

Bunun için bankalar sizin aldığınız maaşa göre kredi verirler. Yaptırdığınız taksit sayısına göre oluşan aylık ödeme sizin maaşınızın %50’sine kadar geçmemesi gerekmektedir. 2500 TL bir maaş alıyorsanız taksit tutarınız 1250 TL’yi geçmemesi gerekmektedir. Bazı durumlarda bu işlem %60’ı kadar da çıkabilmektedir.

Konut kredisi almak istediğiniz zaman işleyiş daha farklı olacaktır. Konut kredisinde hane halkı gelirine de bakılarak kredi verilmektedir. Hane halkı toplam gelirinin %50’si geçmeyecek şekilde taksit oluşturabilirsiniz.

Maaşın Kaç Katına Kadar Çekebilirim 2019

2.500 TL civarında maaş alan bir kişi yeni vade oranları ile 40 bin tl civarı bir kredi alabilir. Tabi bu bankadan bankaya değişmektedir. Başvuru yaptığınız banka eğer bu limitlere kadar kredi veriyorsa anında alabilirsiniz. İhtiyaç kredilerini ve taşıt kredilerini 60 ay vadeye kadar yaptırarak kullanabilirsiniz.

Bazı bankalar ise maaşınızın katlarına göre kredi vermektedir. Örneğin Vakıfbank maaşınızın 22 katına kadar kredi verirken, Aktifbank 30 katına kadar kredi verebilmektedir. Diğer bankalar ise genel olarak 15 katına kadar kredi vermeyi tercih ederler. Maaş bankanız olması ve maaş taşıması yaparsanız da bu durum değişecektir.

Kolay kredi başvurusu yapabileceğiniz bankalar arasında en uygun kredi başvurusunu gelen olarak gelir belgesiz kredi veren bankalar tarafından değerlendirmeniz gerekmektedir. Eğer kredi notunuz yüksek ve kredi siciliniz temiz ise, ödemelerinizi düzenli yapıyorsanız gelir belgesiz kredi veren bankalar adlı sayfamıza giderek buradaki kredi başvurularını yapabilir ve yüksek kredi limitlerinden faydalanabilirsiniz. Kredi başvurusu yaptığınız zaman ne kadar kredi çekebileceğinizi sorgulayabilirsiniz.

Ziraat Bankasından Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Ülkemizde kamu bankası olarak hizmet veren bu bankadan kredi başvurusu yapmak istiyorsanız öncelikle düzenli bir gelire sahip olmanız gerekmektedir. Ziraat bankası gelir belgesiz hiçbir şekilde sizlere kredi vermeyecektir. En az 6 ay sigortalı bir işte çalışıyorsanız ve aldığınız maaş en az asgari ücret ise kredi başvurusunda banka şubelerine giderek başvurabilirsiniz.

Ziraat bankası emekli olan kişilere daha cazip oranlarla kredi başvurusu yaptırmaktadır. Eğer emekli maaşınızı bu bankadan alıyorsanız emekli maaşınıza göre 100.000 TL’ye kadar kredi başvurusu yapabilirsiniz. Yaptığınız bu ihtiyaç kredisi başvurusunu 60 ay vadeye kadar kullanabilirsiniz. Kredi notu ve kredi sicili emekliler için o kadar önemli değildir. Sadece bankadan kaynaklı açık takip olmaması durumunda kredi alabilirsiniz.

Eğer özel sektör çalışanıysanız bu banka sizlere yüksek miktarlarda kredi vermeye çekinecektir. En fazla 20.000 TL’ye kadar bireysel ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Eğer daha önce hiçbir banka çalışmanız yok ve kredi puanınız sıfır ise bu bankadan en fazla 10 bin TL kredi alabilirsiniz. Ziraat bankası ayrıca konut kredisi, taşıt kredisi ve ipotekli kredi verirken de aynı şartlar üzerinden vermektedir.

Yukarıdaki yazımızda sizlere ne kadar kredi alabilirsiniz bunun hakkında bilgiler verdik. Sizde bu şekilde kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer asgari ücret alıyorsanız ve asgari ücretliye ne kadar kredi çıkar diyorsanız ilk olarak maaş aldığınız bankadan kredi başvurusu yapmanızı öneririz. Maaş aldığınız bankadan size özel kredi kampanyaları ile hem hızlı bir şekilde kredi sorgulama yapabilir hem de hızlı bir şekilde hesaplama yaparak kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. En uygun kredi her zaman için kendi maaş aldığınız bankadır. Bir önceki yazımız olan Kolay Kredi Veren Bankalar adlı makalemizi okuyarak bu bankalar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.