Prefinansman Kredisi 2019

“ İhracat yapan kişiler ve ya ihracat ile ilgilenen ticari ve kurumsal firmalar için oluşturulan, ürünlerin alımları ve satımlarında yardımcı olan kazanç sağlamak için ön ayak olan duruma prefinansman denir. Bankalarda ihracat yapan şirketlere prefinansman kredisi vermektedirler. Bu krediler yurt dışı kaynaklıdır.” Mehmet Ali Bey
Prefinansman Kredisi 2019

Prefinansman kredileri düşük ve uygun faizlerle verilen kredilerdir. En fazla verilen vade oranı ise 18 ay olarak bilinmektedir. Prefinansman kredileri avans gibi görülebilir. Yurt dışında şirketlere sunulduğundan dolayı bu kredilerin vade oranları en fazla 18 aydır. Ayrıca prefinansman kredisinde faiz oranları da düşüktür. Faiz oranlarının düşük olması sebebi ile bir çok kişi bu krediyi tercih etmektedir.

Bu krediler genel olarak ihracatlar tamamlanıncaya kadar yani ödeme alınasıya kadar kullanılmaktadır. Bu işlem içinde en fazla 18 ay süre verilir. Kredi taksitlerini de 18 ay vadeye göre yapmaktasınız. Alacağınız kredi miktarı ise şirketinizin istediği tutar ve ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterebilir. Eğer ihracatınız ve işlerinizi tamamladıysanız bu kredinin ödemesini yapmalı ve gününü geçirmemelisiniz. Bu durumda prefinansman notunuz iyi olur ve bir daha bu tarz ihtiyaçlarınızda uğraşmadan kredi alabilirsiniz. Bu sistem genellikle kurumsal ve ticari şirketler tarafından kullanılan bir üründür.

Prefinansman Kredileri Nelerdir?

Bu kredilerin kaynağı yurt dışıdır. Bu krediler kısacası yurt dışından sağlanmaktadır. Yurt dışından kaynak bulan şirketler ve firmalar bu kredi başvurusunda bulunabilirler. Bu krediye başvuracak şirketlerin kurumsal ve ticari olması zorunluluğu vardır. Ülkemizdeki prefinansman kredisi veren bankalar ise bu krediye aracılık ederek kişinin ihtiyacını karşılamaktadırlar. Eğer başvurduğunuz prefinansman kredisi onaylandıysa yurt içindeki bankalardan krediyi kullanabilirsiniz. Ülkemizde aracılık yapan bankalar ise şunlardır.

  • ING Bank
  • Akbank
  • Garanti Bankası
  • Ziraat Bankası
  • Turkish Bank
  • Vakıfbank
  • Aktifbank
  • Alternatif Bank

Bu bankalara giderek kredi detayları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Prefinansman Kredi Vadesi Kaç Aydır?

Bu krediler yukarıda da söylediğimiz gibi yurt dışı kaynaklı olduğu için uzun vadelerle kredi almanız mümkün değildir. Faiz oranları düşük olan bu kredilerin vadeleri de en fazla 18 ay olarak sınırlandırılmıştır. Ayrıca bu kredileri farklı para birimleri ile de kullanabilirsiniz. Bu vade oranını belirledikten sonra ödemeleri aksatılmaması kazanç sağlanması açısından oldukça önemli bir konudur. Ödemeler gecikirse kişi daha sonra bu tarz kredi başvurusunda bulunduğunda olumsuz yanıt alacaktır. Bu sebeple prefinansman kredilerini devamlı kullanmak istiyorsanız bu kredileri düzenli olarak ödemeniz istenmektedir.

Yukarıda sizlere prefinansman kredileri hakkında bilgiler verdik. Sizde eğer bu krediler ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz yukarıda verdiğimiz bankalarla iletişime geçerek kredi faiz oranları ve kredi başvurusu hakkında bilgi alabilirsiniz. Bir önceki konumuz olan En Uygun İhtiyaç Kredisi adlı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu konu hakkında soru ve görüşlerinizi de aşağıdaki yorumlar kısmına yazarak bize iletebilir ve kafanıza takılan soruları çekinmeden sorabilirsiniz.