PTT Emekli Kredisi Hesaplama 2019

PTT faizsiz kredi avantajı ile emeklilerin nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için fırsatlar ortaya koymaya devam etmektedir. Emekli vatandaşlar PTT’nin en yakın şubesine giderek sıfır faizli bir şekilde ihtiyaçlarını karşılayacak PTT emekli kredisini almak için başvuruda bulunabilmektedir.

PTT İle Anlaşmalı Olan Bankalar

PTT birçok banka ile anlaşma sağlayarak emeklilerin kredi işlemlerini veya diğer bankacılık işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlamaktadır. Aşağıda PTT ile anlaşmalı olan bankaların listesi yer almaktadır:

 • Aktifbank
 • Vakıfbank
 • Denizbank
 • Fibabanka
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • ING Bank
 • Şekerbank

Aktifbank’tan PTT Emekli Kredisi Alma

Aktifbank PTT ile anlaşma sağlayarak N Kolay kredi imkânıyla beraber emeklilerin kredi ile ilgili isteklerini karşılamaktadır. Aktifbank PTT kredisini emeklilere 60 Bin TL’ye kadar, %3.19 faiz oranıyla ve 36 ay vadeler ile vermektedir. Ayrıca Aktifbank ile kefil sunulmadan krediyi kolay bir şekilde alabilme avantajı vardır. Emeklilerin Aktifbank’tan PTT emekli kredisine başvuruda bulunabilmeleri için maaşlarını PTT şubelerinden almaları koşulu aranmaktadır. Bunun yanı sıra Aktifbank ile PTT emekli kredisine başvuruda bulunmak için şubeye gitmeye gerek duyulmadan resmi internet sitesi üzerinden başvuru işlemleri kolay bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Kredi borcu ödemelerinin yapılabilmesi için ise bankaya otomatik ödeme talimatı verilmelidir.

Vakıfbank’tan PTT Emekli Kredisi Alma

Vakıfbank ile PTT emekli kredisinden Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emekli olan vatandaşlar yararlanabilmektedir. Ayrıca emeklilerin Vakıfbank’tan PTT emekli kredisi alabilmeleri için PTT şubelerinden maaşlarını almaları ön koşul olarak belirlenmektedir. Vakıfbank’tan PTT emekli kredisine başvuruda bulunmak için PTT şubelerine gidilmesi gerekilmektedir. Kredi başvuru işlemleri detaylı bir şekilde incelenip sonucu olumlu olarak değerlendirildiği takdirde emekliler anında krediyi alabilme şansına sahip olmaktadır. Aşağıda Vakıfbank’tan alınan PTT kredisinin özellikleri yer almaktadır:

 • Kredi 20 Bin TL’ye kadar alınabilmektedir.
 • 36 vade imkânı sunulmaktadır.
 • Vakıfbank’tan PTT kredisini kullanabilmek için 80 yaşında olmak gerekmektedir.

Denizbank’tan PTT Emekli Kredisi Alma

Denizbank’tan PTT emekli kredisini almak isteyen emekliler öncelikle maaşlarını PTT şubelerinden almış olmaları gerekmektedir. Denizbank kredi tahsis ücreti almayarak emeklilere avantaj sağlamaktadır. Denizbank’tan PTT emekli kredisi alabilmek için T.C kimlik belgesi ile PTT şubesine giderek başvuru formunun doldurulması gerekilmektedir. Aşağıda Denizbank’tan alınan PTT kredisinin özellikleri verilmektedir:

 • Denizbank 36 Bin TL’ye kadar kredi verebilmektedir.
 • Kredi için belirlenen faiz oranı %3.08’dir.
 • 36 ay vade imkânı tanınmaktadır.
 • Denizbank emeklilerden kredi tahsis ücreti almamaktadır.

Türkiye Ekonomi Bankası’ndan PTT Emekli Kredisi Alma

Türkiye Ekonomi Bankası’nın PTT emekli kredisinden PTT’de çalışan personeller ve PTT şubesinden maaş alan emekli vatandaşlar yararlanabilmektedir. Türkiye Ekonomi Bankası’ndan PTT emekli kredisi almak isteyen müşteriler T.C. kimlik belgelerinin fotokopisi ile beraber PTT şubelerine giderek başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Türkiye Ekonomi Bankası müşterilerinden kredi tahsis ücreti almamaktadır. Ayrıca Türkiye Ekonomi Bankası’ndan PTT emekli kredi 40 Bin TL’ye kadar alınabilmektedir. Bunun yanı sıra kredi vadeleri 3-36 ay arasında belirlenmektedir. Türkiye Ekonomi Bankası’ndan PTT emekli kredisi alınabilmesi için 70 yaş sınırı koyulmaktadır.

ING Bank’tan PTT Emekli Kredisi Alma

ING Bank emeklilere PTT emekli kredisini 45 Bin TL’ye kadar verebilmektedir. Ayrıca  %2.39 faiz oranı ve 36 ay vade imkânı ile beraber emeklilerin kredilerini kolay bir şekilde almalarına yardımcı olmaktadır. ING Bank’tan PTT kredisini alabilmek için emeklilerin yaşının 75 olması koşulu aranmaktadır. Yaş sınırına uyan emekliler ING Bank’tan PTT kredisi alabilmeleri için T.C. kimlik belgelerinin fotokopisiyle birlikte PTT şubelerine giderek kredi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.