PTT Kredi Başvurusu 2019 (Tüm Bankalar, İnceleme)

Emekli kredisi almak isteyenlerin son zamanlarda tercih ettikleri bankalardan birisi PTT şubeleridir. PTT bazı bankalarla anlaşmalı olarak kendi bünyesinde emekli maaşı alan kişilere uygun krediler vermektedir. Sizde eğer emekliyseniz ve bankalardan kredi almakta zorlanıyorsanız PTT kredi başvurusu yaparak ihtiyacınızı giderebilirsiniz.” Vural Bey
PTT Kredi Başvurusu 2019 (Tüm Bankalar, İnceleme)

PTT Kredi Başvurusu 2019 yılında da devam eden bir kredi çeşididir. Uzun yıllardır emekli kredisi veren PTT şubelerinden emekli olanlar kolay bir şekilde kredi alabilmektedir. Bugün sizlere emekliler için hazırladığımız PTT Kredisi hakkında bilgiler vereceğiz ve nasıl başvuru yapabilirsiniz bunun hakkında bilgilendireceğiz. PTT emekli kredi başvurusu için bazı anlaşmalı bankalar vardır. Bu bankalardan kredi almak istiyorsanız PTT’den emekli maaşınızı almanız gerekir. Eğer maaşınız bu bankada değilse maaşınızı taşıdıktan sonra ilk maaşınızı aldığınızda kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu bankalardan faizle kredi imkanı sunulmaktadır. PTT Kredisi faizsiz kredi veren bir banka değildir. Yalnız bu kredi çeşidinin diğer bankalara göre daha cazip fırsatları vardır. Şimdi sizlere bunlar hakkında bilgiler verelim.

Neden PTT Kredisi Kullanmalıyım?

PTT Kredisi genel olarak kişilerin banka çalışmaları olumsuz olmuş ve kredi notu düşmüş kişilere kredi veren bir bankadır. Kendi bankanızdan kredi notunuz düşük diye kredi alamadıysanız kesinlikle maaşınızı PTT’ye taşımalı ve bu bankanın anlaşmalı olan şubelerinden kredi başvurusu yapmalısınız. Kredi notunuza bakmadan uygun vadelerle kredi alabilirsiniz. Şimdi sizlere bu bankalardan en üst limit ne kadar kredi alabilirsiniz bunun hakkında bilgi verelim.

PTT Anlaşmalı Banka Üst Limit Kredi Kullanımı
Aktifbank 60.000 TL x 36 Ay
ING Bank 45.000 TL x 36 Ay
Denizbank 36.000 TL x 36 Ay
TEB 40.000 TL x 36 Ay
Burgan Bank 55.000 TL x 36 Ay

Yukarıda verilen 5 bankadan istediğinize kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu bankaların faiz oranları diğer bankalardan fazla olduğunu söylemek isteriz. Çünkü kişiye özel faiz uygulayan bu bankadan kredi alamayanlarda kredi alabildikleri için faizler yüksek gösterilmiştir. Diğer özel bankalardan olan Burgan Bank’ın 100.000 TL kampanyası için tıklayınız.

PTT Aktifbank Kredisi (En Çok Tercih Edilen)

PTT’nin ilk olarak anlaşma sağladığı bankalardan birisi Aktifbank’tır. Aktifbank’ın asıl amacı düşük kredi notuna kredi veren bir bankadır. Yalnız diğer bankalara nazaran kolay kredi verdiği için, faiz oranları yüksektir. PTT üzerinden Aktifbank kredisi almak istiyorsanız 60.000 TL’ye kadar 36 ay vade ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu krediyi kefilsiz ve evraksız bir şekilde almak için bankadan maaş alan müşteri olmanız gerekir. Eğer bu bankadan emekli maaşı alıyorsanız, kolay bir şekilde kimliğinizle PTT şubesine giderek gişeden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu kredide yaş sınırı 80’dir. Kredi vadesi ile yaşınız 80 yaşını geçmeyecektir. 77 yaşında birisi 36 ay vadeli kredi kullanabilirken 78 yaşındaki bir kişi 24 Ay, 79 yaşındaki bir emekli de 12 Ay kredi kullanabilir. Bu arada bu kredilerde hayat sigortasının da zorunlu olduğunu söylemek isteriz. Yaşınız ne kadar yükselirse hayat sigortanızda o kadar yükselecektir.

 PTT ING Bank Emekli Kredisi (Hızlı Başvuru)

Eğer maaşınızı PTT üzerinden alıyorsanız PTT ING Bank kredisine başvuru yapabilirsiniz. Bu kredinin faiz oranı sizin kredi notunuza ve ne kadar kredi aldığınıza göre değişmektedir. Kredi miktarınız yükseldikçe faiz oranı da aşağı düşecektir. En az 2.500 TL kredi başvurusu yapabileceğiniz bu bankadan en fazla 45.000 TL kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu kredide de yaş sınırı vardır. Vade ile yaşınızın toplamda 75’i geçmemesi gerekir. Yani 36 ay vade ile kredi kullanmak istiyorsanız 72 yaşında olmanız gerekir.

PTT TEB Emekli Kredisi (Jet Kredi)

PTT’den emekli maaşı alan kişiler sadece kimlikleriyle TEB JET Emekli kredisine başvuru yapabilirler. Bu kredide de en az 2.500 TL alabilirsiniz. 40.000 TL olan kredi limitini de en fazla 36 ay vade yaptırabiliyorsunuz. TEB Emekli kredisinde banka çalışmalarınıza ve kredi notunuza bakılmaktadır. Uygun faizle kredi almak istiyorsanız kredi notunuzun iyi olması gerekir. Bu kredide de aldığınız kredi limitine göre faiz uygulanacaktır. En uygun faizi PTT şubelerine başvuru yaptığınızda görebilirsiniz. Kredinin yaş sınırı diğer bankalara göre düşüktür. 70 Yaşında olmanız gerekmektedir. Bu kredinin diğer kredilerden ayıran özelliği ise masrafsız kredi olmasıdır.

PTT Burgan Bank Emekli Kredisi (Detaylar)

Kredi başvurusunu PTT üzerinden yapmak istiyorsanız ve hızlı sonuç almak istiyorsanız Burgan Bank PTT Kredisine başvuru yapabilirsiniz. Bu kredide onay aldığınız zaman anında PTT şubesinden kredinizi kullanabilirsiniz. Üstelik Burgan Bank olmayan şehirlerimizde taksitlerinizi de PTT şubelerinden yapabilirsiniz. Bu kredide en az 10.000 TL limit belirlenmiştir. 36 Ay vadeye kadar kullanabileceğiniz kredide üst limit 55.000 TL’dir. Kredi başvurusu yapacak emekli müşterinin yaşı en fazla 81 olmalıdır. 80 yaşındaki bir emekli 12 ay vadeli olarak kredi alabilir. Daha uzun vadeli kredi alması mümkün değildir. Ayrıca hayat sigortası zorunludur.

PTT Denizbank Emekli Kredisi (Masrafsız)

Aktifbank’tan sonra en çok tercih edilen kredi Denizbank emekli kredisidir. PTT şubelerine giderek hızlı başvuru yapabilirsiniz. Bu kredi başvurusunu kefilsiz, evraksız ve masrafsız olarak anında kullanabilirsiniz. 36.000 TL’ye kadar 36 ay vadeli yapılan bu başvuruda kredi notunuz düşük olsa dahi kredi kullanabiliyorsunuz. Çekeceğiniz kredi miktarına göre faiz uygulaması olacaktır. Denizbank PTT emekli kredisinde yaş 80 olarak bilinmektedir. Ayrıca hayat sigortası da zorunludur. Denizbank’ın şubelerinden kredi başvurusu yapmak istiyorsanız Denizbank Emekli Kredisi adlı makalemizi okuyabilirsiniz. Şubelerden 65.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz.

Yukarıda sizlere tüm PTT Kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Sizde PTT Kredi başvurusu yapmak istiyorsanız bu bankalardan birisini tercih edebilirsiniz. Atlamamanız gereken önemli bir detay ise bu bankadan emekli maaşı alıyor olmanızdır. Eğer faizsiz kredi almak istiyorsanız Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar adlı yazımızı okuyarak bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.