PTT Müşteri Hizmetleri Numarası (PTT KARGO)

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası nedir? PTT müşteri hizmetleri arayarak nasıl daha hızlı işlem yapabiliriz? Türkiye’nin en köklü devlet kuruluşlarından biri olan PTT 1840 yılında kurulmuştur ve PTT, Denizcilik ve Haberleşme bakanlığına aittir. PTT tam adıyla Posta ve Telgraf Teşkilatı, Posta Nezareti olarak kurulmuş, postanın yanında, telefon ve telgraf gibi hizmet imkanları da sunmuştur. Ülkemizde en çok kullanılan posta örgütü olarak 2013 yılında anonim şirketi olmuştur. Teknolojinin gelişmesiyle de PTT sunduğu hizmet ve ürünleri değiştirerek büyümeye devam etmiştir. Bu yazımızda sizinle PTT Müşteri Hizmetleri hakkında bilgi vereceğiz.

Bir posta teşkilatı olan PTT, teknolojinin gelişmesiyle imkanları arttırmış ve yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere her yerde hizmet etmeye devam etmektedir. PTT kendi bünyesinde kargo hizmeti dışında birçok alanda ürün ve hizmet sunmaktadır. Bu ürünler; PTT AVM, PTT Sigorta, PTT Çocuk HGS, PTT Cell, Ptt Kep, PTT Bank vb. Bu ürünler hakkında bilgi veya kullanım aşamasındaki herhangi bir sorun durumunda 7/24 ulaşabileceğiniz bir PTT müşteri hizmetleri servisi mevcut.

PTT KARGO Müşteri Hizmetleri

1840 yılından bu yana posta hizmeti veren bir kuruluş olan PTT hızla büyüyerek Türkiye’nin her yerine güvenli bir taşımacılık yapmaktadır. Yurtiçinin yanında yurtdışına da hizmet vermektedir. Teknolojinin gelişmesiyle ve kargo sisteminin yaygınlaşması sonucunda herkese aynı anda ulaşabilmek ve sorunlarına çözüm ve yardımcı olabilmek için 7/24 kullanabileceğiniz bir müşteri hizmetleri numarası vardır. 444 1 788’i tuşlayarak PTT çağrı merkezine bağlanabilirsiniz.

PTT aynı zamanda adresten teslim ve adrese teslim olmak üzere çok yönlü hizmet veren bir kurumdur. Eğer PTT üzerinden kurye talebinde bulunmak istiyorsanız 444 1 788’i tuşlayarak müşteri hizmetlerine talepte bulunabilirsiniz.

PTT Müşteri Hizmetleri

PTT gelişen teknoloji ile birlikte bünyesi altındaki çağrı merkezlerinde 7/24 hizmet vermektedir. 444 1 788’i tuşlayarak istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca işitme engelliler içinde SMS yoluyla çağrı merkezi hizmeti sunmaktadır. İşitme engellilerin kullanabileceği çağrı merkezi numarası: 0312 309 59 13.

PTT’ye ulaşmak için çağrı merkezleri dışında resmi internet sayfası üzerinden de iletişim sağlayabilirsiniz. www.ptt.gov.tr adresi ‘iletişim’ kısmından mail aracılığıyla iletişim kurabilirsiniz. Sosyal medyada da aktif olan PPT ile Facebook veya Twitter üzerinden de iletişim kurabilirsinz.

PTT’nin tüm ürünlerinin ortak çağrı merkezi olan 444 1 788 üzerinden PTT ile iletişime geçebilirsiniz. PTT aynı zamanda sunduğu Canlı chat sistemiyle de PTT canlı destek hattından yararlanabilirsiniz. Http://aloptt.gov.tr adresi üzerinden PTT canlı desteğe bağlanabilirsiniz.

Eğer PTT ( Posta ve Telgraf Teşkilatı) Genel Müdürlüğü ile iletişime geçmek istiyorsanız, mesai saatleri içerisinde 0 312 509 50 00 tuşlamanız yeterli olacaktır.