QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu (Nasıl Yapılır?)

‘’ Bankalardan ihtiyaç kredi başvurusu yapmak istediğinizde size en uygun bankayı seçmenizi öneririz. Kolay ve Hızlı kredi başvurusu yapmak istiyorsanız da QNB Finansbank’tan anında kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu bankanın çalışma prensibi ve kredi başvuru kanalları hakkında bilgiler topladık. ‘’ Vural Bey

Nakit ihtiyaçlarınızda ilk önce bankalardan finansal destek almak için kredi başvurusunda bulunursunuz. QNB Finansbank ihtiyaç kredisi başvuru kanallarından dilediğinizle hızlı ve kolay başvuru yapabilirsiniz. Kredi başvurunuzdan sonra hızlı değerlendirme yapılır ve değerlendirme sonucunda anında kredi alabilirliğiniz belirlenmektedir. Eğer sizde bu bankadan kredi başvurusu yapmak istiyor ve bu bankanın kredi başvuru kanalları hakkında bilgi almak istiyorsanız yazımızı okuyabilir, başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi Başvurusu

Bugün sizlere bu bankanın İhtiyaç Kredileri hakkında bilgi vereceğiz. QNB Finansbank’tan 50 bin liraya kadar online ve ya SMS ile anında kredi başvurusu yapabilirsiniz. En kolay başvuru yapılan bankalardan biri olan QNB Finansbank, ihtiyaç kredilerinde en fazla 36 ay kredi başvurusu imkanı sağlamaktadır. Yasal olarak verilen bu vadeden fazla kredi başvurusu yapamazsınız. Taşıt ve İpotekli kredilerde 48 ay, Konut Kredilerinde ise 120 ay vade yapılmaktadır.

Başvuru Şartları Nelerdir?

QNB Finansbank kredilerine başvurmak istiyorsanız bankanın uyguladığı şartlara uymanız gerekmektedir. Bu banka politikaları olarak geçmektedir. Banka politikalarında sizin başvuru yaptığınızda ilk incelenen kredi notu olacaktır. Kredi notunuz düşük ve ya kredi notunuz 0(sıfır)’sa kredi almanız bu bankadan zor olacaktır. Bu yüzden ilk öncelikle bankalara başvuru yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmenizi öneririz.

Kredi notunuzu www.findeks.com sitesine üye olarak ve ya kullandığınız bankanın internet bankacılığı ve ya mobil şubesini kullanarak ufak bir ücret karşılığında öğrenebilirsiniz. Kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız ücret ödemelisiniz. Ücretsiz kredi notu sorgulama işlemi yapılmamaktadır. Ancak bankalarda kredi başvurusu yaptığınızda banka personeli kredi notunuzu söyleyebilir. Bankaya kredi notunuzu öğrenmek için giderseniz öğrenemezsiniz. Kredi başvurusundan sonra anca öğrenebilirsiniz.

Kredi notunuzu öğrendikten sonra eğer notunuz riskli bölümde değil ve 1200 üzerindeyse QNB Finansbank kredilerine başvuru yapabilirsiniz. Bu bankadan yapacağınız kredi başvuruları şube haricinde onay geldiğinde sadece kimliğinizle kullanabilecekseniz. Şimdi dilerseniz başvuru yöntemleri hakkında biraz bilgi verelim.

QNB Finansbank Başvuru Kanalları

Bu banka kolay kredi başvurusu yaptıran bankalardan biri olduğunu söylemiştik. Bir çok yolla kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi sizlere bu bankanın İhtiyaç Kredisi başvuru kanallarını söyleyelim.

SMS Kredi Başvurusu: En çok kullanılan bir kredi başvuru şeklidir. Ülkemizde ilk kolay ve anında SMS kredi başvurusunu çıkartan banka olan QNB Finansbank, 5030 SMS hattıyla milyonlarca kişiye kredi vermiş ilk bankadır. Sizde bu bankadan kredi başvurusunu mesaj atarak yapmak istiyorsanız, cep telefonunuzdan TC Kimlik numaranızı yazıp 5030’a mesaj göndererek yapabilirsiniz. Bu mesaj ücretli bir mesaj olacaktır. Liranız yoksa bu mesajı gönderemezsiniz. Mesajınız iletildiğinde anında size kredi sonucunuz yine mesaj olarak gelecektir.

Eğer mesajınızda şu tutar onaylanmıştır diye yazı varsa kimliğinizi alarak en yakın QNB Finansbank şubesine gidebilirsiniz. Gişeden ve ya Bireysel müşteri temsilcisinden kredinizi kullanabilirsiniz. Kredinizi kullanırken evrak götürmüyorsunuz ama SGK giriş kaydınıza online hizmetten bakılmaktadır. Eğer bir yerde çalışmıyorsanız bu krediyi size vermeyeceklerdir. Eğer mesajda şu tutar ön onay verdi gibi bir yazı ile karşılaşırsanız, bankaya evraklarınızla giderek kredinizi kullanabilirsiniz. Onay ve ön onay olup olmadığını dikkatlice bakınız. Eğer kredi başvurunuz olumsuzsa banka politikaları gereği kredi alamayacağınızı yazacaklardır. Kredi notunuz düşük ve ya kredi siciliniz bozuk olduğunda bu mesaj gelmektedir.

Online Kredi : Son yılların en kolay ve en çok kullanılan kredi başvuru kanalları internet bankacılığı ve mobil şube üzerinden yapılan kredi başvurularıdır. Eğer QNB Finansbank müşterisiyseniz ve internet şubesi şifreleriniz varsa uygulama ve ya internet sitesinden bankacılık işlemlerine girdikten sonra Hemen Başvur seçeneğinden kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer banka adına iyi müşteriyseniz ne kadar kredi alabileceğinizi görebilirsiniz. Eğer bu limit yoksa başvuru yapmaya devam edebilirsiniz. Başvurunuzu yaptınız ve krediniz onaylandıktan sonra kredinizi hesabınıza atarak bankaya gitmeden kredi kullanmış olursunuz. Bu kredide evrak ve ya kefil istenmektedir. Onaylanırsa kullanılır, onaylanmazsa red olan bir kredi türüdür.

Diğer Başvuru Kanalları 

Müşteri Temsilcisi ile Kredi Başvurusu : QNB Finansbank’ın 0 850 222 0 900 numaralı müşteri hizmetlerini 7 gün 24 saat arayarak istediğiniz zaman kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi başvuru sonucunuz size sms ile bildirilecektir. Onaylandığın da kimliğinizle birlikte en yakın banka şubesinden kredinizi 36 ay vadeye kadar kullanabilirsiniz.

İnternet Sitesi Başvuru: Resmi internet sitesi olan www.qnbfinansbank.com adresinden kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. TC Kimlik ve cep telefonunuzla yapacağınız bu başvuruda sonucu sizin cep telefonunuza gelecektir. Onaylanma durumunda yine şubelerden kredinizi kullanabilirsiniz.

Banka Şubelerinden Kredi Başvurusu: Eğer yukarıdaki yöntemlerle başvuru yapamıyorsanız en yakın QNB Finansbank şubesine giderek gişeden ve ya müşteri temsilcisinden ihtiyaç kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz. Bankaya giderken yanınızda evrak götürmelisiniz. Bankadan direk yapılan başvurularda gelir belgeleriniz, kimliğiniz ve SGK durumunuz incelenmektedir. Evraklarınızı eksiksiz bir biçimde verdikten sonra kredi girişiniz yapılacak ve eğer krediniz şube yetkisinde kalırsa kullandırılacaktır. Eğer krediniz Genel Müdürlük ekranına düşerse oradan gelecek cevaba göre kredinizi kullanabilirsiniz. Tüm başvurularda 50.000 TL ve 36 ay vadeye kadar kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yukarıda sizlere QNB Finansbank hakkında bilgiler sunduk. Eğer sizde bu bankadan kredi almak istiyorsanız bu yöntemlerle kolay bir şekilde kredi başvurusu yapabilirsiniz. QNB Finansbank’tan 50 bin liraya kadar kredi alabilirsiniz. Onaylanan tutarın hepsini çekmek isterseniz çekebilir, daha düşük miktar ihtiyacınızı görecekse o kadar kredi kullanabilirsiniz. Yalnız onaylanan tutar üzerinde kredi istiyorsanız evraklarınızla birlikte banka şubesine gitmelisiniz. Önceki Yazımız olan 10 bin lira hızlı kredi veren bankalar yazımızı da okuyarak bu bankaların başvuru yöntemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.