Senetle Altın ve Senetle Para Veren Kuyumcular

Senetle Para arayan kişiler genellikle bankalardan kredi alamayan kişilerdir. Eğer bankalardan sıkıntınız varsa senetle para veren yerler veya senetle para veren kuyumcular aramaktasınız. Her kuyumcu olmasa da senet karşılığında size para veren kuyumcu bulmanız mümkündür.” Vural Bey

Senetle para veren kuyumcular için öncelikle oturduğunuz bölgede bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Senetle para alabilmeniz için öncelikle kuyumcudan senetle altın almanız gerekir. Senetle altın aldıktan sonra o altın fiyatında kuyumcudan para alabilirsiniz. Veya altınları alıp istediğiniz yerde bozdurabilirsiniz. Acil para bulma yollarından biri olan senetle para işlemini de herkese verilmeyen bir para olduğunu söylemek isteriz. Bugün sizlere senetle para veren kuyumcular hakkında bilgiler vereceğiz. Sizde yazımızı okuyarak bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Bir diğer senetle para konumuzdan Senetle Kredi (Para) Veren Yerler adlı makalemizi de okuyarak bu konu hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Şimdi sizlere detayları verelim.

Senetle Para Veren Kuyumculardan Para Almak Güvenli mi?

Senetle altın veren veya senetle para veren kuyumcuların güvenirliği sizin düşündüğünüz kadar onların sizi düşünmesi kadar önemlidir. Onlarda para verecekleri kişileri kendi tanıdığı olması ve bir kefil bulmanız sonucunda size para vereceklerdir. Eğer sizde senetle para veren kuyumculara giderseniz ve ben senetle altın istiyorum derseniz olumsuz sonuçla karşılaşabilirsiniz. Çünkü kuyumcular senet karşılığında parayı tanıdığı kişilere vermektedirler.

Senetle altın veren kuyumcular ise sizin neden bu sistemi seçtiğinizi az çok bilmektedirler. Bankaya borcunu ödemeyen acaba bana borcunu öder mi gibi düşüncelere giren bazı kuyumcular teminat bile isteyebilmektedir. Senetle para veren kuyumcular ise limit olarak en fazla 5000 TL para vermektedirler. Bunu %20 gibi bir faizle de geri ödemenizi isteyeceklerdir. 9 ay vade yaparsanız ayda 1000 TL ile 9 ay boyunca 9000 TL ödemiş olacaksınız. Şimdi isterseniz alacağınız para miktarına göre aylık ödeme listesi nasıl olur bunun hesaplamasını yapalım.

Aldığınız Para Vade Aylık Ödeme Toplam Ödeme
5000 TL 6 Ay 1000 TL 6000 TL
5000 TL 9 Ay 1000 TL 9000 TL
4000 TL 9 Ay 800 TL 7200 TL
4000 TL 6 Ay 800 TL 4800 TL
3000 TL 9 Ay 600 TL 5400 TL
3000 TL 6 Ay 600 TL 3600 TL

Senetle Altın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Senetle altın alırken dikkat etmeniz gereken senedin doldurulmasıdır. Burada senette ne kadar vade yaparsanız o kadar süre senet yapmanız gerekmektedir. Örneğin 5000 TL değerinde altın aldınız ve 9 ay senet yaptıysanız 9 ay 1000 TL’lik ayrı ayrı senetler yapmanızı öneririz. Bazı kuyumcular sadece tek senet yaparlar. 9000 TL değerinde bir senet yaparak tüm borcunuz bittiğinde senedi size verirler. Sizde eğer senetle altın alacaksanız senet doldurma işlemlerini de bilmelisiniz. Yazacağınız rakamların aynı kalemle ve ayrıca hem rakam olarak hem de yazı olarak yazmanızı öneririz. Ayrıca rakamların başına ve sonuna # işaretini koyarak kapatmayı unutmayınız.

Senetle Para Veren Kuyumcuları Nasıl Bulurum?

Öncelikle oturduğunuz yerde yakın olan kuyumcuları bulmanız gerekmektedir. Bunun için Google üzerinden arama yapabilir veya Google Map uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulamanın sol tarafındaki arama kısmına;

  • Senetle Altın
  • Senetle Borç Altın
  • Borç Altın Veren Kuyumcu
  • Para Veren Kuyumcu
  • Borç Para
  • Senetle Para

Gibi aramalar yazdığınızda yakınınızda bulunan senetle para veren kuyumculara sizi yönlendirecektir. Eğer yakınınızda varsa verilen adreslere gidebilirsiniz. Senetle altın veren kuyumcular daha çok bu illerde görülmektedir. İzmir, İstanbul, Ankara, Adana, Bursa, Mersin, Samsun, Kocaeli, Antalya, Diyarbakır, Şanlıurfa, Trabzon, Konya ve Kayseri. Diğer iller içinde oturuyorsanız da arama yapabilirsiniz.

Senetle Para Veren Kuyumcular Dışında Ne Yapabilirim?

Eğer senetle altın almak istemiyorsanız ve başka yollar deniyorsanız öncelikle bankalardan neden kredi alamadığınızı öğrenmeniz lazım. Eğer düşük kredi notunuz varsa ve kredi alamıyorsanız bazı bankalardan düşük kredi notuna kredi alabilirsiniz. Çalışmayanlara da ayrıca kredi veren bankalar vardır. Aşağıdaki konularımızı inceleyerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Senetle kuyumcu dışında senetle para veren yerler hakkındaki yazımızı da yukarıda belirtmiştik. Sizde bu şekilde kendinize para bulma yolları bulabilirsiniz.

Bu verdiğimiz konularında size uygun olabileceğini düşündük. Üzerlerine tıklayarak okuyabilirsiniz.

Yukarıda sizlere Senetle Altın Veren Kuyumcular hakkında bilgiler verdik. Sizde eğer bu şekilde para almak istiyorsanız yazımızı dikkatlice okumalısınız. Ayrıca banka sıkıntılarınızı da gidermek istiyorsanız diğer verdiğimiz konulara göz atabilirsiniz. Bu konu hakkında görüş, öneri ve sorularınız varsa ayrıca oturduğunuz muhitte senetle para veren yerler varsa aşağıdaki yorum kısmına belirtebilirsiniz.